Skocz do zawartości

V-Ray Standalone - czy ktoś tego używa - i jakie wrażenia


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem dziś w sklepie evermotion coś takiego jak V-Ray Standalone. Z opisu wynika że potrafi renderować sceny bez konieczności instalacji "third part software" (e bez 3d Studio?).

 

Jak to działa ktoś widział? wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

próbowałem demko vraya pod mayę, coś podobnego do standalone, jak eksportowałem z blendera do vraya takiego, to widać dla tak prostej sceny (ściany, schody, poręcza do schodów) ciężko było żyć z takiego rodzaju łączeniem z vRayem z powodu kurczę jakiego wolnego eksportu.. trzeba było dłużej czekać niż 3ds max zwykle wrzuca do vRaya nawet złożoną scenę :)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem demko vraya pod mayę, coś podobnego do standalone, jak eksportowałem z blendera do vraya takiego, to widać dla tak prostej sceny (ściany, schody, poręcza do schodów) ciężko było żyć z takiego rodzaju łączeniem z vRayem z powodu kurczę jakiego wolnego eksportu.. trzeba było dłużej czekać niż 3ds max zwykle wrzuca do vRaya nawet złożoną scenę :)

 

Do wersji standalone trzeba wyeksportować plik ".vrscene

Exporter takich plików z 3ds maxa jest darmowy? Czy trzeba mieć V-ray for 3ds max (to jest ten exporter?) - a licencje standalone kupić tylko do użytku na innych kompach - renderfarmie?

 

Bo jeśli jest darmowy exporter to się dosyć opłaca kupić http://www.evermotion.org/modelshop/show_product/v-ray-standalone/2703/0/0/ za 350 euro (~1 500zł) na 5 kompów... i to nie tylko do 3ds maxa ale i do blendera np. :)

 

Wiadomo że dłużej sam export zajmuje... ale coś kosztem czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję używać kilka razy z Blendera - dla mnie spoko ale nie mam punktu odniesienia bo nigdy nie używałem wcześniej w 3dsmax:). Eksport trwa długo ale na buildach zoptymalizowanych właśnie pod Vraya widać znaczne przyśpieszenie i już się nie odczuwa tego tak negatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buildy pod vraya wychodzą szybciej niż pod Yafaraya z tego co widzę jest juz pod 2.63 a yafa 2.62 więc jest bardzo dobrze.

http://vray.cgdo.ru/download.html

 

 

 

Pytanie jednak czy jak kupię licencje standalone to czy bede mógł podem użyć z maxem czy tylko z Blenderem i Maya?

 

EDIT: poprawka 3h temu wyszedł yafaray exporter do 2.63 :) http://graphicall.org/yafaray

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności