Skocz do zawartości

Łowca zombie - amatorski film


mistrzjang

Rekomendowane odpowiedzi

owca2.jpg

 

Łowca zombie - głównym bohaterem filmu jest ceniony łowca umarłych, który z karabinem na plecach przemierza zgliszcza, które pozostały po dawnym świecie, w poszukiwaniu kolejnych zleceń. Film opowiada o jednym z nich.

 

Reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, efekty specjalne: Paweł Palenica

Muzyka i dźwięk: Paweł Stelmach

Charakteryzacja: Marta Ananicz

 

Link do filmu na YT:

 

Zapraszam do oglądania oraz wyrażania swoich opinii o moim nowym filmie.

 

+18 - przekleństwa

Edytowane przez Knysha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciekawie zrealizowany short. Mógłbyś napisać coś więcej nt. efektów i procesu powstawania filmów?

 

Sekwencja otwierająca jest dobra, jednak interpunkcja i monolog głównego bohatera odstają od niej. Przeredagowanie dialogu wyszło by z pewnością na plus.

 

Niektóre sceny były kręcone z ręki, co niestety widać :/ - nawet podstawowy steady-cam umożliwi na mniej chaotyczne drgania kamery (oczywiście mówię tutaj o płynnych ruchach na kadrach pełnych itp.)

 

Gratuluję dobrze wykonanego filmu :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no... a ja myślałem, że te trzęsienie kamerą to taki efekt, stylizacja... coś jak w Bourn'ie ;)

Dwie rzeczy, która mi przeszkadzały: głos głównego bohatera - taki zwyczajny, nudny i jeszcze lekko sepleniący. A tu trzeba było głębokiego, niskiego, głosu prawdziwego sk*****na ;) No albo przynajmniej czegoś na poziomie Eastwooda w Brudnym Harrym albo Connora w ostatnim Terminatorze. No a drugi mankament to sterylna czystość jak na postnuklearny świat - np. początkowe sceny - wszystkie trupy/przyszłe zombie mają idealnie czyściutkie koszulki.

 

A poza tymi dwoma mankamentami to jest świetnie, kolorki, dymki etc. Nawet sceny walk wyszły dobrze, bo tutaj chyba najłatwiej wpaść w tandetę. No w każdym razie gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrząsy kamery to celowy zabieg mający na celu zbudowanie nastroju niepewności, zagrożenia.

 

Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że aktorów leżących na plaży w drugim ujęciu było dwóch. Ujęcie składa się z kilku warstw nałożonych na siebie. Kręciłem to z pół godziny a w filmie pojawia się na 3 sekundy ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie film fajny. Tylko gra aktorska ..... no powiedzmy, że mogło by być lepiej ;) Fajne zdjęcia, kolorystyka (Film Magic Pro? ;) ) i sceny walki. Te wstrząsy kamery właśnie są spoko - wprowadzają niepokój, poczucie zagrożenia no i teraz w Holiłódzie to modne. No tylko jakby te dialogi wywalic.... ;) Ale w końcu to amatorska produkcja. Mimo niedoróbek i tak Wielki Szacun!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oderwana ręka - ręka Filipa Sikorskiego

 

Zaskoczenie. Mam pytanie - on wykonał atrapę ręki, tak? ;)

OMG... czytanie ze zrozumieniem się kłania... a następny wpis - autor odlewu Stanisław Motyka.

 

Ręka (kogo? czego? - dopełniacz) Filipa Sikorskiego - był modelem do odlewu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się nieśmiesznych żartów z bluzgami i flakami zombiaków na czele, a dostałem wiedźmina w post apo. Jak dla mnie to bardzo na plus. Dobry pomysł na coś bardziej rozwiniętego :) Głos głównego bohatera był zbyt grzeczny, to mnie gryzło najbardziej.

 

btw szkoda, że nie ma miejsca na forum innego, niż wolne dyskusje na tego typu projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności