Skocz do zawartości

Problem z siatką


Ninja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym użytkownikiem Blendera i mam pewien problem.

Gdy modeluje jakiś obiekt to czasami, nagle ogranicza się przybliżanie obiektu i tym samym nie widzę mniejszych kratek, oraz jak przełączę na widok z boku te kratki się nie przewracają, jest ciągle tak samo. Jak utworzę nowy projekt to jest dobrze, ale jak zrestartuje blendera i włączę tamtą pracę to jest tak jak opisałem wyżej. Sporo poświęciłem na to czasu i nie chcę zaczynać od początku, ponieważ modelowałem akurat samochód, zrobiłem już bardzo dużo szczegółów, prawie już go skończyłem, a jak się nie dowiem jak rozwiązać ten problem, to nie będę tworzył innych prac, bo będę się bał, że znów tak będzie.

Zdarzyło mi się to już trzeci raz dziś. Z góry dziękuje za pomoc, byłbym bardzo wdzięczny.

 

PS.

Nie znam dobrze infrejsu Blendera, jedynie większość skrótów klawiszowych, zacząłem 3 dni temu.

 

PS2. Używam blendera 2.49b.

 

Edit:

Daje plik blend modelu, w którym pierwszy raz mi się zacięło:

http://www.mediafire.com/?umed4gvdnjw

Edytowane przez Ninja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zrobiłem tak jak mówiłeś, kursor scentrował się na wierzchołku, nacisnąłem "C", kamera się scentrowała na kursorze, ale siatka nadal pozostaje na dole, poziomo, tzn. nie zmieniła miejsca, jest zawsze tak jak pod numpad 7(widok z góry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień centrum widoku i ustaw je bliżej szczegółów. Zaznacz wierzchołek z interesującego Cię miejsca siatki, Shift+S, Cursor->Selection, aż w końcu - C.
to samo ale szybciej załatwia na klawiaturze numerycznej " . " (kropka) :) Dla ułatwienia to ta kropka pod 3, po prawej od 0 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następny problem z infrejsem.

Jak np. extruduje z "Ctrl", to nie idzie mi po klatkach, ani nic, tylko przyciąga do wierzchołków. Jaki klawisz mogłem nacisnąć, że tak jest?

 

PS.Wie ktoś może, co to za samochód?

59170.jpg

Ponieważ zrobiłem już bok i teraz chciałbym wyextrudować, a nie mam góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności