Skocz do zawartości

SCENA 3D: Wiejska zagroda


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

miala byc sama weranda w takim ujeciu jak na pierwszym renderze ale troche sie to rozroslo i jak na razie wyglada tak jak na drugim renderze.

scena ma przedstawiac mily wijski klimacik w sloneczny dzien...

 

Czekam na uwagi i sugestie.

 

weranda1.jpg

 

weranda2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie będę oryginalny, ale trudno:

1) trawa - wiadomo co

2) liście drzew, takie płaskie się wydają.

3) to drzewo w tle takie zabiedzone - ma za mało liści

4) mlecze - nieco za duże są i troche ich mało... albo daj więcej, w gromadach albo w ogóle

5) cienie - chyba za ostre - Słońce mimo wszystko nie jest punktowym źródłem światła. szczególnie cienie liści na ziemi powinny być nieco rozmazane

ale poza tym praca bardzo fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, ale jak zwykłem na forum j**ać prace wykonane z użyciem SHAGA (przez to że nikt mi nie potrafił pomóc z jego obsługą, nadal nie wiem co jest grane :?) i teraz musze również to zrobić. Trawa, trawa, i jeszcze raz trawa, moje wskazówki:

 

1. Tak jak Marcin zauważył daj na full randoma (1)

2. Kolor trawy zawsze! jest troszkę żółtawy

3. Dodaj grawitację i wiatr, przelicz, i daj stopklatke w najciekawszym momencie

4. Radial, a grubość według paraboli (z lewej wysoko, z prawej nisko)

5. Cienie, cienie i jeszcze raz cienie, jeśli ci sie maxiu nie zawiesi (tak jak u mnie :( ) to ustaw composite shadows z area & hair shadows

6. Dodaj gdzieniegdzie innego fura o innym kolorze (takie kępki)

 

To powinno pomóc, jak zrobisz tak jak ci powiedziałem to NIKT sie nie doczepi bedzie jak REAL!

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

po krotkiej przerwie przedstawiam niewielkie zmiany i zapraszam do komentowania.

 

- dodalem drwa pod sciana i powiesilem kolo

- popracowalem nad trawa

- wysypalem troche kamieni i posadzilem kilka roslinek

 

czekam na sugestie odnosnie sceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mleczyki za bardzo stadami chodza ... ale z tej odleglosci nie mozna jednoznacznie stwierdzic ze to mleczyki :) drzewka spoko ... trawka tez duzo lepiej ... weranda dalej pusta ... ale mysle ze juz masz w glowie jakis fotelik bujany czy cos zeby go tam ustawic ...

 

reasumujac ... swietna praca ... naprawde dobry klimat ... nie wiem jak innym ale mi podoba sie bardzo :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

a gdyby drzwi i okna oraz wrota w zadrodzie byly by otwarte lub uchylona dlao by to troszeczke zyciatej scenie ...jest taka cicha ....troche sztuczna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jest lepiej ale ja adal wróce do tej trawy.... według nienajlepiej wyglada razem ze ściezką. tzn kolor ściezki taki dziwny... jak uklepane błoto... i prześwity tej właśnie scieski przez trawe dziwnie wygladaja. ja bym coś z tym zrobił.. np kostka jakaś albo cos na wprost werandy... przy stodole może byc ale pobawiłbym sie kolorem... zrobiłbym duoż ciemniejsze bo to wygląda jak piasek a nie ewentualnie gleba.... poza ty wszystko cool ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności