Skocz do zawartości

Moja pierwsza praca [Ford Mustang 2005]


Calavior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Od pewnego czasu lepię sobie w 3ds max'ie Mustanga z 2005 roku. Jest to moja pierwsza praca w życiu, więc proszę na mnie nie krzyczeć za dużo tylko konstruktywnie krytykować ;]

 

Tak więc na razie proszę o ocenę jak to wygląda z wierzchu i co mam poprawić. Siatkę postaram się dodać jutro.

 

przodl.jpg

 

38791957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gadaj skąd za... model! ;)

 

Nie no, tak na serio, to na pierwszy model w twoim życiu mi to nie wygląda - może miałeś na myśli, pierwszy model samochodu... jednak jeśli to NAPRAWDĘ twój pierwszy model w życiu - pełen szacun i rispekt - i miłej pracy w Polyphony Digital, czy innym Criterion Games :P

 

W każdym razie - tył autka ci się nieco rozłazi (nie wiem, może to tylko wina lakieru, jednak chyba nie tak powinny wyglądać okolice lewego tylnego światła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;) serio to moja pierwsza praca ( żeby nie było to chcę wyjaśnić że oparta na mixie całej masy tutoriali z neta no bo z czegoś się w końcu musiałem uczyć) :D

 

Czekam na dalsze komentarze ;]

 

a tył faktycznie jednak wymaga poprawy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś też mi się nie chce wierzyć że nawet po 2-3 miesiącach pracy z maxem coś takiego można zrobić, chyba że jest to według jakichś konkretnych wytycznych co gdzie przesunąć. Fajny lakier, troche studio lipne i zwiększ sampling i AA bo krawędzie strasznie biją po oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh chlopaki...nie musicie wierzyc przeciez ze to pierwsza praca.Oceniajcie to co widzicie.Czasem czytam niektore posty i mysle: po cholere to wnikanie...co do modelu to slabo.szczegolnie tyl-chamfery za male przez co robi sie taka plastelina.ale nie poddawaj sie i dawaj dalej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry start, jest kilka błędów i na pewno warto je wymienić, ale myślę, że nie ma co ich już poprawiać- włożysz w to dużo bezcelowej pracy, bo efekt nie będzie różnił się znacznie od tego, co teraz widzimy. Ważne żebyś po prostu miał świadomość błędów jakie popełniłeś i ich nie powielał w kolejnych modelach. Do meritum: sporo niezgodności z oryginałem (przyglądaj się zdjęciom samochodu), felgi i bok dosyć mocno falują. Pokaż siatkę to będziemy w stanie wytknąć trochę więcej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co zajmowac sie modelowaniem, jak nie po to, by zrobic wlasnego mustanga ;)

A z tym pierwszym modelem, to demonizujecie, kazdy kto wie jak dziala budowanie krzywych sobie poradzi przy odrobinie cierpliwosci i zebranych refkach. Nie ma co gloryfikowac modelowania, takie trudne to to nie jest, trzeba tylko wlozyc sporo czasu, co akurat czesto bywa wyzwaniem z uwagi na brak cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mustangi dlatego ze jest tutorial modelowania go od podstaw.ola-f skoro modelowanie jest takie proste to czemu kazdy nie robi od razu np wozkow na poziomie javora,loozacka,mrkrzysia itp?Idac Twoim tokiem rozumowania to rendering to tez pestka bo to przeciez tylko pare swiatelek poustawiac i pare liczb pozmieniac:) no ale EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to modelowanie nie jest takie trudne jak się poświęci trochę czasu na tutoriale (trochę w dużym cudzysłowiu) i ma się wyobraźnie i jest się myślącym człowiekiem oczywiście zależy jaki model bo doświadczenie jest potrzebne jak z siatką sobie poradzić ale jesli jest dokładnie taki sam model robiony w tutorialu to już się widzi jak ma siatka wyglądac i wtedy jest o wieeeele łatwiej , ja np zaczołem od mazdy rx8 jako pierwszego modelu lecz w połowie prac zrezygnowałem bo za duzo byłoby do poprawy i zaczołem robić T-34(link na dole) który jest (pierwszym\drugim) modelem w życiu i na nim się wszystkiego nauczyłem tylko że zajmuje to o wiele więcej czasu żeby coś ładnie wyglądało niż osobie która pracuje w tym 4 lata, a wracając do modelu to rzeczywiście tył do poprawy najmocniej i ta obłośc chyba za mocna jakis chamfer mocniejszy by się przydał bo dziwnie to wygląda

tyl.png

 

i tak na pierwszy rzut oka jeszcze ten bok nadkole z tyłu nie wygląda to na zniekształcenie przez lakier i refleksy tylko raczej coś nie tak tam w siatce że beziery ci obłość robią(często tak się dzieje gdy pracujemy na modelu z małą ilością faeców(rzadka siatka) i stopniowo bez wcześniejszego ms dodajemy właśnie jakieś okrągłości bo potem ms źle to rozciągą i robią się bańki )

bokkk.jpg

 

a tak poza tym w żarcie widzę że pare osób jest wapirami (wpisy o 4:40) lub mają małe dziecko :D

Edytowane przez bartekb89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo nie lubię jak wszyscy rzucają się z oskarżeniami na początkujących jeśli ci zamieszczają w miarę dobre prace. To jest wynik jakichś kompleksów. Przecież ludzie mają różny stopień zdolności, niektórzy są też bardziej cierpliwi. Sam pamiętam w szkole podstawowej miałęm same tróje i pały gdyż nigdy się nie uczyłem i nie odrabiałem prac domowych. Kiedy przyszedł nowy nauczyciel z matematyki który nie wiedział że jestem "słabym" uczniem zaczął mi stawiać piątki i czwórki na sprawdzianach bo oceniał siłą rzeczy obiektywnie, więc koledzy zaczęli mi zarzucać że kuję w domu po nocach. Wiadomo że część tych prac nowych użytkowników będzie rżnięta ale trzeba najpierw jakieś dowody przedstawić.

Zresztą autor sam przyznał się, że nie jest autorem tej pracy gdyż robił tutorial, więc dajcie mu już spokój, albo przedstawcie jakieś dowody lub poszlaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ja nic takiego nie mówię tylko często tak jest, że ktoś chwali się, że dopiero zaczął a jest już mistrzem... Tak poza tym to chciałbym dodać, że autor się nie odzywa i obstawiam, że siatki nie da bo jej nie ma może znalazł gdzieś render na 100 stronie i teraz nie wie jak wybrnąć.....Nie mi to oceniać...

Po co to dochodzenie?

Ostatnio Aktywny: Wczoraj 16:16

Ostatnia wiadomość po jego wizyci: Wczoraj, 20:33

Ostatnia jego wiadomość: Wczoraj, 12:23

 

Jeżeli go niema na forum to inaczej nie wstawi siatki. :)

 

Pozdr.

 

Popraw render. Widać białe piksele np. między oponą, a felgą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na to forum patrze jako miejsce gdzie otrzymam konstruktywna krytyke, i to czy wrzucam moj model czy nie, czy zasluzylem na gratulacje czy tez jest to maskarada to wazne jest tylko dla mnie(jako autora watku->modelu).

 

Czasem jednak wydaje mi sie ze ktos traktuje to jak jakis wyscig grafikow i wpada tutaj z nikad, znieswoja praca, dziwiac sie ze pytamy skad itd..

 

Wiec mysle, ze najlepiej bedzie, kiedy autor nam opowie cos o tworzeniu tego modelu(siatki etc.) a my, jako czytajacy sprecyzujemy co jest nie tak...niezaleznie od pochodzenia modelu

 

do rzeczy..

chamfery leza, klamka wyglada jak od zabawki i dopoki ten model jest jak plastelina, to nie ma sensu bawic sie w lakier, rendery czy takie dalsze sprawy - najpierw wykoncz model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoo nie myślałem że tak się zainteresujecie tym modelem ;P

 

Dla niewierzących wrzucam siatę...

 

przodto.jpg

przod2p.jpgbokvg.jpgtylpm.jpgtyl2.jpg

 

Ok. Nie spinajcie się tak że zrobiłem "kto wie co", bo powiedziałem na początku, że ten model wykonałem na podstawie różnych tutoriali a nie całkowicie samodzielnie. A wrzuciłem go na forum, bo chciałem wiedzieć jak to wygląda okiem kogoś kto się na tym zna (w końcu to forum graficzne ;] ).

Także dzięki za informacje, będę wiedział jakich błędów unikać robiąc kolejny model. Mustanga nie będę już poprawiał, bo chcę zacząć kolejną pracę, którą zrobię sam od początku do końca ( czy ktoś mi uwierzy czy nie ;P ). Tym razem będzie to Mazda 323F :D

 

PS.

 

Wiem, że w siatce jest w piz** błędów ale jakoś nie chciało mi się tego już naprawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=63483&highlight=Mustang

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=63787&highlight=Mustang

5. Mustang

To mój ostatni model wykonany z tutoriala Digital Tutors - Automotive Modeling.

M4rcus i Kacper, mieliście nosa, ale to były wciąż bezpodstawne oskarżenia.

A wrzuciłem go na forum, bo chciałem wiedzieć jak to wygląda okiem kogoś kto się na tym zna (w końcu to forum graficzne ;] ).

Tutorial jest do kitu. :P

 

 

EDIT do posta niżej:

Kacper, Calavior nie zaznaczył na początku, że model tworzy w oparciu o tutorial. To jego jedyne potknięcie, które kłóci się z regulaminem WIP: "Jeśli nie jesteś autorem wykorzystanego w pracy elementu - napisz to. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego zamieszania, z dochodzeniem prawdziwości pracy i sprawdzaniem czy prezentowana praca nie jest plagiatem.". I to wszystko.

EOT z mojej strony

Edytowane przez Kr3tz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem czemu niektorzy placza z powodu tego ze ktos sobie przerobil tutka i chcial uslyszec opinie w WIPIe... jak ktos tworzy prace i 90% modeli to gotowce to odrazu znajduja sie wielcy obroncy a jak ktos sam cos zrobil w oparciu o tuta to odrazu bezskillowiec/frajer i cos tam jeszcze. Hipokryzja w wykonaniu co niektorych mnie calkowicie rozwala. Dzieki przerabianiu tutoriali mozna sie czegos nauczyc. Dzieki wkladaniu cudzych modeli do sceny juz niestety nie ale widze ze niektorzy to odwrotnie patrza na cale zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ;) serio to moja pierwsza praca ( żeby nie było to chcę wyjaśnić że oparta na mixie całej masy tutoriali z neta no bo z czegoś się w końcu musiałem uczyć) :D
to ja juz w końcu nie wiem o co biega... pogubiłem się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82
dzieki ;) serio to moja pierwsza praca ( żeby nie było to chcę wyjaśnić że oparta na mixie całej masy tutoriali z neta no bo z czegoś się w końcu musiałem uczyć) :D

 

Twój pierwszy model? chyba te wycieraczki chciałeś powiedzieć.....

 

wogole bardzo dziwne ze wszyscy zaczynaja od mustanga??????

 

kiedys bylo audi tt, teraz mustang...albo to jedyny w miare znosny darmowy model:p

ale to tylko domysly

 

... tylko często tak jest, że ktoś chwali się, że dopiero zaczął a jest już mistrzem... Tak poza tym to chciałbym dodać, że autor się nie odzywa i obstawiam, że siatki nie da bo jej nie ma może znalazł gdzieś render na 100 stronie i teraz nie wie jak wybrnąć.....Nie mi to oceniać...

 

...

Młody całkiem całkiem to sobie wypracował napisał, że z tutka więc nikt nie może go oskarżyć, że to nie jego model bo przecież robił z tutka ale nie tędy droga uwierz, że są tutaj ludzie wykształceni mający 22 lata i mający całkiem inny pogląd niż Ty. Każdy szanujący grafik prawdziwy oczywiście powinien mieć do siebie zaufanie i szacunek którego Ty nie masz mam nadzieję, że z czasem zrozumiesz moją wypowiedź...

 

Ale o so chodzi?

 

Nie wiem, co tutaj się porobiło. Dawno mnie nie było na tym forum, ale nie pamiętam żeby kiedykolwiek jeździło się po użytkowniku, za robienie tutoriala! Nie jest to model jota w jotę z tutka, bo tam np nie ma antenki (!) i jak się domyślam autor ma pełne prawo do komentarzy, oraz pomocy ;)

 

Ludzie wykształceni i poważni graficy mający po 22 lata. Wyluzujcie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to czytam i trochę nie kumam waszej reakcji :/ Wiele osób przy komentowaniu różnych prac poleca masę tutoriali do przerobienia w celu treningu i polepszenia i udoskonalenia danej pracy (na przykładzie mnie samego: podczas nauki organiki polecano mi tutki do modelowania twarzy - swoją drogą genialne XD), ale patrząc z drugiej strony to dziwi mnie wrzucanie pracy punkt po punkcie trzepanej z tuta. Rozumiem akcję, że autor przerabia jeden dwa lub (w zależności od pochłaniania wiedzy) więcej samouczków po czym wrzuca pracę 'czysto' swoją przy której ewentualnie w razie problemu posiłkował się tutami. Także wszyscy jesteście buee ciuś ciuś itd :P

 

A tak żeby nie było OT to powiem (specjalistą nie jestem) że jako bierny, uczący się 3d dłubacz to materiały na 100% do wymiany: szyby nie takie, fele też i światła tylne mają jakąś dziwną kaszę :/ Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności