Skocz do zawartości

Reżyseria animacji


magdzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam do was pytanie, mianowicie: na jakie studia powinna pójść osoba chcąca w przyszłości reżyserować i realizować animacje/reklamy i tego typu rzeczy.

Jakaś szkoła reklamy czy raczej filmówka, czy w ogóle olać studia :) ? Może ktoś polecić jakąś szkołę we Wrocławiu ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A wrocławska szkoła filmowa? http://www.szkolafilmowa.eu/ warta uwagi?

Nie olewać studiów mówicie... A Bagins chyba nie dotrwał do końca, olał i ma się dobrze :)

 

Chyba, że zaufać Rybczyńskiemu i poczekać na tą jego szkołę we wro... ;)

 

 

Bo mój odwieczny dylemat brzmi: studia czy praktyka/staż w jakiejś firmie, obracanie się między profesjonalistami, którzy zawsze coś podpowiedzą nakierunkują oraz książki + własne projekty, próby... Kiedyś ktoś mi powiedział, że przez miesiąc w studiu graficznym nauczę się więcej niż przez 3 lata na studiach :) Co o tym sądzicie?

Edytowane przez magdzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagins studiowal akurat architekture AFAIR, wiec bez roznicy.

 

Tutaj oczywiscie kazdy Ci powie, ze studia sa o kant d*** rozbic, ze liczy sie tylko folio.

A ja uwazam, ze nawet, jezeli nikt Cie nie wyksztalcenie pytac nie bedzie, to godziny spedzone nad sztaluga, przy kamerze/aparacie, przy sztaludze i poznawaniu wszystkiego krok po kroku, z pewnoscia zaprocentuje. Bo rzadko w pracy bedziesz mogla eksperymentowac, miec czas odkrywac, badac, probowac, dochodzic do czegos samodzielnie tak, jak to jest w szkole.

 

Ja w wyborze szkol zawsze kierowalem sie tylko i wylacznie tym, czy czegos sie tam naucze nowego, jakos uzupelnie wiedze.

 

No i tak przeszedlem przez informatyczna, przez szkole reklamy we Wrocku (Creo) , gdzie uczylem sie projektowania, ale i zagadnien foto, malarstwa, rysunku, marketingu, prawa, typografii, poligrafii. Z powodu tej ostatniej wyladowalem w szkole poligraficznej w Krakowie (Apple Publishing School), bo czulem, ze w tej materii mam jeszcze braki;)

Pozniej juz musialem isc do pracy. Jedna, druga, trzecia. Teraz rozgladam sie za studiami rezyserskimi wlasnie:) Zaocznie, wiec mam problem.

 

Kazda szkole zostawialem w chwili, gdy dala mi wszystko, co miala do zaoferowania;) I chociaz wydawalem na nie kupe kasy, nie mam grama papierka, to uwazam te lata za swietnie wykorzystane.

 

No. Dosyc wywnetrzania;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie się podpiszę pod postem Reanimatora.

Idąc na studia eliminujesz odkrywanie ameryki w konserwie. Wszystkiego można sie nauczyć samemu, dojść do pewnych wniosków i rozwiązań samemu. Tylko po co skoro są ludzie którzy Ci to wskażą albo ułatwią znalezienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

 

Jest tu jakiś student Łódzkiej filmówki? Bo chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o tym kierunku.

 

*te studia są płatne? Bo przeczytałem właśnie "NIEPŁATNE STACJONARNE STUDIA MAGISTERTSKIE

W SPECJALNOŚCI FILM ANIMOWANY I EFEKTY SPECJALNE"

Edytowane przez magdzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator >> "Apple Publishing School" a kojarzysz Pania Wawszczak ? :D

 

skończyłem tam projektowanie reklam, porażka :D

 

Nie wiem jakie masz podejście,ale zaryzykuje stwierdzenie że powinieneś zainteresować się bardziej operatorką niż reżyserią. Wiem że imię reżysera jest wyświetlane przed filmem i wogole wszyscy chcą być jak Cameron ;) ale tak naprawdę wszystko kręci się wokół tego samego. Zawodu reżysera tak naprawdę nie da się nauczyć, a operatorka czy montaż czy coś z 2giej linii da Ci spore podstawy.

 

co do szkół to w Łodzi , ale tam cholernie ciężko się dostać, 8 osob na rok i mało kto dostaje się za 1 czy 2 razem. Trochę lepiej jest na zaocznych i pokrewnych kierunkach. Dobre rzeczy słyszałem też o filmówce w Bielsku.

 

z doświadczenia Ci powiem żebyś omijał szerokim łukiem takie roczne czy 2 letnie prywatne szkoły, oprócz poznania ciekawych osób ciężko tam się czegoś dowiedzieć (patrz 1sza linijka ;) ) inaczej sprawa wygląda z kursami, które skupiają się tylko na 1 dziedzinie, czy warsztatami.

 

Spróbuj też poczytać literaturę , zrobić krótki metraż, poczujesz wtedy czy to jest to ( a na pewno tak będzie)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator byłes w Creo? :) Jak tam doświadczenia z panem Robertem?:)

 

Hah, z Robertem mialem same dobre doswiadczenia:) Robilem z nim kilka zlecen;)

 

Reanimator >> "Apple Publishing School" a kojarzysz Pania Wawszczak ? :D

 

LOL, a jakze:D

 

Widze, ze znajdzie sie tu kilku absolwentow moich szkolek;)

 

 

A możesz podać tytuły owych książek? :)

 

W polsce jest Wydawnictwo Wojciech Marzec: http://www.w-wm.pl/

 

Duzo swietnych ksiazek, mam chyba wszystkie;) Dodatkowo sciagam z Amazona.

 

Kiedys moze napisze recenzje tych wszystkich tomiszczy;)

 

 

 

ttaaddeekk: na rezyserii masz zajecia z operatorki i montazu, kazdy rezyser musi to umiec przeciez:) Rezyser to ktos wiecej, niz tylko nazwisko;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche tego bylo:

 

- Light: Science and Magic: An Introduction to Photographic Lighting

- Within the Frame: The Journey of Photographic Vision

- Cinematic Storytelling: The 100 Most Powerful Film Conventions Every Filmmaker Must Know

- Lighting for Photography: Techniques for Studio and Location Shoots

- Notes on Directing: 130 Lessons in Leadership from the Director's Chair

- Master Shots: 100 Advanced Camera Techniques to Get an Expensive Look on Your Low-Budget Movie

- Directing Actors: Creating Memorable Performances for Film & Television

- Lighting for Film and Digital Cinematography (with InfoTrac )

- Acting for Animators, Revised Edition : A Complete Guide to Performance Animation

- Film Directing: Shot by shot, gdy jeszcze nie bylo polskiego wydania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie we Wrocławiu jest szkoła filmowa, której nazwy niestety nie pomnę ale jest ona na ulicy Dębowej więc myślę, że jak wpiszesz "wro, szkoła filmowa, dębowa" to ci coś wyskoczy. Wiem, że naucza tam kilku kolesi z TVP wro i znam kilku operatorów którzy po tamtej szkole załapali się do TV. Sam osobiście gadałem z kolesiem który tam właśnie reżyserie robił i mówił, że spoko jest.. (jest tam chyba jeszcze grafika, realizacja dźwięku, operatorka, scenariusze.. itp) Oglądałem niedawno krótką etiudę zrobiona przez ludzi z tej szkoły na TVP Kultura i muszę przyznać, że byłem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności