Skocz do zawartości

FINISHED 2D: wystawa rzeźby 26 02 i troche fot dokumentujacych


Thx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Plakat biedny, font porozciągany, to znowu ściśnięty, ale mniejsza z tym... ciekawe jest to, że mimo tej maksymalnej szkicowości i przypadkowych macanek palcami, dobrze się czyta te mordki, ciekawe przedstawienie rzeźby, na pewno dużo bardziej wartościowe od rozsypanych trocin na środku holu... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore...kurcze myślimy o twoim komencie ...aż tak liternictwo razi? To ,że rozciagnięte to wiemy...ale że razi...no nic z góry dzięki, przemyśli się sprawę jeszcze jest czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotcore...kurcze myślimy o twoim komencie ...aż tak liternictwo razi? To ,że rozciagnięte to wiemy...ale że razi...no nic z góry dzięki, przemyśli się sprawę jeszcze jest czas

 

Razi razi, nie rozciąga się literek, to tak jak byś fotkę rozciągał, na pewno by Cię raziło. A poza tym nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no font na plakacie to taka mała wpadka :) może by warto spędzić trochę nad nim czasu? zmienić fonty na nierozciągnięte, może nie wszędzie wielkimi literami, bo plakat nie zachęca.. ale ważniejsze są prace ;) największe wrażenie zrobiły na mnie dwie pierwsze rzeźby, fenomenalne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezcie mnie wyedukujcie zebym potrafil to ogladac:)

Jak mam na to patrzec? Szukac przekazu, emocji?

Tak serio pytam w gruncie rzeczy...zdarzalo sie juz w przeszlosci, ze nie rozumialem sztuki bedac pewnym, ze jest do dupy...i potem zmienialem zdanie.

Nie szukam prostej formy, jestem otwarty na pozaklasycyzm;) ale chcialbym otworzyc sie jeszcze bardziej bez uciekania sie do alkoholu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezcie mnie wyedukujcie zebym potrafil to ogladac:)

Jak mam na to patrzec? Szukac przekazu, emocji?

Tak serio pytam w gruncie rzeczy...zdarzalo sie juz w przeszlosci, ze nie rozumialem sztuki bedac pewnym, ze jest do dupy...i potem zmienialem zdanie.

Nie szukam prostej formy, jestem otwarty na pozaklasycyzm;) ale chcialbym otworzyc sie jeszcze bardziej bez uciekania sie do alkoholu;)

 

Crack. Trawa. X. Eksploruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

claude ...a niechże i ty...oki zmieni się już myślę, zrezygnuję z rozciągnięcia liter. Trzcionki tylko chcemy się trzymać, spoko jak się zrobi nowa wersję to zaraz pokażę.

 

Pawle oglądaj na swój sposób tu nie ma filozofii i tego wszystkiego ...kraszonego erudycją słowa. Tu jest czysta forma, wyluzuj.

 

Ethically...he he aż tak nie trzeba

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodaję przykłady bardzo fajnego liternictwa na plakacie, sposobu w jaki można się w to bawić z całkiem niezłym rezultatem:

 

http://4.bp.blogspot.com/_U_X5I2742BA/Snho-JDRpQI/AAAAAAAAABc/aAIVwZm4fag/s1600-h/poster+rak+piersi.jpg

 

poster+rak+piersi.jpghttp://4.bp.blogspot.com/_U_X5I2742BA/SnhmptLrJSI/AAAAAAAAAAc/jSuoaAXiq9g/s1600-h/bezrobocie.jpg

 

http://1.bp.blogspot.com/_U_X5I2742BA/SnhpfLK2ahI/AAAAAAAAABk/oFKg44c0qGw/s1600-h/samobujstwo.jpg

 

http://1.bp.blogspot.com/_U_X5I2742BA/SnhnXU3ZuWI/AAAAAAAAAAs/CaAbd65args/s1600-h/samotnosc.jpg

 

http://3.bp.blogspot.com/_U_X5I2742BA/S0okfu7AfjI/AAAAAAAAAJw/PPtYLdoED6E/s1600-h/silence.jpg

 

http://2.bp.blogspot.com/_U_X5I2742BA/Snho0-F4ZpI/AAAAAAAAABU/ADloZLIliK0/s1600-h/pedofilia.jpg

pedofilia.jpg

silence.jpgZwróć uwagę w waszym plakacie na czytelność daty (jak numer telefonu), ważna jest data, miejsce i czas otwarcia, to warto wyróżnić żeby obserwator nie musiał długo szukać... chciałbym pomóc overem ale nie za bardzo z czasem stoję, może chociaż tymi przykładami i podpowiedziami pomogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłady Patryka (kolesia, ktorego plakaty pokazałeś) są ok, ale jeżeli chcą pokazać to na tle fotografii, to w ogole odpada, bo lepsza byłaby imo zdyscyplinowana typografia. Takie moje zdanie, ale to nie najlepsze forum na rozmowy o typo, bo wiecej to 3d niz typografów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy o typo a tu rzeźby... :)

 

Myślę że jeśli chodzi o zdjęcia rzeźb które tu pokazujesz Thx (w sumie to ciężko trochę mówić o czymś w 3d na podstawie obrazu w 2d, ale niech będzie), to my tu na forum jesteśmy trochę w uprzywilejowanej pozycji, bo znamy podobne rozwiązania w formie z rysunków i ilustracji. Znając tą stylistykę, z łatwością odnajduję różne znajome kształty. Boję się jednak że ktoś dla kogo będzie to zupełnie obce może nie mieć aż takiej łatwości w interpretacji - stąd może pojawić się zakłopotanie i zastanowienie.

Ale domyślam się że te dwa ostatnie są rzeczą pożądaną przez artystę, więc jeśli tak to wszystko ok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się ola-f równie fajnie można wpasować typografię na fotce jak na białym tle, tutaj fotka może nie jest najlepsza (w sensie wybór ujęcia itd)... a co do miejsca na rozmowy to akurat forum jest do tego właśnie stworzone... a trzeba o tym dyskutować bo skoro jak zauważyłeś/łaś jest tu więcej grafików i ilustratorów, którzy nie powinni się w typo wciskać jak nie wiedzą o co chodzi (to tak jak na rynku architekci projektują loga zamiast future fucking Dubaj Tower), a jak już próbują to warto ich w dobrą stronę pokierować żeby nie wypuszczać w świat gniotów typu clipart, żałosne bilboardy wykonane przez amatorów Microsoft Worda, itd...

A gadamy o typo bo się okazało to problemem co wcale nie przeszkadza w odbiorze samych rzeźb... a warto na otwarcie wystawy zrobić przyzwoity plakat, który jest wizytówką, m.in. jakościową artysty/autora wystawy... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się ola-f równie fajnie można wpasować typografię na fotce jak na białym tle

 

trochę szaleństwa nie zaszkodzi, co prawda zupełnie dobrze by tu funkcjonowała prosta typo (chociaż wiadomo, fajerwerków tu by raczej nie było), ale nie można tu przeginać w drugą stronę. Twoje przykłady są jednak zdecydowanie zbyt "samodzielne"/dominujące by dobrze działały z tym podkładem, który już jest. tym bardziej, że mimo wszystko dość istotny jest tu czytelny aspekt informacyjny - co, gdzie i kiedy.

 

 

a w ogóle szkoda, że tak daleko, chętnie bym obejrzał te twory (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra może na szaleństwo za bardzo sobie tu pozwolić nie można bo to właściwie innego rodzaju plakat (inna tematyka) od tych przykładów, ale chodziło mi o samą przestrzeń kompozycyjną jaką można uzyskać typografią... zrobiłem taki szybki przykładzik, Font Arial oczywiście służący tylko jako przykład bo nie mam czasu szukać czegoś odpowiedniejszego choć w sumie jednoelementowy font pasuje do tego typu informacji... (można się pokusić jeszcze o coś cięższego albo oddającego charakter samych rzeźb) trochę zróżnicowałem poszczególne wiadomości szarościami, rozumiem, że kolor byłby nieodpowiedni (w sumie też kwestia oszczędności)... pozdro

 

plakat_test.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad hierarchia informacji, czemu wyeksponowales 2010 zamiast 26 i 17 i czemu tam tyle zamieszania jest w "Muzeum Historii Kielc". Sie nie znam na typografii sie, tak sobie tylko pytam, bo na logike czytelnosci to nie sluzy. Inna sprawa ze faktycznie te "numery telefonow" byly bardzo nieczytelne. Oceniam ogolnie z perspektywy osoby ktora sobie szybkim krokiem przemyka kolo plakatu :) Imo troche zupelnie niepotrzebnego chaosu tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dla Ciebie jest zamieszanie? Masz tu wyraźny podział na 3 części, część tytułową z autorem, część informacyjna z datą i część z miejscem... także gdzie tu chaos? można jeszcze przyciemnić mniej ważne informacje co podkreśli te najważniejsze nawet jeśli są mniejszym fontem... z 2010 masz rację... dałem przykład, kwestia tego czy autor plakatu zechce wnieść jakieś poprawki czy nie, nic na siłę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dla mnie zamieszanie jest wtedy, kiedy nie widze jakies konkretnej idei ktorej podporzadkowane sa poszczegolne elementy. W oryginalnym projekcie bylo tym np zamkniecie tekstu w prostokatach, i sam tem pomysl wydawal mi sie fajny i estetyczny, podobalo mi sie ze kontrastowal z mniej uporzadkowanym ksztaltem rzezby. Ale jak mowie, to taki moj subiektywny odbior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już wyjaśniam...

Muzeum jest na szerokości tej jakby szyi rzeźby, w Historii "H" jest równo pod "Z" a "i" równo pod środkowym ogonem "m" z kolei Kielc "K" jest wyrównane do M od Muzeum i do H od Historii i "C" kontynuuje "i", ulica jest wyrównana do Kielc co daje jednak jakieś zasady a nie chaos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakaty ogolnie po całości we wszystkich odsłonach słabe, te zalinkowane zzewnątrz kupuję, spoko działają jak trzeba. Co do samych sculptów to jutro rzuce okiem jeszcze raz bo nie moge się doszukać może nie konkretnie tego samego co jest w rysunkach THXa ale wogole czegoś..

 

Rotocore - uwierz, bałagan jest mega, kontent fruwa, to nie wystawa spod znaku haos etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - fontów się nie rozciąga i nie spłaszcza. Jeżeli ktoś ma wyuczoną tą zasadę od razu zobaczy nieprawidłowość. Nie znam jeszcze zasad odnośnie hmmm... kompozycji literek np. na plakacie. Dlatego powiem szczerze to jedyna rzecz której mam niedostyt na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo jest tak : nie ma fontów rozciągniętych, data....chym założenie takie było...niechże czytelnik na chwile się wysili patrząc na plakat...no nic na razie tak

kompplakatunowawersja0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje mnie ten plakat. Idea plakatu jest zachecic odbiorce,a patrzac na ten, to ja widze jakies ungioty. Wybierz moze fote,na ktorej widac ze te 'przypadkowe' wgniecenia tworza twarze, zarysy ciala itp.-wtedy to ma chyba jakis sens. Co do samej typografi-litery wporzadku,nie jestem zwolennikiem wydumanych liter,bo zadko kiedy pasuja one do tematyki pracy, wiec jest ok. Ale razi ich kompozycja- patrzac na plakat chce wiedzice co on przedstawia,o czym informuje-wiec PIERWSZE co przeczytam ma byc 'wystawa rzezby Tomasza Łukaszczyka', potem kiedy, zebym sobie sprawdzil czy mam czas, no i na koncu gdzie. A u ciebie to wyglada jak jakis magiczny ciag cyfer, ktory gdy uda mi sie rozszyfrowac ,to w koncu nie wiem czy to od 26 do 17, czy 26 i 17 tylko i wylacznie. Jednym slowem-spojrzalbym i pewnie olabym ten plakat,bo nie zacheca mnie ani ta 'rzezba', a na roszyfrowywanie kiedy to sie odbedzie nie mam czasu....

 

pzdr;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nicponim, zauważ że plakat ma swój target, z marketingowego punktu widzenia ma niewielkie znaczenie jak odbierasz go Ty i ludzie znajdujący się pośród Twojej grupy odbiorców, bo - jak słusznie zauważyłeś - takie, jak to określasz, "ugnioty" Cię nie przekonują :)

Plakat powinien być więc skierowany do tej grupy, którą te rzeźby zaciekawią i w jej estetyce powinien być utrzymany. A jeśli się nie mylę to wszelkiego rodzaju umowne zasady dotyczące "poprawnej" typografii, kompozycji itd. tej grupy nie dotyczą, bo oni te jaśnie oświecone i jednie słuszne zasady mają serdecznie w...

... no wiecie gdzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77- hmmm ale o czym ty mowisz? zalozmy ze ten plakat wisi gdzies na miescie/w szkole, uczelni itp. Interesuje sie rzezba, projektowaniem form, ale autora owej wystawy nie znam. No i teraz zaczyna sie zabawa- patrze na plakat- okej widze plastelino podobne wgniecenia- malo konkretow- plus- bo taka forma przedstawienia moze zaciekawic, jest intrygujaca i tajemnicza...minus- bo w gruncie rzeczy skoro mam poswiecic swoj czas to jednak wolalbym byc pewien czy te rzezby z plasteliny przedstawione na plakacie to fragment jakiejs wspanialosci,czy moze wygladaja jednak jak nic innego jak pougniatane na odwal formy. Ale okej ide dalej- zdecydowalem sie ze jednak mam tak zamulony dzien ze sie na owa wystawe wybiore.- wiem juz kogo to wystawa, ale ku*wa co to jest na dole? to jakis numer telefonu? kod autora? hmm zaraz, to jakas data, hmm 17 i 26, aha czyli wystawa odbedzie sie 17 i 26. Hmm a moze od 17 do 26?

 

Moze sie czepiam,ale skoro zaczeta zostala juz rozmowa na temat czytelnosci plakatu to czemu by sie nie przypiaac?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ale popatrz na to inaczej - widzisz równy, uporządkowany plakat z estetycznym typo i ciekawą kompozycją. Myślisz sobie - o, spoko, pójdę bo to coś dla mnie. Idziesz, a tu jakieś plastelinopodobne ugnioty bez ładu i składu. Wychodzisz i klniesz, że tylko straciłeś czas.

A tak - masz jasność i wiadomo już, że nie pójdziesz na coś co ci się nie będzie podobało :)

Po prostu plakat powinien obracać się w podobnej estetyce co wystawa - zaoszczędzi się zawodu widzom gustującym w innym rodzaju piękna a z drugiej strony nie odstraszy tych, którzy mogliby być rzeczywiście zainteresowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ze jakbyscie puszczali na rzezby światło roznych kolorów, to by miazdzyl i plakat i wszelkie grafiki z nimi powiązane? :)

 

ale narazie tak nie ma. Ja tez sprobuje pomoóc, nie znam sie na typo, ale moze cos uda sie podpowiedziec. Nie mialem grafiki wiec stemplem zakleksowałem oryginalną ostatnią, zeby ukryć typo.

 

To ch chciałem rzekazac: leonarda 4 wystawa rzeźby. w 2gim rzędzie kiedy i kto.

 

plak1.jpg

 

plak2.jpg

 

wersja low budget ;)

plak3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ale popatrz na to inaczej - widzisz równy, uporządkowany plakat z estetycznym typo i ciekawą kompozycją. Myślisz sobie - o, spoko, pójdę bo to coś dla mnie. Idziesz, a tu jakieś plastelinopodobne ugnioty bez ładu i składu. Wychodzisz i klniesz, że tylko straciłeś czas.

A tak - masz jasność i wiadomo już, że nie pójdziesz na coś co ci się nie będzie podobało :)

Po prostu plakat powinien obracać się w podobnej estetyce co wystawa - zaoszczędzi się zawodu widzom gustującym w innym rodzaju piękna a z drugiej strony nie odstraszy tych, którzy mogliby być rzeczywiście zainteresowani.

 

Ale organizatorowi wystawy przewaznie nie zalezy na tym zeby ktos na podstawie plakatu byl w stanie stwierdzic, ze moze sie nie spodobac, tylko na tym zeby przyszedl, chocby tam same trociny i pisuary staly (lezaly/fruwaly)! :P

 

O, mi sie te propozycje ola-fa najbardziej podobaja jak na razie! Zdecydowanie najwyrazniej widac co i jak

Edytowane przez Urbanboogie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi założeniami to: 1) żeby na plakacie były gołe baby 2) musi być kolorowo 3) powinno być info że będzie grała modna kapela i będą za darmo dawać żarcie jakieś :)))

 

A czy rzeczywiście zależy - ja bym organizatora zapytał. Mnie by nie zależało, ale ja nic nie "organizuję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-fa...bardzo interesujące, kolor jest czad, zdjęcie w prawym dolnym rogu świetnie podświetlone. Fonty są tak atrakcyjne, że dla mnie aż za atrakcyjne i dominujące.

Urbanboogi nie zgodzę sie z tobą ,że organizatorom różnej maści zależy na urodzie i adekwatnym przekazie charakteru wydarzenia...zwykle widzę czystą atrakcyjność plakatu i szokowanie, wycie do widza ...a co będzie to będzie.

Cieszy mnie nicponim jak czyta ten plakat, że dostrzega tam gnieciuchy , które już po plakacie budzą w nim wstręt i niesmak ...i to jest to . Nie chce to nie... no może jeszcze tylko winkiem, wódeczką i strawa mógłbym go nagonić do przydreptania...a poważnie o taka czytelność chodzi, bez nachalnego zwodzenia

Cieszę się strasznie ,że odważyłem się wam pokazać co kombinujemy.

Zależy żeby plakat nie kojarzył się z niczym innym: nie z imprezą nie z grafiką nie z filmem etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale po cloneStamp została mi tylko faktura gniecionego ciasta, wiec nic mnie nie ograniczało w komunikacji. Jakbym mial do wyboru inne grafiki, to projekt bylby inny, bo komponowałby się z formą rzeźby. Font dominuje, ale nawet w jadacym tramwaju wylapiesz to co potrzeba ze ściany z plakatem ;)

Co do atrakcyjnosci, jakos tak mam, ze robie atrakcyjne rzeczy w projektach, nie koniecznie wartościowe ;)

 

p.s. wkwia mnie ta koslawa godzina na dole caly czas, ale to byl szybki over i nie oplacalo sie zmieniac kompozycji, zeby wstrzelic sie w linie z 2010 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, ziomal Thx'a mogl ulepic chociaz jedna gola babe w celach promocyjnych, a nie same twarze... :P

 

Ja tam widzę też postacie, przynajmniej na dwóch pierwszych. Druga postać to dla mnie kobieta, tak to sobie interpretuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, z tymi "same twarze" to faktycznie fail, a mysle ze doswiadczony erotoman w kazdym z tych zdjec dostrzeze cos dla siebie. Oczywiscie funkcje plakatu ujalem skrajnie pragmatycznie i z przymruzeniem oka, wiadomo ze jest skierowany do konkretnej grupy osob, ale chodzilo mi o to ze powinien raczej intrygowac niz silic sie na wierne przedstawienie tresci wystawy, chociazby dlatego ze operuje innym medium i to co na zdjeciu wyda sie nudnym gnieciuchem i odstraszy potencjalnego odbiorce, na zywo mogloby wywolac zupelnie inny efekt. I mowie to w oderwaniu od tego konkretnego plakatu, bo wydaje mi sie ze tych niechcianych odbiorców jego forma wcale nie odstrasza duzo bardziej niz same slowa "wystawa rzezby" :)

 

A gdzie to tytułowe 2D?

W sumie plakat tu jest 2d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodałem jedynie światło wydobywające bryłę. To tylko wizualizacja tego co zrobiłby fotograf jakbyście fajnie ustawili rzeźbę + np. faktura ściany (lub rozmyte ksztalty kolejnej wiszącej obok, nie uznaje czystej formy otoczenia stąd ten zabieg) na ktorej jest to instalowane. A że powstaje z tego nagle gotowa grafika, to tylko plus, bo oznacza samodzielnośc wizualną formy (do wydobycia ktorej starczy 8W zarówka). Poza tym dodałem te rzeczy, zebyś np. mogl skopiowwac i pobawić się Hue w photoshopie. IMO warto podswietlic rzezby jezeli maja miec wiekszą wartosc w przekazie wizualnym. Ale to tylko moje zdanie, nie ja wykladam kase na przedsięwziecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wyjaśnij bo wg mnie wystawy jest poprostu niedopasowane (nie czepiam się na siłe) wystaje poza Rzeźby, czyli niepotrzebnie przesunięte za bardzo w prawo co zaburza całą koncepcje... tak myślę, a jak jest jakaś wielka tajemnica w tym dlaczego tego nie przesunąłeś to ją zdradź bo aż pękam z ciekawości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności