Skocz do zawartości

WIP 2D: akt / studium anatomii człowieka / life drawing


dzudzu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No Kiniu, jak na moje oko robisz niezle postepy, ten facio to na razie najlepsza praca rysunkowa.

 

Zastanawia mnie tylko czy powinnismy tu umieszczac ludzi w ubraniach, bo w koncu topic to \"akt\".. Ale ze to mimo wszystko najlepsze miejsce to tez wrzucam.

 

Po dluzszej przerwie postanowilem odwiedzic zajecia z rysunku. Format 100x70, modelka, 2 godziny szybkiego machania olowkiem:

rys-07-05-2004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander - jakas kanciasta byla ;)

anatomia dloni i stop sie panu klania

kinia - no ten facio daje rade...moze jestem juz zmeczony albo koles mial nozki jak kaczka ;)cos krotka ta czesc ponizej kolana...machasz juz calkiem wprawnie(ale sie jeszcze nie podniecaj :D)

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

little-ninja : hehehehe spoko bede sie dopiero podniecac jak zdam egzaminy :P teraz ciezka praca i nerwówka ale dzieki miło usłyszec pozytywna opinie :)

leander: ta kobietka wyglada na indianke :) jest faktycznie kanciasta ale wydaje mi sie ze to juz taki Twoj styl widac ze sa Twoje :) najgorszy moment to lewa reka i prawe udo

jesli chodzi o budowanie bryły to dam Ci pewna wskazowke :) jesli chcesz uzyskac bryłe nie dziergaj kresek wzdłuz długich konczyn ( to strasznie spłaszcza i wydłuża ) tylko prostopadle do konturu staraj sie rowniez roznicowac ślad ołowka łuki zazwyczaj daja efekt okragłosci a prosta krecha wskazuje miejsce płaskie

i jeszcze jedna rada nie zawsze kontur musi wystepowac tam gdzie pada swiatło rysuj ciensza delikatniejsza linia badz pozbadz sie jej zupełnie

no pracuj chłopie pracuj :) wszystkiego sie nauczysz pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje do Kobiet ogromny szacunek ale powiedzmy sobie szczerze: na Kobiecie nie ma co sie uczyc rysowania ulozenia miesni na ciele bo nic dobrego z takich rysunkow nie wyjdzie. Jesli ktos chce uczyc sie rysowac miesnie niech rysuje facetow.

 

Te pierwsze szkice moze sa Kobiet ale raczej mi to wyglada na facetow. Moze to jest uwarunkowane tym ze przeciez mezczyzni maja ogolnie kreske silniejsza niz Kobiety i dlatego tak wychodzi. Jesli sie rysuje postacie to pare mozna zastosowac trikow np przerysowanie niektorych rzeczy np stop. Nie bedzie to zgodne do konca z tym co widzimy ale efekt bedzie dobry. Kobiete mozemy nie dorysowac tzn ominac pare elementow ktore widzimy co moze nie oszpeci nasz szkic ale go polepszy.

 

Kobiety sie powinno rysowac delikatna kreska acz zdecydowana, bez wielokrotnych pociagniec bo psuje sie Jej piekno i gladkosc. Mezczyzna powinien byc rysowany twarda kreska , czasem kanciaste ksztalty, przerysowane rysy twrzy czy miesni.

 

NIE WIEM CZY TO JUZ BYLO NAPISANE BO NIE CZYTALEM WSZYSTKIEGO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest twoje zdanie ale wg mnie nie zawsze jest to dobre kazdy rysuje tak jak widzi i moze miec wlasna interpretacje kobieta nie zawsze musi byc gladka a facet nie musi wygladac jak Pudzian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leru teraz bedzie burda odemnie ;P

napisał Leru

...na Kobiecie nie ma co sie uczyc rysowania ....

kazdy model jest dobry(co do miesni to zalezy od budowy)...i przy okazji w przerwie mozna poflirtowac hy,hy

 

napisał Leru

Moze to jest uwarunkowane tym ze przeciez mezczyzni maja ogolnie kreske silniejsza niz Kobiety i dlatego tak wychodzi.

gow...o prawda ... kreska silniejsza, slabsza to efekt postrzegania otoczenia- ekspresja harakteru, ze tak powiem i zadko kiedy ma to zwiazek z sila

pozdrawiam ;)

koniec burdy hyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO tak wlasnie jest ze to zalezy od plci czesciowo. Wszedzie sie z tym spotykam na zywo i to raczej widac. Ja mam charakter spokojny, nie jestem porywczy i nie lubie przemocy ani nic w tym stylu a mimo to mam twarda kreske. Nie wiem moze i to tez zalezy od tego jak kto zostal nauczony. Ja tak zostalem nauczony i z uporem obstawiam przy swoim :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru wrzuc cos swojego :) to moze byc ciekawe mnie sie podoba twarda kreska ( moze dlatego ze ja takiej nie mam) podyskutujemy na ten temat :)

ok a teraz wrzucam cosik mojego :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ktos kiedys napisał ze tu powinny byc same akty hmmm powiem tak gdy wrzuciłam swoje pracki do mojego tematu nikt nie chcial ich ocenic ani tam zagladac :( a tu jakos sie tak przyjeło i o ta krytyke nie ciezko :) a jakby tak nie patrzec to reka twarz noga - to wszystko studium :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Kiniu to brzmi interesujaco.... obiecuje ze cos wrzuce. Wszystkie moje prace sa w domu kultury do ktorego uczeszczam wiec przy najblizszej okazji wezme pare szkicow i je na skaner wrzuce.

 

Z checia podyskutuje

 

Acha i wsrod tych bedzie akt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinia: a mi ciągle brakuje rytmu w twoich szkicach postaci, przez to patrząc osobno niby ok ale całościowo to jakby z innej parafii :( szkoda bo widać, że sie napracowałaś i tylko taka lekka sztuczność przeszkadza najbardziej (+ te wielkie stopy) :)

 

w książce loomisa koleś fajnie pokazuje jak łapać rytm ... długie pewne kreski, które idą za ruchm postaci; pozwalają łatwiej scalić wszystko w kupę i kontrolować rysnek jako całość ...; może w tym leży kicha? dopiszczasz detale a ginie spojrzenie całościowe?

 

nie wiem, co ja będę; pogadaj z tym panem: http://www.fineart.sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no coz stopy to zeczywiscie ma za duze :P a z tym rytmem to wiesz człowiek sie stara ale to czasem nie wystarczy ... moze jak dłuzej i wiecej bede pracowac to wkoncu mi sie uda złapac ten rytm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał Leru

Ja mam charakter spokojny, nie jestem porywczy i nie lubie przemocy ani nic w tym stylu a mimo to mam twarda kreske.

 

widac po twoim avatarku ;D

a ja jestem porywczy, lubie przemoc i wszystko w tym stylu, kocham uzywki panieny i najchetniej popadl bym w spuscizne na tym swiecie...ale ze jestem z poznania to czasem przypomina mi sie ze na to wszystko potrzebne sa pieniadze

to tyle o sobie heh

kinia kotku tej pani cos stalo sie z twarzai nogami

a i dzudzu na te pewne kreski potrzeba ladne pare lat pracy ;)

 

pozdrawiam juwenaliowo

...................................................................

co do rytmu dzudzu ma racje , no i kompizycja na kartce toche siada, malo zaakcentowana...znowu to tlo popracuj nad tym ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem porywczy, lubie przemoc i wszystko w tym stylu, kocham uzywki panieny i najchetniej popadl bym w spuscizne na tym swiecie

 

widac po Twoim avatarku :>

 

Rysunek moze byc uzewnetrzeniem Ciebie, tego co czujesz jak sie czujesz, kim jestes, jakies cechy charakteru tez mozna w rysunku dostrzec. W psychologi sie uzywa rysunku jako formy ekspresji, psychicznie chorzy rysuja a ich rysunki pomagaja lekarzom wiec ... cos w tym jest

 

a avatar - dobrze oddaje mnie w obecnym statdium mojej zawilej psychiki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad wszystkim da sie pracowac wiec proponuje prace na kreska a zarazem nad swoim charakterem ktory ona wyraza, moze wiecej pewnosci sie nabierze, zdecydowania, sily i wyczucia rytmu co zapewne w zyciu tez sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapodaje dzisiejsza impresje, bo studium trudno to nazwac. Mam problem z ludzmi w ubraniu, po ciele kreska znacznie wygodniej \"lata\"..

 

No i jak widac, nie slucham sie dobrych rad o rysowaniu w poprzek formy. Ale pamietam o tym ;) Moze kiedys sie uda ;)

 

rys-14-05-2004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko krzesło zupełnie zwaliłes ale reszta nie jest taka zła wystepuja jeszcze błedy ( głowa oczy krtan barki ) ale mmo to ma cos w sobie fajnego :) rysuj dalej chłopie rysuj :D pozdrawiam aaa jeszcze taka jedna malutka rada nastepnym razem zaaranzuj troche otoczenia nawet gdyby to miała byc jedna linia wyznaczajaca horyzont badz cien krzesła i postaci zobaczysz ze rysunek bedzie całkeim inaczej wygladał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maluje roznych ludzi siostre kumli i znajomych od moich znajomych :) no i tak jakos to wychodzi :) nie ma duzego problemu ze znalezieniem modela ( na szczescie)

Leru czekam na Twoje pracki :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobita na krzesle faktycznie ciekawsza, na tym ostatnim podoba mi sie stopa, zazdroszcze takiego studiowania formy, mi brakuje chyba cierpliwosci do tego.

 

Zauwazylem, ze ruszyl nowy drawing jam na shaneboard wiec z rozpedu chwycilem za olowek. Wykonczenie lepiej wyszloby w wektorze, ale w ramach eksperymentu zrobilem w PS.

 

103-drawjam2.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinia -> no to doczekalas sie (nareszcie uzyskalem dostep do skanera)

 

Dopiero po ukonczeniu doszedlem do wniosku ze: hmmm glowa troche mi sie rypnela, ale coz.

 

Hmmm a tak nawiasem mowiac to nie jest to miejsce na ta prace (bo to nie jest akt ani studium anatomi) no ale juz niech bedzie (glowe i rece widac, starczy)

 

[Wyedytowany dnia 13-6-2004 > Leru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz głowa rzeczywiscie Ci sie rypneła :) ciutek zaaa duza :) nastepnym razem zaznacz na głowie oczy nos usta - pomocniczymi liniami na temat drugiego nie bede sie wypowiadała :) kurcze myslalam ze zasypiesz forum pracami a tu tylko takie malutkie dwie pracki ;/ nie postarałes sie Leru :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

little-ninja -> nad jakimis wnikliwymi bede musial posiedziec :P ale mmmkay cos moze wymodze

 

Kinia -> tez myslalem ze cos wiecej wrzuce bo myslalem ze wiecej tego mialem ale okazalo sie ze nie za duzo. coz wakacje przede mna

 

misiekhc -> hmmm.... linieanie balaganiarsko ? rozwin mysl jesli moge prosic

 

[Wyedytowany dnia 13-6-2004 > Leru]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie linearnie nie ma byc balaganiarsko - pewnie stawiane, pojedyncze kreski, a nie taka \"sieczka\", jak szukasz ksztaltu to rysuj prawie niedotykajac olowkiem kartki, zeby taka siateczka powstawala, a jak juz jestes pewny gdzie ma lezec linia to wtedy mocniej, ale tez nie tak mocno jak powyzej zrobiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności