Skocz do zawartości

[3Ds Max] Równy edge


Xaia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mój problem polega na tym, że chciałbym mieć edge na tej samej wysokości na dwóch ścianach o różnej długosci. Dokładniej:

Chcę przeciąć ścianę dwoma krawędziami(edge)-> l=l i mam drugą ścianę równoległą do niej oddaloną o szerokość pokoju, chcę by moje edge na pierwszej ścianie były idealnie na przeciwko tych na drugiej. Mniej wiecej tak:

ściana1

|=====|==|===========|

 

 

sciana2

|=====|==|===================================|

 

 

 

Legenda: |

- jak to zrobić bez ręcznego ustawiania edge za "jednym pociągnieciem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Snaps Toggle (2.5 z przyciąganiem do siatki lub wierzchołków) lub Make planar (Editable poly), jeśli to jeden obiekt. Oczywiście zgaduje, bo z tego opisu raczej trudno coś wywnioskować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jeśli chodzi o równe cięcie na tych dwóch ścianach to możesz również użyć Slice plane w Editable poly lub modyfikator Slice (zaznacz wcześniej obie ściany, jeśli to dwa obiekty).

 

Odnośnie modyfikatora. Płaszczyznę ciecia możesz sobie zmniejszać, zwiększać i obracać (jeśli zależy ci na precyzji włącz Angle Snap) jak normalny obiekt. Na końcu zrób Collapse All.

Edytowane przez Wray
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wray - o taki sposób pocięcia mi chodziło, to jest to czego szukałem, a nie znalazłem (slice plane) :) masz +1 rep.

Odnośnie connect - na ścianach o różnej długości nie działa - zawsze odnajduje środek długości edge po których ma łączyć (to oczywiście można korygować, ale nie na ścianach o różnej długości).

Co do quick slice - za mało precyzyjne ;).

 

Dzięki za odpowiedź, temat do zamknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności