Skocz do zawartości

Obiekt3D: Canon 40D + obietktyw Sigma 18-200mm


Juliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

To chyba mój pierwszy post w tym dziale. :)

Zrobiłem ostatnio model mojego aparatu dla czystego poćwieczenia modelowania - generalnie to mój pierwszy model o takim stopniu skomplikowania. Piszę, że "mojego", dla podkreślenia, iż miałem komfort trzymania w rękach tego, co robię - samo modelowanie z refek byłoby, myślę, o wiele trudniejsze, bo nijak nie pasowały...

No, ale nieważne - oto obrazki. Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane:

 

product_canon3.jpg

 

product_canon2.jpg

 

product_canon1.jpg

 

Soft: 3dsmax 2009, VRay i muśnięcie we Photoshop'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Od strony modellingu bez zastrzeżeń. bardzo wiernie odwzorowany model. Od strony renderingu już nide tak różowo. Materiały trochę niedopracowane (dziwny ten plastik na obudowie, za gładki, mało realistyczny), bump na tylnej ściance za mocny. Cała scenka trąci bardzo wipem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje troszkę biwela na ostrych krawędziach. widać trochę buga tez na 3cim obrazku 2cm od napisu canon w lewo. materiały mogły by być bardziej poprawne. tak samo wyświetlacze, przydała by się warstwa szla nad nimi. mało kreatywne oświetlenie i kadry, mały kontrast, szkoda ze nie pokazałeś całej soczewki bezpośrednio z przodu. popracuj jeszcze nad tym bo ma potencjał.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze ,ale brakuje chamferów, wygląda to jak smoothgroupami w wielu miejscach robione.

O.o to znaczy że nie używa się smoothing groups? Jakbyś mógł podrzucić jakiś tutorial albo artykuł o tych chamferach, bo pierwsze słyszę i też zawsze jadę smoothgroupami :) dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model ladny, choc jak poprzednicy wspomnieli przydaloby sie kilka chamferkow bo o niektore krawedzie mozna by sobie palce poprzecinac. Kiedy sam model jest OK to sama prezentacja juz mniej OK. Malo ciekawe to studio, wszystko takie szare, przydalby sie jakis kontrast. Bump wydaje sie mi sie za duzy, tylni ekranik wyglada teraz jak jakas nalepka - atrapa. Jest dobrze ale mysle ze moglbys wyciagnac z tego jeszcze wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze!

 

Co do modelu - palce możnaby pociąć sobie jedynie kręcąc obiektywem. Myślałem, że mi to ujdzie na sucho, ale widzę, że nie uszło... W pozostałych miejscach chamfery są - jeśli się przyjrzycie, widać bliki na krawędziach i wzdłuż podziałów obudowy aparatu. (choć są dość drobne, przyznam, może drobniejsze niż w rzeczywistości)

 

Co do oświetlenia i prezentacji - mam podobne odczucia. Jednakże wyznaczyłem sobie deadline dla tej pracy - stąd ten pośpiech na ostatnim etapie. Wrócę jeszcze kiedyś do tego modelu, jak będę miał trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności