Skocz do zawartości

Mt one


miwt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu dłubie sobie projekt samochodu sportowego...

 

Wstępny model 3d, zostało jeszcze troche podrównać niektóre powierzchnie i zwiększyć odleglości między szparami w karoserii...

55626813.th.jpg87079432.th.jpg87201226.th.jpg82978278.th.jpg25256192.th.jpg38945107.th.jpg28037435.th.jpg65362888.th.jpg38897207.th.jpg11968567.th.jpg

 

Wstępne lusterka zreszta tez nie wymodelowane do konca...

68751684.th.jpg

 

Siatka...

siatka1.th.jpgsiatka2.th.jpg

 

Wstępne szkice...

96183224.th.jpg35482336.th.jpg54620732.th.jpg65452031.th.jpg

 

Kilka renderów 2d...

38024254.th.jpg24477951.th.jpg65591626.th.jpg66001109.th.jpg

 

No i w sumie narazie tyle, praca wciąż trwa aczkolwiek z mała częstotliwością ostatnimi czasy. Tak czy siak zamierzam go skończyć a was zachecam do komentowania i wymiany opinii. Pomysł jak i wykonanie oczywiście w pełni moje więc...all rights reserved:D

Edytowane przez miwt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich

 

M4rcus-nie dokonca rozumiem o co chodzi ale kamery w scenie nie było żadnej, thx za opinie:)

 

Kedzior-obecnie głównie for fun aczkolwiek to for fun też się może przydać w polsce czego nawet ostatnio byłem świadkiem a tak po za tym udało mi się 1,5 roku temu dostać praktyki w Peugeocie i spędziłem tam praktycznie pół roku praktykując sobie w centrum PSA w Velizy pod Paryżem ale po praktykach doszedłem do wniosku że najwięcej frajdy daje mi to gdy robie to for fun...już nie wspominając o tym że życie samemu za granicą na dłuższy okres nie należy do niczego przyjemnego więc postanowiłem zostać w kraju i mimo że to uwielbiam nie robić nic wbrew sobie:)

 

Kr3tz-thx

 

kannu-hm nadkola otaczają koła i wydaje mi się że trudno byłoby je zmienić bo zawiało by to proporcjami auta, thx za opinie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym sporo racji ale padło na maxa jako że nie byłem pewien wszystkich powierzchni i tego pod jakim kątem je ustawić...nie ma się co oszukiwać poprostu pod tym wzgledem że można było swobodnie modyfikować kształ w maxie było łatwiej.

 

Dzięki wogóle za wątek przejrze go sobie bo choc juz jakis czas zajmuje sie 3D to nigdy nie zajmowałem się tym do tego stopnia żeby chetnie pochłaniac lektury, wszystkie tutoriale itp...

 

Sprobuje jeszcze jak tylko znajde czas troche podziałac na siatce i podrownac ja miejscami bo w sumie to moj pierwszy w zyciu samochod i nie było go łatwo wymodelować, choc patrząc na siatke Javora rozumiem swój błąd;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodjo-thx

 

mam zapytanie w jaki sposob moge wyzbyc sie choc troche ziarna i czemu na przednim nadkolu pojawiaja mi sie jakies niebieskie odblaski mimo że nigdzie nie jest wlaczone zadne niebieskie swiatlo ani nic co mogloby nawet je wysylac:/

 

jhhjhj.th.jpg fdddfd.th.jpg

Edytowane przez miwt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czas na dalszy etap pracy

 

moze na pierwszy rzut oka zmiany sa minimalne ale to dobre pare dni rownania wszystkich powierzchni i zabawy z detalami...

 

fura...

beztytuuxy.th.png zmianarozmiaru8.th.png zmianarozmiaru9.th.png

 

detale...

zmianarozmiaru7.th.png zmianarozmiaru4.th.png zmianarozmiaru5.th.png zmianarozmiaru6.th.png zmianarozmiaru10.th.png 47765477.th.png 84145933.th.png

 

mozliwe ze jeszcze dojda jakies minimalne zmiany ale bedzie to juz czysta kosmetyka, tak czy siak zostalo jeszcze drugie tyle...nauka renderingu i nauka animacji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bodjo-thx

 

mam zapytanie w jaki sposob moge wyzbyc sie choc troche ziarna i czemu na przednim nadkolu pojawiaja mi sie jakies niebieskie odblaski mimo że nigdzie nie jest wlaczone zadne niebieskie swiatlo ani nic co mogloby nawet je wysylac:/

 

W czym renderujesz? Ogólnie to niskie nastawy, jakiś exposure czy color mapping...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny design, tylko jedna rzecz mnie zastanawia jak w takim aucie mialo by dzialac przednie zawieszenie, jest bardzo niskie:) a to gdzies musi miec miejsce. ale moze i nie powinienm sie o to czepiac "_" fajny concept troszke pod lamborghini podchodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze:)

 

plasti-thx

 

pressenter-renderuje w v-rayu przy czym nie ukrywam nie wiele o tym wiem i wlasnie miedzy innymi dlatego jest ten watek, co do niebieskich odbic to sprawa sie juz wyjasnila, poprostu przypadkowo odpalone mialem hdri

 

ihyde-wiesz ciezko tworzyc samochod sportowy majacy wysoka przednia maske i zawieszenie, zreszta projekt bazuje na proporcjach i rzutach ferrari enzo i do tego przedni blotnik ma nawet wyzej usytuowany niz on, tak czy siak nie o to chodzilo w projekcie, zeby stwierdzic co sie da a co nie potrzebny bylby sztab inzynierow i wyliczen a tutaj chodzilo glownie o projekt stylistyczny samochodu sportowego ktory potencjalnie moglby jezdzic po ulicach:) a tak wogole wystarczy spojrzec na resorowanie chocby carrery gt by stwierdzic ze nawet inzynierom nie brakuje kreatywnosci:D

 

2006porschecarreragt192.th.jpg

 

pozdrawiam;)

Edytowane przez miwt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec czas na kolejny maly upek;)

 

chyba juz ostatnia rzecz ktora poprawialem jesli chodzi o modeling, dodalem tarcze, klocki i troche zmienilem forme jednosrubowej alufelgi

 

16899640.th.jpg 14994952.th.jpg

 

calosc wyglada teraz tak

92080776.th.jpg 92979813.th.jpg

 

Mysle ze nastepne updejty beda juz z wstepnymi renderami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewne zapytanie, od jakiegos czasu bawie sie hypershotem i jak do tej pory nie bylo wiekszych problemow z nim..bez problemu ladowal pliki z solid worksa czy rhino i maxa...problem pojawil sie jednak na nieszczescie przy moim projekcie

 

a mianowicie idzie bez zadnych problemow nakladac materialy itp ale np w momencie gdy nakladam na korserie tylnia klapa ma zawsze nieco inne natezenie mimo iz jest to ten sam material co na innych czesciach karoserii...

 

patrzylem w maxie i ten element nie jest zdublowany i wyglada na taki sam co reszta, moze potraficie pomoc, bardzo prosilbym o odzew...

 

zrobilem kilka screenshotow for fun jak to wyglada na pierwszych 2 az tak tego nie widac ale wystarczy ze inaczej padnie swiatlo i sytuacja wyglada jak na 3 i 4 obrazku

91983392.th.jpg 49500603.th.jpg 44202521.th.jpg 10697230.th.jpg

 

pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem a powod był prozaiczny. Mianowicie na karoserii byly dwa materiały o tej samej nazwe i gdy bawilem sie ustawieniami(odcien, reflect itd) to zmieniala sie tylko drzwi i dach. Zrobilem porzadek z materiałami i juz;)

 

Na temat modelu moge powiedzieć ze technicznie dobry, małe bugi w newralgicznych miejscach nadkoli. Design pomine bo kazdy lubi co innego;) Renderki fajne, moglbys troche pobawic sie odbiciem w betonie zeby takie nie bylo jednolite.

 

Nie rozumiem troche o co chodzi z trzecim ujeciem(SLR) Przeciez ani to marka ani typ ten sam.. Nie wiem. Wiem tylko ze cien sie nie zgadza.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego importujesz i w jakim formacie ? MOze normale sie poprzestawialy ? Ja zawsze z maxa daje do obj i zadncyh problemow nie mam. Cos takeigo dzialo sie jak importowalem pliki porsto z rhino, ale nie zawsze. Btw fajny model ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrześDuro-dzieki za odp, jak tylko wroce do domu to poprobuje, a co do renderow to nie ma co mowic, zreszta to nie rendery tylko screenshoty z programu zeby pokazac w czym tkwi sedno;)

 

Bubu-rowniez dzieki za odp, importuje w formacie obj bo hyper tylko to przyswaja z 3ds maxa, a z rhino z koleji nie mam zadnych problemow heh

 

pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności