Skocz do zawartości

Złote Krople - premiera filmu planowana jest na rok 2012


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AdrianWx - "Nie rozumiem skad ta zawisc"

Ty chyba nie rozumiesz co znaczy "zawisc" w takim ukladzie :D Tutaj nie ma czego zazdroscic - chyba ze ewentualnie cwaniactwa ze z takim slabym skilem jednak mozna wyciagnac kupe kasy na produkcje...

---------

Powaznie mnie juz szlag trafia jak ogladam zapowiedzi tych polskich superprodukcji. Patrzac na trailer nie wierze, ze ktos moze cos takiego pokazywac i jeszcze sie tym chwalic w 2010 roku...

Panowie superrysownicy, znani polscy animatorzy, solo naszej ziemi! Steamboat Willie z 1928 roku jest lepiej animowany do jasnej cholery! Jest tez zabawniejszy (tak wiem, nie widzialem jeszcze wspanialych "kropli" ale jestem gotow sie zalozyc, ze blizej tam bedzie do placzu niz smiechu...). Ten film ma ponad 80 lat! Nie robcie nam juz wstydu - bo na prawde Kura Fredzia ma wiecej...jaj!

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

czytalem tykko pierwsza strone, ale podejrzewam ze kolejne byly "rownie mile".

Przypominaja mi się stare czasy , bo pracowałem przy tym - to był pewnie rok 2000.

To naprawde dawało radę . Przypominam ze nie było wtedy tych dzisiejszych technologii -np. dopiero po jakims czasie wchodził ten pierwszy brazil ( !) - o jego czasach renderu i mozliwosciach przez grzecznosc nie wspominam :D

 

Ten projekt naprawde dawal rade. Postacie w 2D byly bardzo sprawnie łączone z materiałem 3D , ładnie sklejane swiatłem . Wtedy to byłby hicior.

Głosy były nagrane juz wtedy , więc podejzewam ze to dlatego wlasnie te osoby podkładaja . Nie wiem , moze sie cos zmieniło po drodze.

Ten plakat z newsa jest faktycznie nienajtrafniejszy - a to akurat dziwne bo wystarczyłby kazdy z obrazkow (kadrów) ktore kiedys były na sieci.

To naprawde dawało radę. Nie wiem jak ta cała produkcja zostanie zrewitalizowana teraz . Wtedy nie było nrmal map, nie było zbrusha itp. - a

te budyneczki ktore robilismy , naprawde dawaly rade i byly swietnie terksturowane.

 

wydaje mi sie ze tam cos po drodze sie zlego stalo i jakos siadło z jakoscią tego. Ludzie pouciekali itp - a przewineło sie tam sporo osób które dobrze sobie teraz radzą. JA odszedłem pierwszy . Wiem ze teraz jest tam kilka zdolnych osób. Mysle że jakos dadzą rade tam ludzie .

Tak naprawde to całe to dzisiejsze jechanie chyba się opiera na tym niefortunnym plakacie. Szkoda ze nie dali chocby starego trailera - naprawde dawały rade - aczkolwiek to było 10 ( ! ) lat temu. Ja tez inaczej na to patrzyłem .

Ta agresja jest jakas niesamowita tutaj. No moze akurat takie maja mozliwosci, moze w taki target celują , a moze po prostu to jest Ich ulubiona stylistyka.

Pewnie ktos kase wyłozy i pewnie sie to jakos kalkuluje. Dziwne że nie bluzgacie tak na firmy które na codzien trzeskają reklamy - przecie to wyglada często jeszcze gorzej. Przecierz wiemy ze sa w warszawie firmy ktore sie chwalą ładnymi reklamami, ale mają też oddziały do robienia masówki, która sie nie chwalą nawet na www.

I ja sie wkurzyłem i odszedłem z tamtad , ale to nie powod do bezsensownego najezdzania na ludzi.

 

A ja akurat trzymam kciuki. niech sie uda , i niech to bedzie hicior. A potem niech bedzie jeszcze dodawany na płytach do NAJ i tym podobnych gazet . I spoko.

Odnośnie stylu to myślę że Oni taki mają . Skoro jest kasa na taki produkt, to pewnie by się znalazła na stylistów , ludzi od konceptów , ale moze to jest własnie "ten wypracowany i ulubiony styl".

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kannu - z 5 razy napisales o "dawaniu rady", ale... Dzis mamy rok 2010 i to juz rady nie daje.

Ot tak, zwyczajnie, po prostu - jest brzydkie.

Dzisiejsze mozliwosci techniczne maja nic do projektow postaci na przyklad - olowki byly takie same nawet ze 100 lat temu ;)

Jako widz mam na prawde w nosie DLACZEGO nie bylo kasy, dlaczego projekt nie zostal dokonczony wtedy kiedy mogl zrobic dobre wrazenie. Dziesiec lat po fakcie prezentuje sie kiepsko i nie widze sensu konczenia go. Dzieci ogladaja od lat kreskowki z ktorych niemal kazda wyglada lepiej - dlaczego serwowac im taki odgrzewany kotlet? Bo sa dziecmi i to lykna? Zawsze jak widze takie akcje mam nadzieje ze produkcja przyniesie straty - moze wtedy odechce sie molestowania najmlodszych.

Jak chce zobaczyc cos w starej stylizacji to jest od groma starych, skonczonych filmow. Przy postepie technologicznym jaki sie dokonal w ostatniej dekadzie konczenie tego w tej formie jest wedlug mnie poronionym pomyslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci ogladaja od lat kreskowki z ktorych niemal kazda wyglada lepiej - dlaczego serwowac im taki odgrzewany kotlet? Bo sa dziecmi i to lykna? Zawsze jak widze takie akcje mam nadzieje ze produkcja przyniesie straty - moze wtedy odechce sie molestowania najmlodszych.

 

To jest temat na inny wątek. Mam siedmioletnią córkę i niestety duża część produkcji których targetem jest takie dziecko, nieważne, czy to film, czy gra (w grach ten trend jest dużo wyraźniejszy), jest robiona jak najmniejszym kosztem, z fatalną stylistyką, fabułą pisaną przez człowieka który nie ma zielonego pojęcia o tym jak dziecko postrzega świat.

 

Powyższe nie dotyczy Złotych Kropli, tak sobie generalizuję. Co do ZK, mam nadzieję, że jeszcze popracujecie nad stylistyką, by nie zrobić z tego Kopernika II, który był po prostu obrzydliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empeck - no ja mam trzyletniego synka. Jak zobaczylem gre z Bobem Budowniczym to myslalem ze dostane wylewu - tak slaba byla :D O niebo lepsze produkcje sa za darmo dostepne we flashu. A ten nieszczesny Bob byl produkcja firmowana przez BBC :( Tragedia.

 

Widzisz jak pojawil sie temat na forum o Koperniku to tez spotkal sie z fala bezlitosnej krytyki. I tez pojawily sie glosiki zeby tak nie najezdzac, ze to dobrze ze powstaje, ze to, ze tamto. Jaki efekt? Z tego co piszesz wnioskuje ze nienajlepszy (sam nie sprawdze, chyba ze mnie beda pod bronia trzymac...).

I teraz bedzie powtorka z rozrywki - powstanie kolejny potworek na ktory nabierze sie pare osob i tyle. Po co to wspierac? Niech ginie w zapomnieniu na jakiejs zakurzonej polce a nie straszy zza grobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

empeck - no ja mam trzyletniego synka. Jak zobaczylem gre z Bobem Budowniczym to myslalem ze dostane wylewu - tak slaba byla :D O niebo lepsze produkcje sa za darmo dostepne we flashu. A ten nieszczesny Bob byl produkcja firmowana przez BBC :( Tragedia.

 

Tak samo miałem jak zobaczyłem grę Winx na DSa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad stylistyka to im ciezko bedzie popracowac, bez przerysowywania filmu.

Ale fakt, te 3d lokacje byly ok z tego co pamietam wiec moze warto podmienic po prostu rysunki.

Ja sie scenariusza tak nie obawiam, i tak bedzie lepszy niz szajs na cartoon network i jetixie.

Ale niech bedzie ladniej troche.

 

Co do "zawisci" jaka rzekomo tu zapanowala. W tym wypadku to chyba nie tak.

Sam wiele razy bylem przekonany, ze ktos sie o mojej robocie zawistnie wypowiada, potem odkrywajac fakt, ze byla po prostu ch...owa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę zawiści, tylko "lęk" przed tym, co będzie prezentować krajowy "złoty" produkt...

Po co ryzykować tytułem "Złote Krople", po co ryzykować taką stylistyką skoro widać wyraźnie, że większości się nie będzie podobać, a to przecież produkt komercyjny... 10 lat temu jakoś bym to przebolał, ale teraz jeśli będą to ciągnąć po prostu dalej w takiej formie, w jakiej jest, to płakać tylko wypada... Nie liczyłbym na duże zyski...

Gdyby taką animację robił ktoś dla siebie, a nie dla szerokiego grona odbiorców i zysku, to byłby luzik - jak ktoś lubi taki styl, i chce coś sprezentować, to fajnie że się w ogóle podjął, i robi to co lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra moze faktycznie poczekajmy na jakies nowe fragmenty. Chociazby ze wzgledu na tych, ktorzy poswiecili mase czasu i pracy dla tego projektu.

Rynek zwerfikuje, a ja zycze zeby sie udalo. Plakat jednak do wymiany jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej postaci najbardziej z lewa :) to mi się od razu z tą skojarzyło

http://images2.fanpop.com/images/quiz/194000/194187_1240318940387_320_240.jpg

 

akurat ulubiona bajka córki więc znam na pamięć :)

 

tożto jawny plagiat, nie wiem jak oni się z tego wyłgają.

 

A co do nowych projektów i "odświeżonego" plakatu to trzeba ogłosić konkurs - znajdź 5 różnic :)

Podobna dyskusja była przy "Gwieździe Kopernika" gzie większość była zdecydowanie przeciw, kilka osób pisało żeby dać szanse, ze może znajdą swój target itp. ale czas pokazał że chyba nie znaleźli, przynajmniej w dystrybucji kinowej. Niedługo pewnie zaleją kioski z dvd albo puszczą w tvp na wielkanoc o 9 rano.

Dla mnie i stare i nowe projekty - dramat! Niech przynajmniej nie porównują się do Disneya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, ze design postaci sie nie zmienil bo dalej sa takie sobie. chlopak jak z reklamy sokow, dziewczyna z kim kolwiek itd., mimo wszystko po ilosci postow czuc, ze jest glod na polska animacje, moze wreszcie sie doczekamy czegos czym sie zachwycimy, cos co bedzie mialo chociaz 24 klatki na sekunde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość e=mc^2

tytuł mnie rozwala, serio mogliby go zmienić

 

nie podoba mi się pomysł postaci 2d, chociaż takie podejście mogłoby mieć jakiś potencjał, ale w

mam wrażenie, że to 2d jest robione na siłę, nie wiem może u nas nie ma dobrych grafików od postaci ? a może jest to robione po to , żeby na siłę się odróżnić od tych "bardzo komercyjnych i beznajdziejnych ,i be" amerykańskich animacji? i pokazać nasze polskie tradycje animacyjne?

 

swoją drogą ktoś wie jaki sukces odniosła animacja o koperniku?gwiazda kopernika zdaje się?

 

ps.

wlasnie widzialem w tv , w jakimś tam wiadomościach, że ktoś u nas robi film animowany o Chopinie czy jego muzyce i pierwsze skojarzenie i trochę zdziwienie, ktoś robi to w 3d i my nic tu nie wiemy o tym;) ale później się okazało, że jednak będzie to animacja lalkowa;) i ktoś się chwalił, że lalki bedą się mogły uśmiechać czy bedą miały swój wyraz twarzy czy coś ;) hmmm a do muzyki Chopina to się aż prosi o 3d,że tak powiem możliwości są tu nieograniczone ale jednak ktoś woli to zrobic według naszej stylowej, tradycyjnej szkoły animacji polskiej ;) i ciekawe jaki odniesie sukces?(oczywiście animacja poklatkowa jak najbardziej może odnieść sukces ale jakoś nie wierze, że u nas to jest możliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie "Złote jajka"? Przecież na plakacie chłopak ewidentnie trzyma jajka! Mi tu pachnie prowokacją! Obrażam się i idę się bawić moim bipedem!:D:) Tak czy tak plakat mnie nie zachęca i zapewne nie obejrzę... nie ciągnie mnie to rodzimych produkcji w formie tradycyjnej...lubiłem kiedyś smerfy ale nie chce o tym mówić :o)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez mój patriotyzm lokalny, napiszę że trzymam kciuki ;) Fajnie że coś tam się dzieje w VM bo ostatnio jakby cicho było. Te nowe koncepty bardzo mi się podobają. Szkoda jedynie, że trzeba czekać na to wszystko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten stary trailer nie wyglądał tak źle... za to nowe koncepty - gorzej

2010-02-22 12:35:49, empeck

 

Ja mam tylko jedno pytanie, dlaczego wszystkie filmy animowane 2d u nas wyglądają tak samo? Stylizacja bardziej straszy niż jest miła dla oka, nie czepiam się tutaj Złotych Kropel, tylko pytam ogólnie. Jak oglądam co lepsze Anime, czy choćby ostatni film Disneya to z przyjemnością patrzę na ciekawe projekty postaci, ładne tła, itd. U nas cały czas ta sama stylizacja, niezależnie kto to robi. Nawet jeden projekt nie jest po prostu ładny. Dlaczego?

jak się na projekty patrzy wyłącznie przez pryzmat - jak to się będzie rysować?? - i że nikt tego nie będzie potrafił narysować... ja rozumiem rozsądek w projektowaniu postaci, żeby to się dało zrobić...

no to jak to ma wyglądać?

 

Swoją drogą "starszych" animatorów nie ma za bardzo kto zastępować... miejsc uczących rzemiosła jest za mało, żeby się zrobił tłum umiejętnych animatorów, nie do zmycia zapotrzebowaniem 2 studiów w W-wie. o zagramanicy nie wspominając...

 

jak nie sypią dukatem, żeby zatrzymać bardzo dobrych ludzi, albo nie szukają nowych dobrych, żeby ten projekt GODNIE rozwinąć ...

to jak to ma wyglądać??

 

też mam małe dzieci i w obawie o ich kręgosłup estetyczny nawet mi ręka nie drgnie jak się jakiś gniot-dvd przyczepi do gazety. bez odpalenia do kosza od razu. niestety te projekty wyglądają bardzo blisko.

A pięknych animek nie brakuje. Czerpać (inspirować się) można, byle z głową...

 

 

---------------------------------------

Edytowane przez brodkins
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto o tym decyduje, ale jak na plakacie filmu dla dzieci większą jego część zajmują znane osoby, to jest to porażka. Taki film powinien bronić się sam, a nie znanymi ludźmi. Jest to co przeważnie w polsce czyli damy jakieś gwiazdy i to napewno będzie hit. Stylistyka też mi zupełnie nie odpowiada, ale to rzecz gustu. Tak czy siak życzę powodzenia twórcom niech zrobią jak najlepiej. A wogóle zrobie kiedyś lepszy film :P Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam pierwszy treiler "Złote Krople" - ogłoszenie w TV i radiu, że powstaje pierwsza Polska - Disneyowa produkcja - obejrzałem, przeczytałem tu na max3d.pl wywiad ... produkcja zrobiła na mnie wielkie wrażenie ... nawet taki "Król Lew" wydawał mi się już zbyt ubogi - mimo, że tak naprawdę wspomniany tytuł to klasyk w sam sobie - , ale już raczej tylko dla dzieci. Złote Krople miały być odskocznią też dla starszej młodzieży czy nawet dla dorosłego widza - śledziłem temat i szkoda, że prace zostały przerwane ... teraz reaktywacja i co się okazuje, że postacie te 2D faktycznie są słabe - arty-szkice pobocznych bohaterów dają radę, ale pierwszoplanowe postacie faktycznie wyglądają na blade i chore - mogło by to spodobać się malutkim dzieciom, "które nie znają jeszcze za dobrze życia" - na domowej stacji w telewizorze. Bo myśleć o zarobku i wielkim hicie w kinie a nawet na dvd to mogą zapomnieć, przynajmniej teraz a czas przecież pokaże życząc Im powodzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności