Skocz do zawartości

Wanna


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Robię właśnie dla klienta wizualizacje wanny i mam problem z renderingiem w wysokiej rozdzielczości. Pomijając pewne nie fajne rzeczy jak podłoga czy za czarna czerń tu i tam :), prosiłbym bardzo o pomoc w plamach które pojawiły mi się na ścianach! W niskich rozdzielczościach ich nie doświadczyłem a tutaj owszem. oto link (oryginał był dużo większy ale nie chciał się UPLOADnąć):

 

09low.jpg

 

A tutaj link do ustawień IRR bo domyślam się że to tam problem leży. W inerp. samples, prawda?

 

irrv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Proponuję najpierw podnieść wartość parametru HSph. Subdivs przy jednoczesnym zmniejszeniu Interp. samples. Ja zwykle stosuję HSph na ok 70, a Interp. na 20.

Spróbuj i pokaż co z tego wyjdzie. Jeśli to nie pomoże, to jeszcze w QMC/DMC/rQMC (zależnie od wersji VRay'a) powinieneś znaleźć coś takiego jak adaptive amount. Zmniejsz do ok 0,65-0,85

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to Interp. Samples winno być około o połowę mniej od HSph. Samples.

W większości przypadków.

Na twoim miejscu zrezygnowałbym z Detail Enhancement. W zamian do materiału kamieni dałbym delikatną dirt mapę.

Pokaż jeszcze ustawienia Light Mapy. O ile używasz. Tak dla pewności. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam bardzo za rady, one będą bardzo pomocne. Zwłaszcza RA, dzięki za podpowiedź z Dirt Mapka, to mi przyspieszy render. Nie wiedziałem też, ze Interp. powinno być mniej niż HSph'ów...

 

Ale jednak to nie te sytuacje sprawiały plamy... TO DOŚWIETLENIE SCENY, było ono niewystarczające, dodam kilka VRay planów i będzie dobrze.

 

Dzięki wielkie raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc adaptive dmc oraz catmull rom daj im troche i bedzie bjutiful

Catmull-Rom?? Co Ty mówisz? :p To często psuje zwłaszcza na szkle i metalach oraz materiałach vray light mtl i vray lightach, więc proponuję Mitchell-Netravali jeśli koniecznie ma być ostry antialiasowy obraz.

 

Nie psuj sobie opini :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catmull-Rom?? Co Ty mówisz? :p To często psuje zwłaszcza na szkle i metalach oraz materiałach vray light mtl i vray lightach, więc proponuję Mitchell-Netravali jeśli koniecznie ma być ostry antialiasowy obraz.

 

Nie psuj sobie opini :D

 

Duna: Ty serio powinieneś pokazać swoje prace, potestować, poczytać manuale... z dwa-trzy lata i już śmiało będziesz mógł pisać takie rzeczy, a jeśli catmull sypie Ci się na powyższych, to znaczy że nie umiesz ustawić powyższych.

 

Co do wątku to coś skala chyba nie teges? Ta wanna wygląda jak wanienka dla dziecka tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wanna faktycznie wydaje się malutka. Dałbym też jakąś teksturę na kamyki. Jakiś rozmyty gloss na podłodze. Kamyki przy wannie są podświetlane od dołu ? Jeśli tak to słabo to widać.

Dunablaster - znowu zaczynasz ze swoimi magicznymi setami ? Wydawałoby się, że ci przeszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dajcie już mu spokój, chciał pomóc... w jakimś tam sensie prawda? :) Fakt ze skalą coś leży ale tym będę przejmował się na końcu, jak uporam się z oświetleniem, strasznie mnie irytuje.

 

Podświetlenia kamyczków nie musi być bardzo widać, chciałem aby głównie szkło zachowało mi się odpowiednio.

 

Dzięki wszystkim za rady! Są bardzo przydatne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem we wcześniejszym poście, plamy były od braku odpowiedniego doświetlenia. Będę musiał nad tym posiedzieć chwile jeszcze aby zoptymalizować jasność, ale kropki zniknęły jak dodałem trochę światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności