Skocz do zawartości

Teczka 2D. Leondrago - Pierwsze kroki - Update 07.02.10


leondrago

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Chciałem się spróbować w speedpaint więc zacząłem coś dłubać i po kilku godzinkach zdecydowałem, że wrzucę to na forum. Nigdy wcześniej nie próbowałem tej techniki ale muszę przyznać, że bardzo mnie zaciekawiła. Raczej nie mogę dorównać żadnemu z was ale i tak wrzucam bo liczę na konkretne opinie. Dzięki za wszystko...

 

8 godzinek i powstało coś takiego

 

underwaterproba1.jpg

 

a tu kilka szkicy z natury

 

nowyq.jpg

 

skanuj00011.jpg

 

skanuj00022.jpg

Edytowane przez leondrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 111
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no dobra a teraz pokaz ten speedpainting ;)

 

Stary to nie są speedy, ale mniejsza z tym. Pierwszy ma jakis potencjał, tyle ze widac że sie nadłubałeś a detalu w sumie jako takiego nie widać. Efekt jest taki że wszystko ma jednakowy materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czas się skupić :) obserwuj i patrz czym się różnią - jak się błyszczą, jak rozpraszają światło, ja je przepuszczają, jak łapią kolory od sąsiadujących obiektów itd. obserwuj i analizuj. co sprawia, że obiekt się wydaje błyszczący? czym guma rózni się od metalu? itd.

 

ustaw martwą naturę ze zróżnicowanych faktur i działaj, niespiesznie za to dokładnie analizując różnice. i myśl przy tym co obserwujesz i co malujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak na moje niedoświadczone oko to jest już dużo lepiej, ale sam jestem początkujący więc lepiej dać się wypowiedzieć znawcom tematu. Gdybym miał sam coś poprawić to popracowałbym jeszcze nad podłożem, dodał więcej szczegółów, jakieś roślinki itp. I te skałki bardziej "wydobyć" :) a tak poza tym to bardzo fajny klimacik ma Twój painting.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też radził, oprócz samego wyglądu materiałów, zastanowic się również jaki wpływ na owe materiały ma otaczające środowisko. Na przykład twój pojazd będzie wyglądał inaczej w powietrzu a inaczej pod wodą. W obecnej sytuacji (domyślam się, że to się dzieje pod wodą) raczej nie zaobserwowałbyś takiej bieli jaką masz na skrzydle i tylnej lotce. Czerwień na tych malowanych paskach nie przedostałaby się przez warstwę wody między samolotem i oczami widza, straciłaby kolor z odległości paru metrów. Poleciłbym obadac fotki podwodne, poobserwowac jak to się wszystko zachowuje, poświęcic temu trochę czasu przed malowaniem. Oprócz tego myślę, że pomogłoby zróżnicowanie krawędzi obiektów. Niektóre mógłbyś wyostrzyc. Wprawdzie zrobiłeś to na dolnych lotkach na ogonie, alew kilku innych miejscach teź by nie zaszkodziło. Porównując z pierwszą wersją powiedziałbym że widac poprawę, także nie poddawaj się i napieraj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś sobie trudną scenkę... gdyby nie to, że dodałeś rybki nie skapnąłbym się że scena zamieszczona jest pod wodą... ciągle nie widać, że skała to skała czy tam ruina... kopuła też nie wiadomo z czego jest zwłaszcza, że jej kształt nie jest regularny... obrazek leci w lewo i niefortunne jest umiejscowienie statku na środku obrazka... światło (mówię o tych najjaśniejszych pasach i blikach) muszą być zróżnicowane bo odległości się różnią... statek nie może mieć tak samo błyszczącej się powierzchni jak światełko pod kopułą i na górnej krawędzi kopuły... no i przydałoby się zróżnicować walorowo i kolorystycznie bo na razie kolorów strasznie malutko wręcz monochrom... faktycznie różnicuj materiały bo to, że dodałeś na statku kreseczki mówiące, że to niby płytki czy cuś nie odróżniają praktycznie wcale od kopuły, sposobu malowania czy tam pędzla/brusha... pozzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za płytko jak na podwodne miasto ;d te budynki normalnie wystawałyby wysoko ponad wodę, bo promienie słoneczne sugerują, że jest dość płytko ;D przez co całość traci na efekcie. jeśli chcesz żeby scenka nabrała głębi i majestatu to wydaje mi się, że albo zrezygnuj ze światła słonecznego i zatop wszystko w głębinach albo zmniejsz miasto i daj je mocno w oddali. pozatym kolory = bieda ;d prawie monochrom. połóż trochę więcej nasyconych kolorów pędzlem z opacity 80-100% i po prawej stronie obrazka tło jakieś bo pusto ;d pozdrawiam i powodzenia ;d

Edytowane przez mysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z pracy to moge troszkę pokombinować :) (dziewczyna mi już głowę suszy, że z nią czasu nie spędzam). Napewno postaram się jakoś odwzorować to co mi powiedzieliście.... Może mi ktoś powiedzieć czy mam jakieś szanse i czy wogóle jest jakiś sens ciągnąć moją przygodę z digital painting... to takie pytanie na marginesie... dzieki za wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam czemu się jeszcze katujesz tą pracką. Weź zwykły round, opacity 100% i spróbuj wydobyć z tej pracki żyłę jesli wiesz o czym mowie ;) Ciapiesz i budujesz fakture na powierzchni na której chyba nie powinno jej być a już na pewno nie w takim wydaniu. Od pierwszego wrzutu zmiany są niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie mecze juz tego tylko popracuje nad czyms nowym.... w koncu czlowiek uczy sie na bledach... musze powiedziec ze pomimo tego iż ten "art" nie jest najlepszy to i tak bardzo go lubie nie wiem czemu.... dzieki wielkie za wszystkie komenty i pomoc .... niedlugo postaram sie wrzucic cos nowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec zabrałem się za kolejną prace i wpadłem na pewien pomysł... mianowicie coś ala połączenie czerwonego barona i arki noego :D.... wszystko bedzie zawieszone na niebie /..... życzcie mi powodzenia zobaczymy jak to wyjdzie...

 

a teraz mały szkic... opinie mile widziane :D

 

skanuj00041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś prrrszalony napisał mi coś bardzo ważnego co i tobie może sie przydać

 

Zamiast kombinować, wydziwiać i wymyślać nowe twory rysuj to co już jest, co jest proste w budowie i pospolite. Nie jest dobrym pomysłem katowanie w digitalu tego, co już na papierze się nie obroni, a nawet jeśli już zależy Tobie na dziobaniu w kolorze to, jak już pisałem, maluj to co możesz zobaczyć (nawet kopiuj), nic z głowy, dopóki nie zdobędziesz odpowiedniej wiedzy i obycia z tym, jak to "działa" w naturze. Tworzenie z głowy zostaw na później, pierw zdobądź podstawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to, bo śledze forum już od dawna.... oczywiście masz racje i robię to też czasem ale jakoś zawsze lepiej rysuje mi się wytwory mojej wyobraźni... staram się uzyskać zamierzony efekt metodą prób i błędów w końcu to hobby i narazie tylko hobby ...

 

a narazie tylko szybka podmałowka :P

 

boat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale jakoś zawsze lepiej rysuje mi się wytwory mojej wyobraźni... staram się uzyskać zamierzony efekt metodą prób i błędów w końcu to hobby i narazie tylko hobby ...

 

a narazie tylko szybka podmałowka :P

 

 

error

 

nie obronisz tego szkicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny obrazek poprostu genialny :) dzieki Bladolicy. Mayk ale o co właściwie Ci chodzi ?? ja tylko próbuje i staram sie czegoś nauczyć na własnych błędach a wasze krytyki mi w tym bardzo pomagają....

 

 

O to żebyś zrobił np. 20 szkicy tego statku, wybrał najlepszy, popracował nad nim, pokombinował z dynamiką sceny w szopie (np. perspektywą, disortem, warpem, czymkolwiek..). Wtedy 80% sukcesu masz za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, według mnie ogólny design naciągany jakiś taki. Statek z doczepionymi na siłe skrzydłami. I perspektywa raczej w tym zerowa. Może tak?

 

skanuj00041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty się łatwo zniechęcasz. Zaczniesz kolejny projekt, znów niedopracowany, potem kolejny i kolejny... Zrób jedną konkretną rzecz, ale żeby miała ład i skład, zgodnie z perpektywą, proporcjami i Biblią. Pomysł latającego wechikułu jest fajny,ale pooglądaj sobie prace inspirowane Verne`m, albo szkice Leonadra, tam inspiracji masz w cholerę. Chcesz robić skrzydalny statek, rób go sobie na zdrowię, ale wysil wyobraźnię, nadaj kształt, charakter, rys. Rozumiemy się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panie psorze.... :P Masz racje i najprawdopodobniej tak też postaram się zrobić..... Wy to macie głowy do tego ja zawsze musze kombinować i zajmuje mi to wieki zanim do czgoś dojde w miare dobrego.... a da vinci to musze przyznać świetny pomysł Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze wyslalem posta. Jest zle. Jak chcesz pokazac ogrom arki, to albo zrob ujecie z dolu, bo to najprostsze, albo punkty odniesienia przemysl. Teraz te samoloty slabo wygladaja - to znaczy nie wyciagaja ze sceny niczego interesującego. Jak bede mial chwilę to narysuje do mam na mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze taka kompozycja?

kompo1.jpg

 

EDIT: nie doczytałem, że miał być baron ;)

Fakt, zwykle podchodzili od góry w czasach 1wojny, ale zawsze mozna uznac, ze są na etapie "kręcenia"

kompo1b.jpg

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna myślem dzięki za to ola-f... jestem właśnie po pracy wiec moge troszke pokombinowac.... wprawdzie myślałem nad red baronem będącym w formie strażnika barki ale kompozyja przednia i napewno ja wykorzystam bo bardzo mi sie podoba.... bede zamieszczał kolejne szkice.... mam nadzieje ze Was nie nudze... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze zacząłem troszkę podmalowywać i już jestem wkurzony bo nie wiem czy dobrze się za to zabieram.... Jak wy malujecie, jakich pedzli i opacity używacie i jak dobierac kolory???? POMOCY.... wkurzam się i już mi się nic nie chce, a chciałbym to kontynuować ;(

 

podmalówka ....

arka2j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze zacząłem troszkę podmalowywać i już jestem wkurzony bo nie wiem czy dobrze się za to zabieram.... Jak wy malujecie, jakich pedzli i opacity używacie i jak dobierac kolory???? POMOCY....

 

Podstawy ;) Akurat sam progres każdy sam definiuje, różnie można podejść. Ale koloru nauczy Cie obserwacja z natury, pędzle - to zostaw na później, opacity zwykle zaczyna się od 100% a potem stopniowo zmniejsza, a tego jak malują inni nauczy Cie obserwacja innych prac. ;) Polecam (jeśli już lotnictwo) kup sobie model samolotu (z jakiejś gazety, zabawke, cokolwiek) i sobie ustaw w fajnym świetle i namaluj. Jak będzie ciężko to ustaw jabłko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności