Skocz do zawartości

Wiz : Parter


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Uwagi dotyczące wizki jak i projektu mile widziane.

Było to zlecenie dla Pani architekt, ale po moich spostrzeżeniach dosyć dużo się zmieniło, dlatego będę wdzięczny za krytykę.

Mam nadzieje że się spodoba.

.

.

27249860.jpg

.

.

44559533.jpg

.

.

90435157.jpg

.

.

75953107.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rendery ujda a wnetrza takie sobie.Mnie najbardziej wkurza ten tanio wygladajacy gres w formie prostakata bez sensu wlozony w panele-sztuka dla sztuki mnie to razi.Ogolnie moze byc choc arch. nie w moim stylu.Ni to minimalizm, rustykalne to tez nie jest.Nijako tak.Takie pomieszanie z poplataniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rendery bardzo przyjemne jeśli chodzi o światło i kolorystykę.

Parę uwag: na pierwszym renderze hall w głębi jest nienaturalnie doświetlony. Na drugim domek widoczny za oknem jest za nisko, jak na widok z parteru. Tu również nie podoba mi się dziura w parkiecie z płytkami. Trzeci - rozmycie tła jest totalnie nietrafione. Na ostatnim bardzo fajna kuchnia, tylko znów tło na złym poziomie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladne...by to bylo:) gdyby kamery mialy normalniejszy fov i tlo za oknem bylo tez normalne tj. bez blura i lekko przepalone

 

Nie wiem skad ci sie to wzielo ale te dwie rzeczy mocno psuja odbior, gdyby nie to, to bylyby to bardzo fajne rendery, ladnie oswietlone i w ogole poprawne pod kazdym wzgledem.

U mnie tez jeden klient czesto nalega na jak najwieksze pole widzenia kamery, wtedy trzeba wydluzac ta ogniskowa ale nie lubie tego efektu. Czasem lepiej jest odjechac kamera dalej i przyciac sciany niz nienaturalnie znieksztalcac obraz.

Poza tym z drobniejszych rzeczy to fugi pod gresem powinny chyba byc jakies, dofa tez bym w ogole zlikwidowal.

 

Renderowales z detail enhancement przy irr mapie? Ladnie wyszly te drobne zdobienia przy meblach w jadalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wizualizacji:

 

 

- schody na piętro -brakuje dziury w stropie (o ile to schody a nie dziwna szafa, jeśli jednak szafa - moim zdaniem forma nie trafiona)

- kuchnia - 2 różne lampy - nie można było się trzymać jakoś jednej konwencji oświetlenia - nawet jeśli miały by być 2 - to może warto by kontynuować to co jest w salonie)

- to samo tyczy się oświetlenie montowanego w sufit - masz 2 różne wersje moim zdaniem wystarczyła by 1 (te zabudowane lampy - tańsze, prostsze - nie zawsze to co droższe jest tak naprawdę lepsze).

- ciemne kafle - ogólnie nie podobają mi się. Jest szasna żebyś pokazał to samo wnętrze z samymi białymi kaflami i drewnianą podłogą - mógł by być ciekawy efekt - ale to taka moja dywagacja.

 

 

co do wizualizacji:

 

- brakuje mi wyeksponowania jakoś tej fakturowej ściany na 2 ujęciu (może jakiś osobny obrazek, nawet tylko do portfolio z fajnym DOF i pokazaniem tej ścianki z fakturą pod farbą?)

 

- podoba mi się dbałość o GI i AA - widać że znasz się na rzeczy.

- to co arev pisał, choć o domku - dla mnie sprawia wrażenie że jest nie tylko za nisko, ale za blisko :)

 

- podświetlany sufit - przerwa w oświetleniu (3 render).

 

a reasumując:

 

klient powinien być mocno zadowolony, te wszystkie pierdoły powyżej - no cóż zboczenie zawodowe i podejrzewam że większość z tych "błędów" sam już sobie

sobiewytknąłeś :)

 

Mnie akurat kamera się podoba.

wizki fajne, pokazuj więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extra, fajne swiatlo... ale , wez ustaw te kamere po ludzku z clipping planes i wystaw ja za sciane, znieksztalcenia perspektywy strasznie psuja naturalnosc ujec, az wykreca mnie jak patrze na te powykrecane krzesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czepiam się niczego ,bo całość zrobiła na mnie duże wrażenie :) kawał dobrej roboty :)

 

heh no dobra :D czarne zyrandole mi nie siedzą ;)

 

Pozdro :)

 

ja oceniam na ****+ :)

Edytowane przez 09121986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojny klimacik bez wodotrysków i chyba o to chodzi większości klientów. Zgadzam się z błędami jakie wypunktowali poprzednicy. Ze swojej strony dodam, że nie podobają mi się lampy w jadalni bo chyba będą świecić jak na dyskotece w sylwestra, to samo z podobną lampą w kuchni. Uważam, że zaburza spokój podczas jedzenia. Kinkiet na meblach a nad nim lampa w suficie to chyba nietrafiony pomysł. Szkoda, że nie zrobiłeś testów nocnych bo wtedy dopiero widać czy się dobrze oświetlenie dobrało czy nie. Ja ostatnio jakoś częściej się tym bawię i sprawdzam każdą lampę oddzielnie jak świeci.

Jak dla mnie 4 gwiazdki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki za komentarze.

Napisałem że moje uwagi były brane pod uwagę przez zamawiającego, ale trzeba pamiętać że to jednak nie mój projekt i nie mogę wszystkiego zmienić. Musiałem pójść na kompromis, dlatego niektóre rzeczy pozostały. Mimo wszystko cieszę się że dużo zmieniłem, bo taka robota dla mnie to frajda.

 

lukasz3d - Zgadam się, gres jest nie potrzebny. Rendery nie są takie jak bym chciał, ale też myślę że nie są zwykłymi renderami które ujdą i każdy je zrobi.

 

tomek1212m - Dzieki. Tło wiem, zawsze z tym miałem problemy. Muszę posiedzieć nad tym dłużej.

 

arev - Dzieki. Słusznie, hol jest doświetlany. Dziura Ci się nie podoba ? Tam miała być mozaika dookoła jeszcze. :)

 

viz.k - Dziękować. Nie chciałem dawać niebieskiego w tło. Postprodukcja dla klienta była inna, nie dostał dofa np.

detail enhancement nie używam.

 

Loki - Dzieki. To są schody oczywiście. W kuchni nie ma 2 lamp tylko jest lampa i okap.

- kuchnia - 2 różne lampy - nie można było się trzymać jakoś jednej konwencji oświetlenia - nawet jeśli miały by być 2 - to może warto by kontynuować to co jest w salonie)

- to samo tyczy się oświetlenie montowanego w sufit - masz 2 różne wersje moim zdaniem wystarczyła by 1 (te zabudowane lampy - tańsze, prostsze - nie zawsze to co droższe jest tak naprawdę lepsze).

Tego nie kumam, wytłumacz proszę.

 

klient powinien być mocno zadowolony, te wszystkie pierdoły powyżej - no cóż zboczenie zawodowe i podejrzewam że większość z tych "błędów" sam już sobie

sobiewytknąłeś :)

 

:)

 

gientekwl - Spoko, wychodzi znowu temat monitora. Jeden znajomy mi powiedział że robi wizki a potem postprodukcje na tanim monitorze..bo klienci taki mają. Coś w tym jest... ;)

 

plasti - Dzieki

 

Fargate - Dzieki

 

tjviking - Dzieki, spoko. Wszystko czytam i próbuje poprawiać przy następnych zleceniach.

 

09121986 - Dzieki ;)

 

Tores - Dzieki. Lampy w jadalni dają światło które nie razi. Wiec nie ma mowy o dyskotece ;) Lampa w kuchni to okap jak już pisałem, ma jeden halogenik który też dyskoteki nie zrobi :P

Renderów takich testowych nie robię, oglądam zdjęcia w internecie i tabele z mocą świateł. Moim zdaniem to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie pasuje okap do lampy to już skumałem wcześniej. Wytłumacz to :

- to samo tyczy się oświetlenie montowanego w sufit - masz 2 różne wersje moim zdaniem wystarczyła by 1 (te zabudowane lampy - tańsze, prostsze - nie zawsze to co droższe jest tak naprawdę lepsze).

 

Którego oświetlenia?

Co jest tańsze? Co jest prostsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o te 2 rodzaje lampek w suficie (te wystające - o ile dobrze pamiętam kiedy sam takich szukałem kosztowały mniej więcej 2x tyle co te wpuszczane w płytę GK)

 

I pytanie, gdzie ten okap?

 

asdddh.jpg

 

okno w kuchni będzie tylko uchylne? (bateria zdaje się blokować możliwość otwarcia)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności