Skocz do zawartości

zmiana widoku w viewportach


Mirkowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko używałem sobie w najlepsze maxa w wersji 9 i tam było fajnie odnośnie zmiany widoku w viewporcie jeśli miałem zmaksymalizowany jakiś widok i chciałem przejść do innego który był ustawiony w innym viewporcie po prostu program przechodził do niego. Teraz jeśli zmieniam widok obojętnie czy zmaksymalizowany czy nie widok zmienia się jedynie w aktualnym viewporcie.

Wie ktoś może czy jest jakaś opcja by to działało jak w starym maxie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie bardzo o to chodziło, nadmienię że nie jestem początkującym użytkownikiem podstawy raczej znam.

Podam przykład - pracuję w maxie wer 9 w zmaksymalizowanym widoku np Perspektywy - powiedzmy że chce przejść do widoku Top który jest ustawiony w innym viewporcie a w tej chwili niewidoczny. Naciskam T i przechodzę do ustawionego juz widoku z innego okna. W maxie 2010 poprostu zmieni mi się widok z Perspective na Top w bierzącym viewporcie, żeby przejść do widoku Top ustawionego w innym muszę pokazać 4 okna i potem wybrać Top i zmaksymalizować. Trochę to uciążliwe dlatego pytam się czy ktoś wie jak zrobić zeby było jak w starszych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrypt zainstalowałem ale ma niestety wadę, nie przelacza widokow bezposrednio tylko minimalizuje, zmienia widok i maksymalizuje... przy duzych scenach troche to trwa i zaczalem szukac czegos innego, jedyne co narazie znalazlem to przypisanie skrotow do akcji "Active viewport" i przelaczanie sie za ich pomoca.

 

a tak swoja droga to nie znoszę Autodesku za zmuszanie mnie do uzywania ich "ulepszen" dlaczego nie ma mozliwosci wyboru co ma byc po nowemu a co po staremu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrypt zainstalowałem ale ma niestety wadę, nie przelacza widokow bezposrednio tylko minimalizuje, zmienia widok i maksymalizuje... przy duzych scenach troche to trwa i zaczalem szukac czegos innego, jedyne co narazie znalazlem to przypisanie skrotow do akcji "Active viewport" i przelaczanie sie za ich pomoca.

No niestety przy cięższych scenkach widać lekkie opóżnienie przy przełączaniu.

a tak swoja droga to nie znoszę Autodesku za zmuszanie mnie do uzywania ich "ulepszen" dlaczego nie ma mozliwosci wyboru co ma byc po nowemu a co po staremu...

No z tymi viewportami to dali d....miejmy nadzieje że poprawią w 2011,chociaż jak znam życie to pewnie nie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności