Skocz do zawartości

Wasze komputery stacjonarne a 3D max


Gość Kozisoft1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kozisoft1

Witam.

 

Kupiłem wczoraj komputer stacjonarny i piszę do Was z zapytaniem czy jest on odpowiedni do 3d max, oraz czy bez problemu będę mógł tworzyć animacje?

 

AMD Phenom™ 9650 Quad-Colre Processor 2.3 GHz

Ram 2 GB

Płyta główna/karta grficzna (zintegrowana, ale zawsze można dokupić karte G.) Gigabyte MA74 GM-S2H/ Radeon HD 2100 :D

Windows 7 64Bit

dysk 500GB

 

 

Pochwalcie się także swoimi kompami oraz napiszcie jak wam działa 3ds.

 

Pozdrawim Kozisoft1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzialanie maxa zalezne jest od wielkosci sceny wiec pytanie bez sensu. Co do komputera to postow i watkow na ten temat bylo full wiec uzyj funkcji szukaj.

2GB pamieci na win7 64bit ? Jestes pewny ze warto zmarnowac polowe pamieci na uruchomiony system ? No i co do samych animimacji to hmmm jak umiesz to pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...)Pytanie: Kiedy robiłeś Katedrę, na jakim sprzęcie pracowałeś (procesor, ram, karta graficzna)?

Tomek Bagiński: Zaczynałem Katedrę na Dual P3 450 MHz z rivą TNT 2. Kończyłem film na Dulal P3 1 GHz I z gforce 2. Oba komputery miały Giga RAM.(...)"

Fragment czatu z Baggins'em z 2003 roku

 

 

 

Teraz proponuję Ci obejrzeć Katedrę, jeszcze raz spojrzeć na swoją konfigurację sprzętu, po czym samemu sobie odpowiedzieć na zadane pytanie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubi, na to też wpadłem, ale za późno :)

 

Kozisoft, weźmy pod uwagę to, że najlepiej zacząć na przeciętnym sprzęcie niż na mocnym bo to potrafi nauczyć tego co jest najważniejsze, i w animacjach i poza nimi i wszędzie w 3d oraz 2D - optymalizacji OBRAZU - tekstury, opt. MODELI - vertexy, vertexy.., opt. RENDERU - oświetlenie i rendering oraz materiały. To jest najważniejsze. Zacznij od prostych rzeczy. Szkoda marnować tak szybko pieniędzy na to, co może się okazać nieudane, jeśli się zniechęcisz albo będziesz miał jakiś problem ;)

 

Także więc mając "ten a ten" sprzęt możesz zrobić cokolwiek zechcesz, pamiętając przy tym, że zawsze możesz wycisnąć "siódme poty".

 

Naśladuj mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za proca cie pochwale, jesli oczywiscie znasz sie na overclockingu

ramu masz za malo (oczywiscie da sie zrobic porzadna scene na starusienkim kompie, ale po co sie meczyc, jesli w dzisiejszych czasach 8gb ram to standard dla grafika)

plyta pod proca ujdzie, nic szczegolnego

windows x64 glupota na 2gb ramu, jak juz bylo wspomniane

dysk 500gb.. a to mi akurat duzo nie mowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp jak komp za pół roku będzie to sprzęt przeciętnej jakości. W tej dziedzinie najpierw liczy się skill a potem sprzęt. Jak na razie widzimy super kompa ale nie widać żadnej pracy wykonanej na nim.

 

Co to win 7 podczas uruchomienia maxa win 7 zwalnia ok 700mb ramu więc o ram nie ma co się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności