Skocz do zawartości

WIP 2D: LOGO zespołu- HELP!


emmilius

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomki poprosili mnie o zaprojektowanie logo dla ich zespołu. Grają typowego rocka, na moje ucho nieco ostrzejszy jak przeciętny.

Z kilku logosów które im zaproponowałem spodobał się właśnie ten więc zacząłem go rzeźbić i teraz sprawa wygląda następująco:

 

1.Koncept - wiadomo z tym że szarfa jest nieco oklepana więc...

2.Postanowłem szarfę owinąc dookoła pierścienia i....

3.Zrobiła sie wg mnie mała pustka po prawej stronie, dlatego dla zrównoważenia kompozycji (co wy o tym myślicie?) chciałem dodać jakieś esy-floresy pod spód.

 

Co myślicie o moim toku myślenia? =]

 

Generalnie mam świadomość że ile bajerów nie wcisnę w logo to nie mogę przytłumić przesłania czyli -59 degrees- ... hmmm?

 

Mam też wielką prośbę o sugestie w temacie fontów bo kompletnie się tu nie odnajduję.

O kolorach nie gadamy. Nie jest to oczywiście końcowa wersja, będą jakieś Corelowe "przeciery", brudy itp żeby bardziej undergroundowe było. Pzdr.

59_degrees_forum_help.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to ze skrzydełkami najbardziej z rockiem mi się kojarzy - reszta równie dobrze mogłaby być złotym kajdanem u rapera. skrzydełkowate najlepiej też niweluje przechylenie kompozycji.

 

to zawinięcie szarfy niepotrzebne, psuje kompozycję moim zdaniem i jest trochę na siłę. dodatkowo potęguje to, że "59" jest przekręcona i całość się wali w prawą stronę.

 

popróbuj może też z ostrzejszymi krojami liter, bardziej kanciastymi, te obłe bardziej się kojarzą z ala-baseballowymi bluzami (zwłaszcza z outlinem) amerykańskich nastolatków sprzed xx lat niż z rockiem ;) (ale to może moje subiektywne odczucie)

Edytowane przez gabahadatta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogole nie wiem po co te druty i ten spinacz przy dziewiątce, moze maja uzasadnienie ale tylko suberuje ze nie jest to jasne. w typo nie pomoge, mi sie podoba wszystko co moge przeczytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabahadatta - mi się najbardziej widzi to z drutami. Zawinąłem szarfę bo tyle razy już ją widziałem że chciałem ją pokazać ale trochę inaczej.

Całkiem możliwe że powrócimy do zwykłej niezawiniętej.

Jeżeli chodzi o obłe kształty to tylko hmmm.... szkic. Mogę wszystko rozwalić, zamienić itp, itd. ma zostać koncept: duże 59, szarfa ->degrees i generalnie logo ma zamykać się w kole.

 

 

ola-f - Spinacz, spinacz, a mówiłem im żeby dać kolczyk =]. Generalnie 59 degrees to jak wiadomo 59'Celsiusza więc założeniem miało być coś w deseń "kółka" oznaczjącego właśnie temperaturę. A druty się im bardzo podobają. Jakby je wywalić razem ze "spinaczem" będzie za pusto. Moim założeniem w sumie jest zrobienie czegos jakby na obraz herbu, i tu właśnie trudność - jak nie zrobić grochu z kapustą a żeby przyciągało wzrok i zapadało w pamięci.

 

Dzięki pany i dawac dalej spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardziej wygląda jak odznaka/blaszka do przypinania na klatę a nie logo... pozatym takie cieniutkie elementy jak druciki są niebezpieczne przy wydruku, po co ten dolar? spinacz czyta sie jak U... no i z rockiem slabym czy lepszym to się to slabo kojarzy... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore - dzięki, a czy logo guns'n'roses chodź odrobinę kojarzy się z muzyką czy rockiem? =] Wiem że to nie tej klasy band i nie ta sława ale...

Areien - hmmm, przebajerowana, nie zależy mi tutaj na prostocie w stylu logo Orange, czyli pomarańczowy kwadrat i koniec. Więc trochę bajerów będzie. Chyba że kumple zażyczą sobie inaczej. Thx.

Czak1 - Taki jest plan, drut lub cierń tylko czekałem na opinie odnośnie ogółu, żeby potem udeżyć w szczegół.

 

Baardzo wielki dzięki za wszystkie komenty. =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, akurat motyw róży często pojawia się w rock and roll, tak samo jak czaszki, skrzydła, gitary i serca... a w przykładzie przez Ciebie podanym wygląd jest poprostu uzasadniony samą nazwą... mi kojarzy się też z kierownicą w choperze... pozdro

Zwróć też uwage jak dopasowane są fonty, np w Metallica, ironmaiden, itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamil.ochel - dzięki

Rotcore - hehe, mi na pierwszy rzut oka jak zrobiłem świeży szybki szkic skojarzyło się ze sterem od statku =]. Dlatego docelowo musi być brudne i pocharatane, no i plus jakieś dodatki które będą się dobrze prezentować. Jak Czak1 mi w myślach wyczytał będzie drut lub cierń. Powiem szczerze że mi też design 59 niezbyt leży ale tu jeszcze dochodzi kwestia co rock-band sobie zażyczy. Nowy pomysł już jest.

Kwestia fontów, wiem że mam zmienić - ale na co? No nic, liczę na rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście drugie, 6 nowych szkicy.

Zrezygnowałem z zawiniętej szarfy. Band najbardziej obstaje przy nr 4 więc w grę wchodzi prostota - może to i dobrze, chodź w sumie nic odkrywczego nie wyszło.

Czciona dalej leży, temat do obgadania. Wszystko to oczywiście szkic/szkielet pod bardziej dopracowane elementy. Docelowo w sumie mają być dwie wersje, jedna corel druga bardziej kolorowa PS

59_degrees_all_new_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f - =]

Florek - szczerze? Mi się też niezbyt poodba, jeżeli chodzi o mnie to tylko jedno słowo pada i robię wszystko od nowa. Ale w 100% wolnej ręki nie mam więc nie ja decyduję - na bazie takiego czegoś mam sie poruszać. Może mi coś jeszcze do głowy przyjdzie bo nie poodba mi się fakt wypuszczania czegoś... no właśnie czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności