Skocz do zawartości

prawie Mercedes GLK


marcinW

Rekomendowane odpowiedzi

brzmi jak świetny pomysł ale będę szczery - nie koniecznie wiem co masz na myśli. Tzn wyobrażam sobie ale z wykonaniem chyba gorzej. VrayLight jak daje na obiekt to średnio daje jakieś światło. Przypisać mapke? :) Nie robiłem wcześniej takich rzeczy. Posiedzę chwilę i powalczę ale jakbyś jednak znalazł 3 minuty to rozwiń proszę myśl do praktycznego wykonania :) dzieki za zainteresowanie!

 

Edit: chociaż nie, coś się dzieje. To VrayLight ma być takie słabiutkie? w tylek :)

 

Edit2: z cylindrem w ogóle mi nie wychodzi. ale spróbowałem plaina użyć i tu chyba działa (bede edytował jakby ktoś zapragnął wpaść dokształcić mnie dodatkowo w temacie)

Edytowane przez marcinW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W porządku nie spieszy się - jak do wieczora nie zrobię postępu to proszę pamiętaj o mnie - w sprawie telefonu to robię go czwarty - ostatni raz. Będzie cudo :P więc do materiałów wrócę bo tak na dobra sprawę to chyba jeszcze żadnego konkretnego nie dawałem - takiego żeby prezentować. Teraz chodzi mi tego ipoda. tymczasem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko nie masz się co śpieszyć jak w tym tyg znajde czas to sam spróbuje i-poda zrobić i oświetlić odpowiednio wtedy podzielę się ustawieniami jak dobrze pójdzie:).

P.S Ogólnie to fajnie wyglądaja te ipody, telefon jest bardziej złozony geometrycznie bardziej z detalem mozna poszaleć.

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szara strefa telefonu :) pewnie to dość nietypowe (a może i nie) ale czwarty raz robią telefon zdecydowałem zacząć od tyłu - zrobiłem wszystkie szare/srebrne elementy - w 95%. Jutro powinienem skończyć i zacznę robić całe body. Na tą chwilę wygląda to tak. Stwierdzam, że moje umiejętności nadal mnie ograniczają jeśli chodzi o modelowanie i niektórych BARDZO MAŁYCH detali nie umiem zrobić więc zmieniam je na trochę inne - mam np namyśli to, że na niektórych przyciskach są wtopione malutkie ikony - np od aparatu. zrobiłem ale troszkę inny - delikatnie większy. ok za dużo pisania. poniżej efekty:

 

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech robi jak uwaza, kazdy ma wlasna wyuczona metode, liczy sie koncowy efekt, moze zaczynac nawet od ustawiania sceny nie majac nic, jak tak woli.....

 

niezle idzie tak czy siak, przyloz sie w 110% normy a bedzie miodzio

 

 

apropo wrzuc jakis avatar i fotke w temacie, bedzie latwiej isc do ostatniej strony wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynać od detali - co najmniej dziwne...

zawsze zaczyna się od zarusu, chyba ze modelujesz np ucha extrudujac krawędzie :)

ciężko doradzić Ci z tą siatką - widać po prostu, że nie czujesz jeszcze modelowania. Mam radę - trenuj, trenuj, trenuj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powód, dla którego tak zacząłem jest jeden - urozmaicenie. zaczynałem ten telefon czwarty raz i stwierdziłem, że jak zrobię czwarty raz boxa itd to... :) wiec zacząłem od tyłu. nie planuję tego zawsze robić - chyba, że stwierdzę, że super wygodnie było :)

 

górna część body już prawie skończona. super szybko idzie jak reszta skończona (mniej więcej)

Edytowane przez marcinW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powolutku do przodu. szczerze mówiąc nie wychodzi tak jak chciałem. No ale nic. Robię dalej. na końcu pomyślę czy poprawiać czy nie. materiały na razie są takie o - oczywiście zostaną zmienione.

 

pzdr

 

edit: a no iczy ktoś może mi pomóc ze znalezienim czcionki odpowidniej? wiem że się nazywa Sony Digital (chyba) ale znajduje same płatne. a może ktoś ma już u siebie? [email protected]. dzieki z gory.

Edytowane przez marcinW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasti dzieki :)

 

tymczasem wróciłem z wyjazdu i myślę, że sam model skończony. tzn - ja już go nie ruszam bo brak cierpliwości. Teraz chce materiały zrobić i cała resztę i oczywiście proszę o pomoc. Na początek nie bardzo wiem co zrobić z tym hdri. Przy takim kącie odbija mi się tak mocno, że nie widać co jest pod "szybką". Trochę kombinowałem z ustawieniami ale bez większego efektu. i jeszcze jedno - jak się robi takie coś, żeby na jednym elemencie było w rożnych miejscach kilka materiałów rożnych? jak to się nazywa takie coś - chcę jakiś tutorial poszukać ale nie wiem o co cho... planuję zrobić napis cyber-shot używając bump'a i chciałbym zaznaczyć to na tylko kilku poligonach tego samego obiektu.

 

jak to w ogóle wygląda na teraz? jakieś poważne błędy widać? - pytam o model. z materiałami i oświetleniem raczej prawie nic jeszcze nie ruszałem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam_m dzięki za rady. przydały się. plasti Tobie oczywiście również dzięki wielkie. tak więc mój model wygląda tak. to raczej prawie ostateczna wersja (hehe... nie ma to jak pewność siebie). nie wiem dlaczego takie ziarniste to wyszło? od czego to zależy? ustawienia renderu? model w paru miejscach możnaby poprawić ale ja już chcę iść dalej. Wystarczy tego ericssona... Tylko jeszcze to ziarno jak obejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki! pomogło :) okej. poprawiony troche telefon wrzucam i 4 krzesła :P

 

zna ktoś jakiś tutorial świetny na robienie zagnieceń na materialach? np jak materiał się marszczy na sofach pod guzikami albo na szyciach itd? ewidentnie brakuje tego na moich krzesłach :/

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. ostatnio takie coś wydłubałem. wiem, że jest kiepsko. nie jestem z niego zadowolony. ale od połowy jakoś stwierdziłem, że to chyba jednak nie to i dokończyłem "na szybkiego". co do refek to było kilka różnych więc trochę wyszedł mieszaniec - do tego moje pomysły w miejscach gdzie nic nie było widać. co do scen to... :P wiem ze fatalne. ale przyznam, że na ta chwilę chyba nie umiem lepszych. trawę robiłem sam więc komp ledwo się czołgał dlatego też nic więcej tam nie dodałem. o teksturach też jeszcze nic nie wiem - to powód dla którego te roboty są dość czyste. tak czy inaczej oto efekty - ATST (Return of the Jedi ;]). następny w kolejce będzie jakiś Merol. Tu już się bardziej przyłożę.

 

porady mile widziane!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej. To ja też spróbuję zrobić samochód. Oprócz niedokończonego mustanga z tutoriala DT nie robiłem jeszcze auta więc: oto moje efekty dzisiejsze.

 

Wiem, że nie tak się powinno robić, ale kurcz próbowałem robić całą bryłę itd, ale kompletnie mi to nie wychodziło :/ 3 razy starałem się i kompletne dziwolągi wychodziły. Robienie po kawałku raczej lepiej mi idzie, nawet jeśli to zły nawyk :/

 

Okej. Cały dzień się na to patrzę więc nie wiem co tu krzywo a co nie. Wydaje mi się ze na drugim widzę ewidentną krzywiznę i jutro to poprawię. Gdyby ktoś uznał, że jest bardzo krzywo to proszę o wskazanie miejsca - z góry dzięki.

 

i to tyle :) jaki to samochód nie muszę mówić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeśli Ja mogę coś doradzić to na pewno zmień ten znaczek Merca na grill-u bo jest płaski a ma być wypukły. Po swoich rewkach pewno zobaczysz o co mi chodzi. Tak to mi się podoba, sam w wolnych chwilach robię tego merca. Bo piękna maszyna. A jeszcze z moich fanaberi to bym dał z tyłu na klapie napis 560 SEC tak żeby wyglądało mocniej:) Pozdrawiam i będę tu zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazniew też mam taką nadzieję ;)

 

dziadzik dzięki za uwagi. Z tym znaczkiem masz w zupełności rację - w najbliższym czasie poprawię. Zgadzam się, że to piękna maszyna :)

 

pzdr!

 

 

EDIT:

 

okej. pojęcia nie mam jak zrobić światła. na razie są takie prowizoryczne. szkło się modeluje? te wszystkie nierówności itd? czy to texturka zazwyczaj idzie? bardzo proszę o pomoc w tej spraiwe. no i ew uwagi do tego co zrobione dotychczas.

Edytowane przez marcinW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć! postanowiłem dokończyć merolka. Proszę o pomoc w takiej sprawie: jak wstawić światło do pudełka tak, żeby nie przenikało przez jego ściany. tzn, żeby światło wydostawało się tylko z tej części pudełka, która jest otwarta. bo standardowo to działa mi tak, że światło prześwietla przez ściany pudełka.

 

edit: żeby nie było, że nic nie robię. załączam obrazek. czy to idzie w dobrym kierunku? wiem, że macie wszyscy dość samochodów. chciałbym to skończyć. z góry dzięki za jakieś wskazówki. pzdr!

Edytowane przez marcinW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra. rok nie pisałem nic w tym wątku? :/ nie przeżyję. jak ten czas leci. no nic. do rzeczy. mój drugi samochód. do takiego etapu jeszcze mi się nie udało dojść. prośba drodzy forumowicze - pomóżcie mi z tego otrzymać coś fajnego. model uznaję za skończony, choć teraz widzę jak fatalnie to wyszło. jest kilka poważnie kiepskich miejsc. wnętrze jest na szybko - atrapa. zastanawia mnie dlaczego lampy mi się rozjeżdżają pod materiałem szkła na nich? jak temu zapowiedz? widzę, że za małe szczeliny zrobiłem - spróbuję to jeszcze poprawić. choć na siatce wydaje się, że jest parę trójkątów, to zapewniam, że ich tam nie ma. generalnie proszę o jakieś rady co powinienem zmienić na takim etapie robienia modeli. sporo też potrzebuję porad w materiałach chyba, co? z góry dzięki za każdy jeden krytyczny komentarz. oto moje wypociny ostatnich wieczorów. oczywiście ustawienia rendera na razie są testowe, żeby w miarę długo nie czekać na efekty.

 

comp01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deex nie pozostaje nic innego jak się zgodzić. bryły już raczej na tym etapie nie poprawię. co do opon to co konkretnie masz na myśli? materiał? bieżnik? o światłach właśnie napisałem wyżej z pytaniem jak to poprawić.

 

KMiklas ma grubość jakoś 0,7 jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deex doceniam, że wykazujesz zainteresowanie, ale domyślasz się może, że jak mi nie powiesz co jest nie tak, to niekoniecznie będę w stanie poprawić. chciałbym uratować ten model chociaż trochę. co z materiałem? kolor, reflex? bieżnik brzydki, za gęsty? dorzuć jedno, dwa zdania więcej a na pewno postaram się coś poprawić. a teraz to wiem tylko, że jest źle... i tyle :) rozumiesz... dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda jak słabej jakości lowpoly, szczególnie przednie Światła. Jeśli zaś idzie o opony to wyglądają, jak zwykły cylinder z doklejonym bieżnikiem. Brak w nich krągłości napompowanego gumowego koła samochodowego. Pomijam już wysokość profili opon, taki trochę wieśniacki tuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://cg.tutsplus.com/tutorials/autodesk-3d-studio-max/model-a-high-poly-car-rim-in-3ds-max-1/

 

Oglądnij i popraw koła. Później już tylko pozostaje Ci usuniecie tego czegoś i wymodelowanie od nowa auta ale z przyłożeniem się bo teraz masz box'a i piszesz że starasz się coś z niego uratować żeby powstał samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostro pojechaliście, ale biorę na klatę :) w takim wypadku wezmę się za to wszytko od nowa i postaram się bardziej. choć nie wiem czy będą siły na to samo auto. dzięki za komentarze!

 

EDIT: kurde. im więcej się na to patrzę, tym bardziej widzę, że ten model jest faktycznie o wiele gorszy niż myślałem. biorę się do pracy!

Edytowane przez marcinW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz latwo sie krytykuje, ja sam nigdy nie zrobilem samochodu, ktory by mnie w pelni uszczesliwil. Modelowanie carow to jazda na wysokich obrotach wymagajaca duzo samodysyliny i zdolnosci przewidywania. Wszystko inne to pikus przy modelowaniu samochodu, gdzie kazda nowa linia musi byc przemyslana, o jeden zle ustawiony vertex spieprzy cala blache i bedziesz mial fale i krzywe odbicia na lakierze. Wiec trzymam lokcie i do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności