Skocz do zawartości

Wizualizacja domu


Nagash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Robię wizualizację pewnego domku. Model jest już gotowy i raczej już w nim nic nie będę zmieniać. Projekt domku nie jest moim wymysłem wiec nie chce zmieniać koncepcji architekta :) Doświadczenia w tej dziedzinie to za dużego nie mam dlatego WIP jest najlepszym rozwiązaniem.

 

W moim skromnym pokładzie max + vray i PS

 

A więc do rzeczy. Chciałem ostatecznie uzyskać render w formacie pionowym. Ustawienie kamery coś jak na złączonym obrazku, lekko od dołu.

 

Teraz zaczynam walczyć z materiałami i oświetleniem.

 

Więc w związku z tym prosiłbym o cenne uwagi ludzi którzy są dużo bardziej doświadczeni.

 

 

img_001.jpg

Tak wygląda sam model z jakąś dachówką

 

img_002.jpg

Powoli dobieram materiały. Trawka trawka całkiem niezła ale mam problem ze zrobieniem jakiejś sensownej tekstury kamienia który będzie na murku i na jednej ze ścian. Bump jakiś taki niewyraźny. Może jakieś pomysły?

Edytowane przez Nagash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

matko, te słupy przy podstawie, przyrównując do drzwi, mają chyba z 1mx1m, na co takie? żeby się potykać? konstrukcyjnie i estetycznie lepiej by było zwykłe filary 25x25cm. w ogóle to (oczywiście wg mnie:) ) to brzydki ten domek, chyba, że ma być bajkowo, a nie realistycznie, lepiej się wziąć za coś nowocześniejszego (oczywiście wg mnie:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, ale wydaje mi się że powinieneś zmienić kolory, bo tak jak już Dac77 są zbyt nasycone i jaskrawe, to po trochu nadaje pracy ten bajkowy klimat, ale sam dom ma taki a nie inny kształt, od bajkowego nastroju więc raczej nie uciekniesz do końca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjechałem trochę z kolorami na domku. Trawnikiem jeszcze się nie bawiłem. Jeśli chodzi o te słupy to jak wcześniej pisałem, taka była koncepcja architekta. Również wydają mi się dość spore ale tutaj nie mam dużego pola do popisu. Niestety muszą zostać :/ Załóżmy że domek jest z bajki ;P

 

Z kolorkami trawy jeszcze się pobawię ale jednak zależało by mi jednak na ostrych i intensywnych barwach. Twoja propozycja wiecho jednak wydaje mi się zbyt blada. Ale dzięki wszystkim za uwagi :)

 

Wrzucam następne wypociny. Tłem się nie przejmujcie bo było robione na szybkiego tak tylko dla kontrastu.

 

img_005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde wybrnales z tego az milo. Tak to sprytnie zakombinowales, ze juz mi projekt nie przeszkadza w ogole. Rewelacyjnie rozpracowales ta wizke.

Atmosfera jest bardzo przyjazna, wyglada zarowno bardzo realistycznie jak i zachowalo w sobie posmak tej bajkowosci, wywazone jak trzeba.

 

Wizki na mnie z reguly oddzialuje slabo, a ta wprost przeciwnie.

Duzy talent masz, gratulacje! No feeling jest po prostu taki, ze pragnie sie tam byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie aleś mi posłodził :D Dzięki że mnie podbudowałeś. A teraz na ziemię. Wiem że jest dość sporo niedociągnięć ale niestety już mi czasu brakuje więc powoli finiszuje. Pierwszy plan do zmiany chociaż troszkę. Jak na moje oko zbyt płaski, nie widać głębi. Ale dzięki z tak miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności