Skocz do zawartości

Brak Cieni vray


zawiukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To może zadam inne pytanie bo już się całkowicie pogubiłem :(

 

Zaczołem nowy projekt ustawiłem sobie vraysun za oknem i do momentu gdy nie nadałem tekstury na podłoge wszystko wygladało pięknie w sensie słonce ładnie padało na podłoge i przechodziło na sciane, w momencie gdy dodałem bitmape na teksture podłogi cała pogłoga zaczeła by biała....co znowu zrobiłem nie tak? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ludzie po to zadają pytania, żeby dostać sensowną odpowiedź, bo bez sensu przedzierać się przez całą dokumentację vraya w celu rozwiązania prostego problemu. Poczekam jak ktoś z was będzie miał problem i tak właśnie wam "pomogę".

 

Vrayoverride material zmienia właściwości materiału dla GI - wtedy nie "barwi", a renderuje się tak jak wsadzony w slot główny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ludzie po to zadają pytania, żeby dostać sensowną odpowiedź, bo bez sensu przedzierać się przez całą dokumentację vraya w celu rozwiązania prostego problemu. Poczekam jak ktoś z was będzie miał problem i tak właśnie wam "pomogę".

 

Vrayoverride material zmienia właściwości materiału dla GI - wtedy nie "barwi", a renderuje się tak jak wsadzony w slot główny.

 

Wielkie dzięki :) jeden który zrozumiał mój problem i potrafił normalnie odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i tak nie do końca prawidowo to wzjaśnił. ;)

 

Każdy materiał, tak w życiu jak i w vrayu, z racji odbijania światła, barwi lekko otoczenie w swoim kolorze. Vrayoverridemtl pozwala Ci to obejść; jako basematerial wrzucasz materiał, który ma być "kolorem" widzianym na renderze, a w GI wrzucasz materiał, na jaki dany obiekt ma Ci "świecić" do sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego który barwi. Robisz vrayoverride material nowy. Będzie pusty. Teraz interesują Cię sloty base (tam wsadzasz materiał który ma być widoczny w renderze) a potem do slotu GI taki materiał jaki ma odpowiadać za barwienie. Zazwyczaj możesz skopiować materiał z base do slotu GI (jako copy) i zmniejszyć mu nasycenie koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe pytnko :).....Jak zrobic aby płaszczyzna vraylight była nie widoczna podczas renderu?

 

Doświetalam sobie scene swiatłem z boku ale płaszczyzna która swieci obija się w lustrze a chce tego uniknac...

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy się poprostu dopiero uczą...trzeba wziąśc poprawke na takich ludzi...skoro to dla Ciebie problem to poprostu nie udzielaj odpowiedzi takim osobą i po kłopocie

Edytowane przez zawiukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem czy Ty wszystko tak odrazu potrafiłeś zrobic i nie potrzebowałes czasem się kogoś o co kolwiek zapytac...Jak już mówiłem skoro pomoc początkującym Ci przeszkadza to poprostu tego nie rób...po co wogole te bezsensowne wywody ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko co do vray sun'a. Wie ktoś jak manewrować z cieniem? Wydaje mi się, że nie ma żadnego parametru bezposrednio w vray sun ktory odpowiadalby za siłe padającego cienia (chodzi mi o przeźroczystość cienia) oraz za "zmiękczenie" jego konturu. Co prawda moge go troche rozjaśnic dodając nieco slabszego omni, niestety to nie załatwia sprawy konturu ale daje głowę że można to jakos bezposrednio wymanewrować może przy ustawieniach renderu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności