Skocz do zawartości

Bunker House potrzebna pomoc


darknaner

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem oba kadry dobre. Trawa bardzo ładna - jak ją zrobiłeś ? Opisz coś w czym jak i dlaczego ;-) Budynek dość ładny, można by go jeszcze trochę porzeźbić. Kolor drzwi - żólty - jakoś do mnie nie przemawia. Bluszczyk trochę blady. Trzeba Ci przyznać że ładnie dziergasz te obrazki. Projekt Twój ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modele i scena super tylko swiatło i enviroment coś dziwnie wpływają na trawę. Być może to jest wina materiału. Powinna być bardziej soczysta i żywsza. Pobaw się kamerą i światłem albo powalcz z materiałem. Kadr według mojej skromnej wiedzy jest ok. Też brakuje odbić na szybach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx thx, więc: trawa troche straciła saturacji przy postprodukcji, chyba, bluszcz faktycznie blady, projekt nie mój, drewniane drzwi były w oryginale,

trawa zrobiona po kilka "ździebeł" róznej wielkosci i odcienia posketerowane do proxy potem rozmieszczone groundwizem.

można powiedzieć że trawa na bazie tutoriala Peter'a Guthrie

 

milewidziana dalsza krytyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx Dunablaster,

projekt nie mój

wśród drzew owszem ciemno ale to przez niskie ustawienia irr i lc chyba.

ee interesuje mnie też to, jaki sprzęt wykorzystałeś :)

co masz na myśli dokładnie?

jeśli soft to 3dsmax, vray, PS

Edytowane przez darknaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli dokładnie?

jeśli soft to 3dsmax, vray, PS

 

sprzęt to hardware, programy to software. i taka jest różnica. Jaki masz więc, to mnie ciekawi, bo jak ktoś robi na słabuchu coś dobrego to może mi się pochwalić to bym od niego zasięgnął nieco rad :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt raczej mocny: phenom II (3GHz X 4)+ 4 GB ram

ale myśle ze na słabszych kompach też pociągnie, cała trawa i wszystkie drzewa to vray proxy.

 

EDIT:

 

kolejny shoot, "wstępnie gotowy". Poddaje szerszej krytyce przed "oficjalnym" zakończeniem:

cam_2_small.jpg

 

hi-res

Edytowane przez darknaner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Podoba mi się całość. Ostatni obrazek zrobił na mnie niezłe pierwsze wrażenie, ale po chwili nie ma na co patrzeć. Podoba mi się całą koncepcja platyczna postprodukcji, zieleń + beton fajnie wygląda.

 

W pierwszym obrazku nie podoba mi się czarny cień na pierwszym planie, przydałoby się chociaż trochę ekspozycji, albo żeby nie był taką wielka czarna plama. Ale możliwe że to mój monitor tak przyciemnia.

 

Jeśli chodzi o tekstury to coś mi nie pasuje w jakości bump/displacement. Np w drugim obrazku może trochę ostrzejsze powinny być te krawędzie chropowatości. Teraz są obłe. Nie wiem czy to w tym sęk, ale coś mi nie gra.

 

Co masz na myśli mówiąc "scatterowałęm do proxy?". Wiem co to jest proxy, ale "scatterować" do proxy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sry za "posketerowanie" :D, za dużo zajęć, za mało snu.

(posketerować = rozmieścić patrz: słownik z darknanerskiego na polski :P)

chodziło mi o to że trawa i drzewa wyeksportowane do vrayproxy, i że są rozmieszczone groundwizem.

Co do tekstur, faktycznie bump troche rozmyty, może sie tym zajme, troche szkoda że nie zauważyłem tego sam bo cała postprodukcja pujdzie na marne.

liczyło sie dość szybko, pierwszy render to test na niskich ustawieniach, przypuszczam że w dwóch godzinach sie zmieścił, nie pamiętam dokładnie.

nie ma na co patrzeć? niby tak... ale czego oczekiwać od betonowej ściany:P

btw co tu podziwiać jeśli chodzi o pamięć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunablaster, jak sie dowiesz, do czego jest proxy, to wróć i zabieraj głos.

 

ej Ty, wiem co to jest proxy, ale boję się nim bawić jak chciałbym mieć drzewka różnego gatunku, nawet 20 takich rodzajów, to i tak proxy mógłby nie pomóc.. już jeden test przeprowadziłem i kopnęło maxa :(

 

Już zabrałem swój głos w tej sprawie i kończę sejmik z Tobą, ale dzięki za uwagę, pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności