Skocz do zawartości

Duza rozdzielczosc


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jakbys jeszcze podal karte to mozna by bylo sprobowac cos wnioskowac ;)

 

[edit]

Myslalem ze to inna rozdzielczosc niz natywna ale nie... Dziwna sprawa

 

[edit2]

Wykluczylbym karte grafiki. Podobno ten model ma swoj wlasny procesor graficzny. Przynajmniej tak twierdza tutaj:

 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z tego co wiem jakiegoś podwójnego DVI ... jest dvi-d i inne literki w zależności czy to port wejścia czy wyjścia. Myślę, że chodziło o to, że dla najlepszego obrazu należy użyć kabelek cyfrowy z kartą co obsługuje taką dużą rozdziałke.

 

Zobacz jak na hdmi zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym na kartę graficzną/kabel - na starej karcie graficznej podłączając monitor przez kabel vga (dsub) również nie mogłem wyciągnąć maksymalnej rozdziałki z monitora. Po zmianie kompa (grafika z GF 2 Ti na GF GTX 285) i zastosowaniu kabla dvi mogę ustawić każdą rozdzielczość obsługiwaną przez monitor.

 

EDIT:

wg

tego testu wbudowany procesor powinien przeskalować daną rozdzielczość, nawet gdy nie jest to rozdzielczość natywna, do maksymalnej.

 

Co do tego napisu: "For the best viewing experience, your PC must have a dual-link DVI-D graphics card that supports 2560x1600 resolution" to tyczył się on większości porównywanych monitorów 30", ale podobno nie tego - słuchać ze zrozumieniem ;)

 

W 4:20 są rozrysowane gniazda dvi-d/i/a jakby ktoś miał wątpliwości.

Edytowane przez Finder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam karte

 

 

GeForce® 9500 GT

Procesory strumieniowe 32

Częstotliwość rdzenia (MHz) 550 MHz

Częstotliwość shaderów (MHz) 1400 MHz

Częstotliwość pamięci (MHz) 800 MHz

Wielkość pamięci 256MB

Interfejs pamięci 128-bit

Przepustowość pamięci (GB/sek.) 25.6

Wypełnianie (miliardy/sek.) 8.8

 

Podlaczylem kabel od monitora ( bylo w pudelku razem z monitorem) ma wejscie wlasnie te DVI-D, jak wchodze we wlasciwosci pulpitu to moge tylko max dac na 1920x1200 ?? Karta zaslaba czy trzeba kombinowac w ustawieniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sans tak.

Daje wlasciwosci pulpitu i moge tylko ustawic max na 1920x1200, co jest nie tak?

Mam wejscie u siebie w karcie HDMI, ale kabla do niego nie mam, mam tylko dwa zwykle kable podlaczone, jeden kabelek z wesjciem niebieskim, i te DVI-I wejscie z wtyczka biala ?

Edytowane przez TrojkaT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel HDMI ver 1.3 w najlepszym wypadku wyciąga 1080p - wiem, bo handlowałem takim ustrojstwem. W takim przypadku faktycznie jedyne co by zostawało to sterowniki... zastanawiam się, czy może w sterowniku do monitora nie ma jakichś opcji konfiguracji wbudowanego procesora graficznego odnośnie tego dostosowywania niższej rozdzielczości karty graficznej do 1600p na monitorze...

 

Znalazłem tutaj jeszcze coś takiego:

 

The native resolution for the XHD3000 is a very high 2,560x1,600, which Gateway dubs "1600p," "Quad-HD," and "Extreme HD." The XHD3000 features Silicon Optix Realta's HQV video-processing chipset. To achieve this resolution, however, you need to use a PC with a video card that supports dual-link DVI—if you're using a VGA, single-link DVI, or HDMI connection, the highest resolution you can set the monitor to is 1,920x1,200. But you should know that there's no HD content available higher than 1080p (1,920x1,080) resolution, which this monitor handles just fine. The display's other specs include a pixel-response rate of 6 milliseconds, a pixel pitch of 0.251mm, and a contrast ratio of 1,000-to-1.

 

Po przeczytaniu tego fragmentu spróbowałbym czegoś całkiem nielogicznego, czyli jednak podłączenia monitora dwoma kablami dvi do karty graficznej... choć obawiam się, że sterownik nvidii rozpozna to jako podpięcie drugiego monitora.

Edytowane przez Finder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku wydaje się, że problem nie leży po stronie sprzętowej, a oprogramowania.. update sterowników monitora i karty?

 

Sprawdź jeszcze coś takiego:

Wejdź do Nvidia Control Panel (RMB na pulpicie i Nvidia Control Panel, albo przez zaawansowane ustawienia ekranu) i w zakładce Display->Change resolution zobacz czy sterownik karty graficznej poprawnie znajduje monitor oraz czy na liście jest rozdzielczość 1600p (2560 x 1600), jak nie ma możesz spróbować dodać przez przycisk Add Resolutions. Podczas dodawania jakbyś nie wiedział 1600p oznacza Progressive - opcja do wyboru przy dodawaniu nowej rozdziałki.

 

Nie wiem co jeszcze Ci poradzić.. powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. nie wiem czy wina nie leży w starszej wersji sterownika (ja obecnie mam 190.32 - najnowsza to chyba 190.62), czy czegoś innego... u mnie wygląda to tak (win xp64, GF GTX 285):

63705855.jpg

możesz spróbować wejść jeszcze w przycisk Ustawienia standardowe i zmienić na zaawansowane, może wtedy dojdą Ci inne opcje (u mnie akurat nie zmieniło to zbyt wiele). Jak nie, sugerowałbym aktualizację sterownika karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności