Skocz do zawartości

Avi jako tapetka


blinq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Dostałem zlecenie na wykonanie tapety do windowsa z animowanym logasem jakiejś tam firmy. Teraz mam takie pytanie do Was - w jakim formacie najlepiej to dostarczyć klientowy? Jako nieskompresowany avi? Jak się w ogóle ustawia film na tapetę?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź, ale już próbowałem gifa i jakość jest słaba :/ Do tego strasznie tnie się przy odtwarzaniu. Może jakieś inne propozycje?

 

Edit:

Udało się. Zapisałem jako swf i tłem pulpitu jest strona html. Jakość może nie jest powalająca ale daje radę. Chyba, że ktoś ma jakiś inny fantastyczny pomysł? Jeszcze raz dzieki JmTm00 za zainteresowanie.

Edytowane przez blinq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy wykorzystywał do tego właśnie swf-a, ale on nie puszczał filmów przez to tylko zrobił sobie coś w rodzaju własnego paska bocznego jak w windows vista. Ale puszczanie filmów na full screena może być problematyczne z powodu wydajności.

Pozdro

DaveBorck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież mogą wykorzystać odtwarzacz do filmów i puścić po prostu na pulpicie...

subedit, allplayer albo media player classic mają taką opcję ;) więc może tak chcą zrobić ? Innej możliwości raczej nie ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja logo na pulpicie kompa na którym się parcuje to absurd. zamula kompa i rozprasza przy pracy. Jak już, to najlepiej pokombinować z wygaszaczem ekranu, jesli podczas rozmowy z klientem się nie pracuje, a w zasięgu jego wzroku jest ekran monitora. Jesli natomiast ma to być wyświetlane jako reklama na monitorze stojącym na wystawie sklepu lub gdziekolwiek indziej, to filmik na full screen w dowiolnym playerze wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi o tapetę dla Visty.

 

Vista, ale jedynie w wersji Ultimate ma coś takiego jak animowane tapety. Faktycznie robi to wrażenie, jednak jeśli chodzi o pamięć - troche zabiera. Zdaje się, że MS najchętniej przyjmuje filmyw w WMV.

 

Ogólnie to dosyć ciekawe, ale mało osób wie, że coś takiego jest no i mało osób ma Viste Ultimate. Dodatkowo to trzeba zaznaczyć jako aktualicje opcjonalne.

 

Zdaje sie, że w nazewnictwie MS nazywa się to DreamScene.

 

Jakie przykladowe galerie:

http://dream.wincustomize.com/index.aspx?c=1

http://cybernetnews.com/2007/06/25/cybernotes-dreamscapes-that-make-your-vista-desktop-shine/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie cuś jeszcze pod Win89 rozwiązywałem robiąc .html z animowanym gif'em, nie wiem czy flash zadziała - ale myślę że tak. Możnabyło wtedy zaznaczyć "pulpit jako strona sieci web" i jako tapetę zaznaczyć HTML'a. Zda egzamin jeśli to ma być tylko logo.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...Mozna zrobić właśnie gifa animowanego...i załadowac jako tapetę...

 

I chyba jest jakiś programik...

automatic wallpaper changer??

Jakoś to sie tak nazywało. I ów programik sięga do podanego folderu z którego bierze foty i zmienia je co jakiś czas...więc teoretycznie mozna coś zanimować... o_O

Powinno działać...ale to z tym programikiem to troche bez sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Na razie zrobiłem swf'a i wysłałem razem z plikiem html do klienta. Zobaczymy co na to powie. To chyba najbardziej optymalne rozwiązanie - pójdzie pod każdym systemem i nie zamula tak kompa strasznie jak się obawiałem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności