Skocz do zawartości

Teczka 2d: madts


madts

Rekomendowane odpowiedzi

kadr o wiele lepszy bo widać więcej detalu. i widać kto jest najważniejszy.

ale pod szmattką dalej nie widać nogiii :P

zrobiło sie z tego takie "perizonium" jak u Chrystusa na krzyżu :P

 

Co do ilości obrazków: chyba jednak przesadziłeś z ilością. jak człowiek bedzie to oglądał na ścianie, wywieszone do obrony, to zrobi sie to monotonne i "zwykłe", zamiast unikatowe i oryginalne.

Lepiej zrobić mniej a lepiej ;)

 

a, i to coś nad szmatką, ten pas (?) jest albo pod złym kątem albo jest za szeroki, bo nie łączy sie z torsem po linii prostej.

 

 

 

a wracając do naszej rozmowy:

siedze sobie na ASP w warszawie, na grafice. nie jest to nowoczesny wydział :P chcą nas przerobić na artystyczną papkę a'la sasnal i inni.

gardzą branżą rozrywkową, fantasy i wszystkim co sie za tym kryje :P

Bo coś co jest POPULARNE JEST ZŁE, bo masowe. Coś co podoba się tysiącom ludzi nie może być przecież artystyczne. a artystyczne rzeczy nie są popularne, więc są wspaniałe, i w ogóle sZtókA. Więc jeśli ktoś robi realistyczne obrazki w duchu fantasy to popełnia grzech śmiertelny, a tak w ogóle to przecież realizm się skończył w XIX wieku, i nie ma sensu do niego wracać ;)

 

To tak w skrócie, nieco sarkastycznym akcentem ;P

Oczywiście jest to duża generalizacja, wiadomo, że studenci są różni, i niektórzy myślą podobnie jak ja, niektórzy nawet zajmują się digitalem i super im to wychodzi. Ale zawsze pozostajemy tą "zbuntowaną" mniejszością, na którą patrzy się z góry, ponieważ Digital to nie shtóka.

Także swoje zamiłowania człowiek ładuje w internet, bo cóż innego zostaje ;) Ja nawet myśle że to jest fajniejsze, właśnie otoczyć się gronem fachowców w podobnej dziedzinie i koksić, wspierając sie nawzajem w walce o level up, na jakimś ciepłym forum. max3d, na przykład :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie to wszystko przywodzi na myśl dzieje takie jak rozmaite rewolucje, kiedy chłop z chłopem pobił pana i powstał nowy porządek, a potem z chłopa zrobił się pan i tak dalej i tak dalej :D. Orwell coś o tym chyba wiedział ;p. Wpierw jest akademizm i w ogóle, jeśli ten facet na obrazie nie będzie miał idealnego bicepsu, to sio, a nie na salony się pchać. A teraz to samo, tyle, że na odwrót. jak dzieci...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona - dziki za uwagi co do posejdona no ale juz go rzucilem w kat narazie i nie mam ochoty na niego patrzec:p .. jesli chodzi o ilosc to hm promotor powiedzial ze 12 to minimum ... no ale nie wiem jak to bedzie musze z nim pogadac jeszcze bo masz racje lepiej zrobic mniej a lepiej.

 

No nie za ciekawie masz tam na ASP :p u nas takich problemow nie ma... wiekszosc wykladowcow nad dopinguje praktycznie we wszystkim co robimy, a robimy i czysta komerche i rzeczy bardziej artystyczne ... w sumie to robimy wszystko :p plakaty, ilustracje, reklamy, animacje, opakowania, identyfikacje wizualne ... no wszystko co jest zwiazane z reklama i grafika. Wydawalo mi sie zawsze ze "sztuka" to pojecie wzgledne.. hm czyli co rysunki (ktore chyba wiekszosci populacji na tej planecie sie podobaja) ktore sa popularne to tez nie jest sztuka ? wiec co nia jest? jakies kiczowate obrazki, filmy, muzyka... ktore beda podobaly sie w wybranym gronie i ktos stwierdzi ze jest to "wspaniale" ... nie rozumiem twoich wykladowcow i z checia bym sobie z nimi podyskutowal na ten temat :D

 

wracajac do mojej pracy... szybki szkic Hadesa

 

hadesz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma za małą głowę i tułów za szeroki. Co się zaś tyczy spraw merytorycznych, to wydaje mi się, że powinien mieć trochę więcej tej boskości. Bo póki co, to wygląda jak taki wyrzutek/gnój, co się obraził na resztę i w andergrołndzie jakimś zakopał. :) Z tego co wiem, był on normalnym, poważanym członkiem olimpclubu. Oczywiście jest to twoja wizja, więc potraktuj to jako takie drobne spostrzeże.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, Hades zapowiada się fajnie i niestandardowo (bardziej jak Diablo niż Hades XD)

nie mam uwag na razie co do niego, poczekam na dalszy etap :)

 

A co do rozmowy na ten temat z wykładowcami: nie jeden student dyskutował i niejeden wyleciał na pysk, powiesił sie lub sam zrezygnował z asp ;) akademia to moloch, nie da sie z nią walczyć.

PS: asp uważa właśnie za kicz to co sie robi w digitalu ;)

, a i my też robimy reklamy i wizualizacje etc, różne projektowo designerskie rzeczy. ale noszą one znamiona artyzmu... wiesz :P wszystko co z asp jest artystyczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że większaość wykładowców jest w wieku naszych rodziców. Siłą żeczy nadchodzi koniec ich czasu. Pamiętam jak za dzieciaka mama goniła mnie od kompa słowami: PRZESTAŃ GRAĆ NA KOMPUTERZE!. Nieważne że ja siedziałem w Deluxe Paint (kultowy program graficzny na Amidze) i składałem pixelki myszką (tabletów nie było, no nie na taką skalę) Potem byłem już za stary żeby się na mnie drzeć. A dzisiaj? Jak obrabiam zdjęcia to przynosi mi kawkę lub herbatkę bo wie że z tego jest szmal. Chyba nie każdy wykładowca rozumie że każdy lubi co innego a z namalowanymi obrazkami to niektórzy lądują na Długiej(ul. na Starówce w Gdańsku) i próbują coś sprzedać. Ja z nich nie drwię i im nie umniejszam, tylko z czegoś trzeba żyć. Moim zdaniem artyści sami się rodzą i sami do tego dojrzewają. Nie trzeba ich tworzyć. Można owszem pokazywać drogę ale chyba nic na siłę.

Wykładowcy drwią z DP. Ale z tego co wiem niektórzy wielcy artyści nie. Ludzie mocno po 50-tce a przychylnie patrzą na rozwój nowej techniki. Giger też by machał na PS-sie, ale poszedł na emeryturkę mówiąc: Za stary już jestem. Wolę doglądać swój bar!

Hades ma imo troszkę za drobne ramiona do swojej postury - to tak żeby offtopu nie robić :)

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko dziwi mnie fakt ze digital jest uznawany za kicz a jesli chodzi o reklame opakowania itp juz nie ? niech mi to ktos wytlumaczy? ...bo jesli robicie reklamy "artystyczne" to przeciez zadko kiedy sie to sprzedaje ... reklama musi byc komercyjna inaczej nie spelni swojego zadania a jesli taka jest to znaczy ze przez TYCH wykladowcow jest uznawana za kicz? Ostatnio tez mialem zadanie zrobiena 3 reklam jednego produktu, zrobilem na poczatku jedno komercyjne jedno bardziej podchodzace w artyzm i wykladowca dyskutowal ze mna przez pol godziny ze to sie nie nadaje bo sie nie sprzeda. Ja mam o tyle luksus na uczelni ze wiekszosc wykladowcow nie jest w wieku starszym wiec mozna pogadac z nimi jak rowny z rownym.

 

...apropo ASP w sumie to zastanawiam sie czy nie wybrac sie pozniej na magisterke do Katowic tyle ze sa cholernie drogie :/ no i teraz z tego co mi opowiadalas telthona to juz mam duze watpliwosci co do ASP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerberka, chyba jeszcze będziesz robił, więc go zostawiam, ale wywaliłbym tą czerń i zastąpiłbym ją czymś innym. Poza tym, zrobiłbym magiczny zabieg zamieniający cerbera i hadesa miejscami, by ten drugi, jako chyba najważniejsza postać, nie stał z boku panoramy :). Fajnie się robi....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrace swoje trzy grosze do waszej dyskusji :). Opre sie o cytat Telthony:

 

a i my też robimy reklamy i wizualizacje etc, różne projektowo designerskie rzeczy. ale noszą one znamiona artyzmu... wiesz :P wszystko co z asp jest artystyczne ;)

 

nie wydaje mi sie, to troche naginane, albo odbieram nie tak jak chcialas to ujac, albo to wyglada tak:

 

kowalski zrobi kupe. - ta kupa smierdzi

ktos z ASP zrobi kupe - ta juz nie smierdzi?

(sory za wulgaryzm ale prosze nie brac niczego do siebie :)) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu prawa strona obrazu wygląda fajnie, klimatycznie, epicko itd. a już od tej maszkary włącznie z nią klimat i to coś pryska. Chyba za mało w niej tajemniczości tej fajnej mgiełki i kurzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za uwagi, poprawilem to o czym wszyscy mowiliscie... kolejny up... choc cos mi tutaj nie siedzi i w sumie najchetniej namalowal bym jeszcze raz:P no ale brak czasu...

 

uwagi jak zwykle mile widziane :)

hades4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrezygnowała z tego detalu po lewej; ta brama nie jest chyba konieczna do szczęścia. i troszke z kolei bym w lewo kadr przesunęła. brakuje jakiegoś cm z lewej. bo teraz zrobiłeś tego cerbera tak ładnie, i on jest przeciwwagą dla hadesa. więc skoro to jest wyrównane, to jednak bardziej na prawo postać powinna isc :)

 

a tak to super. tylko te duchy za bardzo przykuwają uwage :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście porady odnośnie kompozycji są trafne, chciałem zrobić mały over nie czytając tych porad od razu nasunął mi się taki kadr, a w mojej podmalówce spróbowałem wskazać jakiś kierunek odnośnie kompozycji i koloru, bo jakoś póki co wszystko jest takie szare i przez to mdłe - w jednej tonacji. Popracuj jeszcze, ja użyłem nakładki w 2 minuty, więc na prawdę można jeszcze chwilkę pomyśleć

26079185.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę masz tam bałagan, trochę błędów jest, ale mimo to, całościowo klimat trzyma.

Nad cerberem bym jeszcze popracował, proszę zrób mu tą skórę z większym reflectingiem, no i coś tam się bije anatomia u Hadesa na klacie. Florian może ma racje co do braku akcentu, ale tu imho chodzi dosłownie tylko o jakiś akcent, nie o nasycanie całej pracy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie bawisz się oświetleniem, ale anatomia nie działa. Prawa ręka połamana w barku i w łokciu, lewa też jakby wyskoczyła z barku. Podobnie jest z nogami. W takiej sytuacji najlepiej ustawić tatę/kolegę/sąsiada w wybranej pozie i cyknąć fotę, przynajmniej ogólne proporcje będzie łatwiej ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak powiedział kolega Aspenboy. Ja osobiście dodam, że w takim ułożeniu ręki tarcza także wyglądałaby inaczej. Ale za to sama praca kolorystycznie i w ogóle jest extra. Ja nie jestem zdolny do tworzenia takich scenek :). Bardzo ładnie ci one wychodzą, tylko właśnie, częściej korzystaj z referencji, po prostu dlatego, że twórcy ciężej dostrzec błędy. No i ten hełm... no wiesz....

Bardzo mi się to podoba.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mitologii jestem noga, ale Hera z wężami na głowie? Pamiętam, że meduza była tak "owłosiona". A koncept przekombinowany, nie piszę, że zły, ale za dużo tam tego: jakieś organiczne narośle, rękawiczki i stanik, które świecą się na fioletowo, szczypce skorków, brak tam spójności czuć brak przemyślenia. Wykonanie na plus, żeby nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności