Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Porsche Carrera GT 2004


Pussik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :-)

 

Obiecałam dziś wrzucić prace do WIP`a więc to robie. Jest to moja 2 poważna praca i pierwsze auto. :)

 

Odrazu uprzedzam, ze wpierw zajmuje się modelowaniem, a wszelkie materiały są (jeżeli są) \'od tak sobie\' :-) a wszystkie zostaną zrobione i tak do nowa. :-)

Większość łączeń karoserii (rowki) zostanie dopiero zrobione.

Dokładne odwzorowanie kształtu karoserii zgodnie z orginałem, także w drodze.

 

Wpierw wrzuce tutaj adres oficjalnej strony projektu, gdzie znajdują się zdjęcia realnego Porsche, rendery poszczególnych części i kilka innych rzeczy. Zapraszam: www.members.lycos.co.uk/pussik/site/index.html

 

No to teraz rendery:

 

render-brake.jpg

Materiały próbne. Możliwe, że zrobie od nowa zacisk. :)

 

 

render-kolo.jpg

 

Całe koło. Felga pewnie też zostanie zrobiona od nowa. :-)

 

 

otwarte.jpg

 

Łączenie klapy z resztą samochodu narazie takie prowizoryczne :>

 

zamkniete.jpg

 

 

front.jpg

 

Krztałt całego boku i nadkoli będą dopiero formowane. :-)

 

 

front-lp.JPG

 

szkielet.jpg

 

Siatka 1

 

szkielet2.jpg

 

Siatka 2

 

 

 

Ponadto:

Render światła 1

Render światła 2

Tylnia klapa nad silnikiem

Inny widok na tylnią klape samochodu

 

[Edytowany w 12-6-2004 » Pussik]

 

[Wyedytowany dnia 13-6-2004 > Pussik]

 

[Wyedytowany dnia 22-6-2004 > Pussik]

 

[Wyedytowany dnia 2-7-2004 > Pussik]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 544
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak obserwowalem twoje wyczyny na stronce od pewnego czasu i widze ze wszystko pieknie ci idzie

 

ja sie zastanawiam nad boxter\'em

 

\"No to jeszcze PROSZE o nie robienie z tego tematu, off-topicu na mój temat !! \"

 

ok przeniose to na wolne dyskusje...:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że to Porsche jest największą zaletą. ;P

 

Pisałam, felge zrobie od nowa (za jakiś blizej nieokreslony czas), a bok i nadkola oczywiście całe do poprawy gruntownej. :-) Również przedni spojler nie jest idealny. :) Jutro powinnam znaleźc czas na to. :-)

 

 

porsche_800.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam...troche mnie zatkało widząc podpis autora pod GTetką...cholera będe bacznie śledził ten topic...nie tylko ze względu na sam samochód...ale chce zobaczyć jak będzie sprawować się kobieca ręka przy modelowaniu samochodu...Bardzo jestem ciekaw efektu...powodzenia :)

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajne :), choc to niby porsche no ale jest.

wiec tak

1.caly ten element należałoby oddzielic od reszty nadwozia .

2.tam powinien byc wiekszy kąt, podziel poligony na calej dlugosci ale od góry.

3.caly dol spoilera musisz wyciagnąc do przodu i powinien zam byc dosć mocny kant :).

 

ps. no chlopaki uczcie się :D

wiesz pussik nie spodziewalem sie nigdy czegos takiego :) swietna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tutaj bede mówił. porsche spoko, sam nie potrafie robic samochodów, musze w koncy spróbować. Najwazniejsze jest to, że to jej druga poważniejsza praca i jest stosunkowo młoda w maxie, a co kurde już robi :) Wszyscy tutaj jesteśmy zagrożeni :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Proszę pisać na temat i układać sensowne zdania, które będą pomagać autorowi/autorce w dalszej pracy.

 

 

Model jak na razie całkiem niezły. Bzyku pokazał już rzucające się w oczy błędy. Ciekaw jestem efektu końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam.

 

Bedą 2 sceny, jedna z nich ma wyglądać jak zdjęcie w tym topicu, gdzie Porsche jest w salonie na obracajacej sie podłodze, a druga scena będzie wymagała GI.

 

Co do siatki koła i jego elementów, to puki co nie zrobie, gdyż koło jest w innym savie, do którego nie zaglądałam miesiąc. :)

 

Bzyku, felga którą mi pokazałeś wogóle nie wchodzi w rachube, ona jest od Porsche Carrera GT z 2001r (concept), wersja z 2004 różni się własnie takimi szczegółami, jak: światła na spojlerze, lusterka, dwa wystające elementy silnika za siedzeniami i kilkoma innymi. :-) Także silnik jest nieco wyjdmniejszy (o 14KM).

 

Nie zmienia to jednak faktu, ze felge zrobie od nowa bo i tak nie trzyma się orginału. :-)

 

Jakieś 40 zdjęć Carrery GT 2004, jest na mojej stornie w dziale fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz klase.... a co do scenki to moze fabryka? Duzo roboty bo trzeba by full modelowac, np poszczegolne elementy samochody(wachacze, waly itp) no i maszyny. Mozna by nawet zrobi dwie lub trzy tasmy produkcyjne, a nanich porschawki w roznym \"stadium\", poczawszy od golej klatki a skonczywszy na lakierowniu, i zycze powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłam część elementów, z tego co zaznaczył kozioo i Bzyku.

 

Render:

 

element131.JPG

 

Niestety przykra wiadomość, od dziś nie będę miała w domu internetu, do odwołania. :-) Ale jakoś to będzie. :-) Renderki nadal będą się pojawiały!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to cie podziwial za szczegolowosc i wytrwalosc. tylko pozazdroscic zapału z jakim pracujesz. co do modelu to pare bledow jest ale to z pewnoscia poprawisz :D zapowiada sie niezly model :D pozdro

 

edit

 

aha i pokazuj troche jasniejsze renderki tch kół bo nic nie wiedac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Bzyku.

 

Postaram się przeanalizowac i coś zrobić w tym miejscu. :-)

 

Narazie pracuje nad drzwiami... :| Wczoraj miałam załamanie nerwowe, Porsche dało mi w kość. Ta przesiadka z 3DSM 5 na 3DSM 6 dziwnie wypadła. Mam wrażenie jakby 3DSM 6 inaczej definiował meshmooth. :|

Nagle mam problem z tworzeniem ostrych krawędzi po meshmooth.

 

Tak czy siak ... staram się pracowac dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Originally posted by dawid

przy takim aucie każda duperelka kosztuje kolejne 10$ , ogrzewana skrzynia biegów :D

 

 

Chcialbym zeby w moim stilo kazda rzecz kostowala 10 USD. Bym panoramiczny dach dorzucil, szyby z tylu, no i silni 140KM a nie tylko 115 :>>

 

chyba chodzi ci o 10 tys usd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności