Skocz do zawartości

Teczka2D: OPS


Ops

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

spoko... może tutaj warto zapytać. Czy nie kojaży ktoś czegoś takiego w Krakowie?? Może bardziej w charakterze wspólnego rysowania a nie jakiegoś kursu.. Może można by coś takiego zorganizować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm organizowanie czegoś takiego na własną rękę bym odradzał - trzeba mieć pomieszczenie, sztalugi, modelki organizować itp. Ze "skrzykniętymi" osobami niekoniecznie takie rzeczy wychodzą...

Poszukaj w domach kultury (MDK), w Krakowie na pewno coś jest. Mdki są całkiem tanie o ile pamietam.

Np tutaj.

http://www.lamelli.com.pl/podstrona.php?str=4_3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altlucialternativelampb.jpg

 

ze zdjęcia każdy głupi potrafi..

 

no własnie ... lokal... popytam po MKDkach może to nie jest głupi pomysł gdyby się nas zebrało z piątka, choć podobno nie są chętni na akcje z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z grubsza znajduje fajne zdjęcie.. chwilę pomyśle co mam za chwile zrobić. Jeżeli potrzebuje robię prosty model w sketchup-ie bo jestem leniwy i mi się nie chce konstruować a potem to już tylko ksero. Wtedy oszukuje się ze się czegoś nauczyłem i robię podobny szkic tylko jeszcze szybszy i bez foty tylko cos zmieniam, kierunek światła, obracam model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko dodam,ze jednak rozmawiamy o konstruowaniu tylko w 2d. Czacha,canvas i ewentualnie model 3D widziany w naturze. Co nam to daje ? Ano to samo jak praca na tradycyjnych mediach czyli kształtowanie naszej percepcji na obserwacji przedmiotu i co za tym idzie: nauczenie się rozumienia widzenia jego natury w przestrzeni , pozdro

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeżeli tak, to zgadzam się w stu procentach i dlatego robię to kiedy tylko mogę, ale tylko na kartce papieru. Dlaczego? Bo tabletem mnie to męczy, nie mam tej koordynacji ręka-oko która sobie wyrobiłem do jakiegoś poziomu w tradycyjnym narzędziu, nie ma takiej opcji żebym narysował elipsę, czy precyzyjnie powtórzył jakaś krzywą po własnym szkicu, no nie da się. Może to wina tego że za mało ćwiczę, (ja lubię sobie to tłumaczyć tabletem wielkości A6 :) ) nie wiem, ale wiem ze jeżeli tylko mogę to "work smart not hard". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne rzeczy masz tu kolego, bardzo ładne te studia (z Bridgmana?).

To na nie Bridgeman, a sam jestem ciekawy, bo wszyscy klepia tego bridgemana i loomisa, ze przydala by sie jakas odmiana. Takze jesli mogl bys podac nazwe napewno sie ucieszymy. ^^

 

P.S Hogarth to chyba tez raczej nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie Bridgman (w jego nazwisku nie ma e, to nie człowiek most)? Sporo z tego jest Bridgmanowych, ale sporo też z innego źródła. Widzę tu sposoby z Bammesa, ale nie jestem pewien. Moja nieznajomość nimieckiego skutecznie mnie zniechęciła do zgłębiania :)

Jeśli już tak szukacie wsparcia w anatomii to moim prywatnym mistrzem jest Peck :D

 

Bardzo fajnie sobie poradziłeś ze szkicami. Dużo dynamiki i lekkości :D Czyli to co lubię, a w czym nigdy dobry nie byłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności