Skocz do zawartości

Kuchnia


agula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To mój pierwszy wątek i pierwsza większa praca w Vray'u. Ale nie myślcie, że ze mnie taka amatorka w 3d maxie, gdyż działam w nim już od jakiegoś czasu. Jednakże do tej pory były to małe projekty pojedynczych modeli.

 

Uważam, że czeka mnie jeszcze DUŻO nauki. Dlatego rozpoczęłam pracę nad projektem kuchni. Przejrzałam już sporo wątków na max3d i zdecydowałam się założyć nowy, prosząc o pomoc. :)

 

Zastosowane światło:

VRaylight

VRay Sun

 

Ustawienia Vray:

AA: Mitchell-Netravali

Environment: MP-1

Color Mapping: HSV exponential

DM/BM/G - 1,8/1,3/1,0

 

Primary: Irr map 1,0 - medium (HSph. 100)

Interpolation: Delone triangulation

Secondary: LC 1,0 - 900/0,02

Pre-filter: 400

 

Zdaję sobie sprawę, że wiele jest do poprawki. Nie zagracałam na razie sceny, bo chciałam się skupić na materiałach i oświetleniu. Sama widzę wiele błędów, więc proszę o porady. :)

 

P.s. Pozwalam krytykować, ale zabraniam krzyczeć ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całkiem ładnie ale na poczatek ustaw kamerę nie napisałaś jakiej kamerki używasz, czym świecisz ta scenkę bo to coś za oknem jakoś dziwnie wygląda zwłaszcza ze ci sie ładnie rozchodzi światło po pomieszczeniu, co do frontów mebli to tez uwazam ze powinny sie troszke błyszczeć ale to zależy od twojego założenia i pomysłu na nie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasjogabonito: Wiem, nie świeci się... :( pracuję nad tym obecnie.

s_vimes: Kamerki używam zwykłej. Chciałam użyć VRayPhysicalCamera ale mi się coś popsuło i zostałam przy zwykłej. A co do świateł napisałam, że używam Vraylight MP 20 i VraySun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki widac nie jasno sie zapytałem chciałem wiedzieć jaka mape wsadzilaś do Environmentnowy1o.jpg jesli tu masz pusto to wstaw Vraysky(oczywiście to tylko sugestia bo możesz świecić otoczenie różnymi mapami), co do kamery to napisz co ci sie zepsuło w psyhicalcamera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nad tym posiedziałam i poprawiłam parę rzeczy. Ukulałam stół i krzesła, ale mapowanie mi nie wyszło :( Co do Psyhicalcamera to już ją rozgryzłam. Załączę też screeny z moich ustawień i doradźcie mi co mam zmienić, bo pewnie coś pomieszałam, szukając rozwiązania w wielu wątkach :(

4j45d5.jpg

 

Wstawiłam VraSky w Environment, ale miałam brzydką żółtą plamę za oknem więc go usunęłam :( Poszukam czegoś odnośnie wstawiania tła, bo kiedyś używałam VraySkymtl i nakładałam materiał na plane'a + bend i dobrze to wyglądało, ale w tym przypadku trochę mi popsuło scenę :(

 

25guddi.jpg

infu6q.jpg

2rdg0vp.jpg

vh9iro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustawień Color Mapping zmień na Exponential lub Reinhard i zaznacz Sub-pixel. Multiplier light cache zmniejsz do 0.9 a IRR map daj na medium. Reszta to światło... Wrzuć na niezmienianych ustawieniach słońce vraya, oraz dołącz sky w enviroment. Potem w okno daj vraylight jako skyportal, albo normalnie. No i zabawa w kamerze, oczywiście nie musisz tak zrobić - każdy dłubie po swojemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już doradzacie reinharda w color mapping to dokańczajcie że trzeba w nim sobie ustawić burn valiu, bo tak na surowo to on działa jak linear :P

I mądre tutoriale przestrzegają przed rozjaśnianiem sceny color mappingiem (wychodzą szumy pod które trzeba większe nastawy renderu robić) co prawda nie było jeszcze poza normą w tym HSV ale tak jako rada vrayowa :)

 

No a tak jak już całkiem o konkretne metody chodzi to dodał bym do listy zainteresowania LWF albo metoda gamma 2,2 jak zwał tak zwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam spróbowac exponentiala, bright muliplier obniżac tak aby ładnie wyszło, eliminując przepalenia tam gdzie jest najbliżej światła zewnętrznego we wnętrzu..

 

Na razie zajmujesz się wnętrzem a nie tłem więc environment koniecznie biały, bo jest moim zdaniem fajny, chociaz wiem ze tak to odbioru bardzo nie poprawia, ale tylko odrobinę.

 

Zaznacz ptaszki przy subpixel mapping, clamp output juz masz, ok, affect background odznacz...

 

light cache - zaznacz show calc. phase - masz podgląd już na bieżąco, kiedy liczy się LC.

 

Dobuduj jakieś róźne duperele do kuchni, urozmaic ją dla ładnego odbioru, nad tym pracuj to najważniejsze. potem będziemy myślec o renderze. trzeba zaczynac z odrobiną sensu ;)

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniałam jak pisaliście. Ustawiłam exponential. Vraysun mam domyślnie, Vrylight ustawiłam na MP10, ale bez skyportala.

2jdi8tg.jpg

Ech, gdyby nie te obrysy czarne i przepalenia :(:(

Co do zagracania, to chcę coś powstawiać, ale najpierw chciałabym usunąć te przepalenia :(

A kamerka VrayPsyhical :)

Wieczorem wstawię screeny z ustawień jeśli będzie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okręgi czarne zniwelujesz po zaznaczeniu w color mappingu sub-pixel mapping. Ogólnie staraj się bardziej dowalić więcej niebieskiego z okna. W materiałach używaj refl gdzie tylko się da, to urozmaicić scene. No i bardziej przykładaj się do detali a zobaczysz różnice. Zwiększ subdv dla światła, które pada z okna bo się ziarno pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj skyportal w okno i bedzie git, tylko zaznacz SIMPLE bo beda sie dziwne rzeczy dzialy, przynajmniej u mnie sie zawsze dzieja :)

Generalnie poczytaj ta strone co podal Luqas87 bo jest tam na prawde duzo informacji.

Edytowane przez Samot-nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te okręgi czarne zniwelujesz po zaznaczeniu w color mappingu sub-pixel mapping.

Miałam zaznaczony, ale już wiem...zaznaczyłam affect background i jest dobrze :)

Na razie dziękuję za porady, zajrzę na stronkę, ukulam detale, pobawię się więcej tym i wystawie niedługo poprawione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podanych przez ciebie ustawieniach tego nie widac, a opcja z affect background odpada bo sluzy ona do zupelnie czegos innego, a poza tym juz to miales zaznaczone(affect background-patrz ustawienia) i nie dzialalo wiec jak moglo to teraz zadzialac ? O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zajmę się szafkami ;)

usuń tą wysuwaną szufladę przy końcu szafek górnych, bo sie niczego nie trzyma. zakryj bok piecyka panelem od strony kuchenki.

gdzie jest lodówka w tej kuchni? jeśli zakryta panelem obok piecyka to też niebardzo ok bo tak blisko piecyka nie powinna być,

przydałoby się trochę więcej wolnego blatu w pobliżu piecyka. właściwie to te niższe szafki wiszące - dlaczego są niższe ?! coś na nich stoi ?

pod zlewem są jakieś drzwiczki z dostępem do kosza i rur czy cos takiego?

dodaj jakieś firanki, dosuń stół do ściany, może dodasz jakąś lampkę u góry ? sam model, bez świateł, ale że jest.

ale dobra robota i szybko robisz postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej nieobecności zamieszczam niestety tylko troszkę poprawioną wizkę. Miałam bardzo mało czasu na dopieszczenie jej, ale ile zrobiłam tyle zrobiłam. Zawsze coś :)

 

Oczywiście nie chcę na tym poprzestać i planuje ją dłubać dalej, tak żeby już skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności