Skocz do zawartości

Teczka 2d: atheg masywny update 7.09.2010


atheg

Rekomendowane odpowiedzi

Ech, zazdroszczę tej lekkości rysunku. Ja zrezygnowałem całkiem z rysunku i jak już coś smaruję to plamą działam, bo nie panuję nad linią prawie wcale. Nawet zrobić 2 pionowe linie, równolegle do siebie tabletem to dla mnie męczarnia. O ekspresji to mogę zapomnieć.

 

Za to koloru nie zazdroszczę :P Szkoda, że tak mało zdecydowanie mieszasz te kolory. Tak mało robisz gradientów temperaturowo-walorowych. Temperaturę koloru wydaje mi się można zmieniać częściej niż walor. Jak weźmiesz jakiś kolor, to śmiało możesz robić gradient z kolorem do niego sąsiadującym (w dosyć szerokich granicach) w kole barwnym. Prawie zawsze pasuje a obrazek ożywi. Wybadać też po jakie kolory człowiek defaultowo sięga i starać się je świadomie ograniczać to też chyba pomaga. Kilka prac namalować w kolorach intensywnych, jak w ilustracji dziecięcej i te czyste kolory ze sobą spróbować połączyć to też pomaga. Używać szerokiego brusha w trybie Color Dodge przy małym opacity - rewelacyjnie pomaga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Areien, Kubasa: Dziękuję. Miło ogromnie.

 

Dzudzu: Bardzo cenne rady. Wprowadzę w życie.

 

Urbanboogie: Szkoda mi wrzucać wszystkich pierdół na forum. Lordbiernac kiedyś mądrze napisał, że nie warto wrzucać całego szkicownika na forum. Wiele rzeczy powstaje jako szybkie ćwiczenie, inne nie są powodem do zadowolenia... Ale postaram się na przyszłość więcej tradycyjnych rzeczy tu umieszczać ;) Dziękuję za ich odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czasem człowiek nie spodziewa się co kot w koszyku przyniesie ;) Gadaliśmy o tej arce jeszcze zanim się za nią zabrałem i nie spodziewałem się szczerze mówiąc, że uda mi się jakoś przy niej przełamać. A jednak. Coś tam człowiek jest w stanie uwalczyć jak się zepnie. Mam nadzieję, że przełomy staną się tendencją.. no chciałbym bardzo w każdym razie wygrać z moją ułomnościa cyfrową. Nie od razu Kraków zbudowano ale fajnie, że uważasz ten rysunek za krok do przodu. Też mi się tak wydawało ale pewniej sie czuje człowiek podparty inną opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masywny update.

 

Rzeczy, które wrzucałem do nowego działu "Z natury:

 

 

Szkice z plaży :)

 

plaza1small.jpg

plaza2small.jpg

plaza3small.jpg

 

nadal z plazy plus szybki szkic akwarelą Lordabiernaca przy pracy :)

 

plaza4small.jpg

 

Dodatkowo cztery z akwarelek robionych w trochę w Kazimierzu na plenerze a trochę gdzie indziej (przepraszam że takie małe rozmiarowo ale na razie nie mam jak wrzucic lepszych jakościowo):

 

07.jpg

11.jpg

22.jpg

21.jpg

 

I parę starszych bądź nowszych rzeczy. Skończonych lub nie (Slayer Girl wciąż czeka aż do niej usiądę spowrotem):

 

zabawki.jpg

yakuzavampire.jpg

slayergirlsmall.jpg

cwiczenielineartocoloursmall.jpg

najezdzcafinalcopy3.jpg

andersen.jpg

chaosbearsmall.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste był to owocny urlop :) Ołówkowe mordki fajnie wyszły i pewnie dzięki temu nazbierałeś bibliotekę fajnych indywiduów do przyszłych prac. Akwarele spoko jak zwykle. Digitale wymagałyby jeszcze trochę więcej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz to byl zart, ale widać ze prosty pędzel nie daje takiego efektu jaki mozesz uzyskać ołówkiem czy akwarelką, dlatego (imo) zajeżdżasz prace. I na pewno procentowe krycie w cyfrowym pędzlu jest Twoim wrogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha..czadowy..może futro mało 'futrzane' tylko (chociaż kangura dawno nie widziałem)

ale reszta mocna..metal kołnierza świetnie wyszedł..

jakbyś jeszcze od spodu dał światło w innej barwie lekko niż ta żółta (albo z boku) to by się kombinezon chyba fajnie uplastycznił jeszcze bardziej.

praca na czasie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kosmicznej serii ciąg dalszy. Nie zdążyłem maćkuG podziekowac za komentarz, ale ostatnio urodził mi sie syn i ucze sie ogarniac dopiero w swiecie na nowo :) Nie wiem co mnie ostatnio z tymi kombinezonami tak ciągnie ale jako, ze wogole to cud ze znalazlem czas na porysowanie niekomercyjne teraz to nie bede dociekal co i skad. Narysowalo sie i tyle :)

 

spacebullgirlkopiasmall.jpg

 

A takie coś po zrobiniu sobie projektu najpierw cyfrowo trzasnąlem u synka w pokoju na scianie akrylami.

 

malpasmall.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje chłopaki :) Bardzo fajnie jest miec syna w domu, choc wiele rzeczy sie zmienia

:) Ale zdecydowanie na lepsze i ciekawsze. Co do mojego rysowania, to jak kiedys uslysze wreszcie ze namalowalem cos cyfrowo lepiej niz tradycyjnie to chyba zatańcze na jednej nodze albo coś. Ale będę trenował w tkzw. "wolnych chwilach" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności