Skocz do zawartości

Houdini za darmo


natas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

licencja STarving Artist nie upowaznia do komercyjnego korzystania z tego softu, tylko i wylacnzie na potrzeby wlasnego portfolio (non commerce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos bumpnal ten dwuletni 'news'?

A nie, to z dzisiaj :)

 

dwuletni? Ten news ma conajmniej 8 lat ;) (2002)

 

 

licencja STarving Artist nie upowaznia do komercyjnego korzystania z tego softu, tylko i wylacnzie na potrzeby wlasnego portfolio (non commerce)

 

...za wyjątkiem game dev zgodnie z licencją indie Torqua:

 

http://www.torquepowered.com/products/houdini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą przyznać że ta firma baaaaardzo mi się podoba. Jest to jedyny komercyjny pakiet 3D który daje się łatwo zainstalować na moim Debianie. Biorąc pod uwagę że XSI jest teraz w Autodesk to chyba już tak zostanie.

 

Edit:

Byłoby warte 99$ gdyby nie ciągłe wieszanie się, czego nie było pod windą.

Edytowane przez dac77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą przyznać że ta firma baaaaardzo mi się podoba. Jest to jedyny komercyjny pakiet 3D który daje się łatwo zainstalować na moim Debianie. Biorąc pod uwagę że XSI jest teraz w Autodesk to chyba już tak zostanie.

 

Edit:

Byłoby warte 99$ gdyby nie ciągłe wieszanie się, czego nie było pod windą.

 

Houdini był pierwszą aplikacją 3d przeniesioną na Linuksa z Irixów jeszcze w okolicach 1999 roku. I od tamtej pory ma świetny support dla pingwina, bo większość jego użytkowników pracuje po prostu na Linuksach.

 

A co do wieszania się, napisz coś więcej. Karta? Sterowniki? Jądro? Który build Houdiniego? Pracujemy na kilku wersjach Ubuntu i wszystko gra. Od builda 10.0.401 nie pamiętam, żeby mi się Houdini wywalał ponad standard, aczkolwiek istnieją kombinacje sterowników / buildów, od których można osiwieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houdini był pierwszą aplikacją 3d przeniesioną na Linuksa z Irixów jeszcze w okolicach 1999 roku. I od tamtej pory ma świetny support dla pingwina, bo większość jego użytkowników pracuje po prostu na Linuksach.

 

A co do wieszania się, napisz coś więcej. Karta? Sterowniki? Jądro? Który build Houdiniego? Pracujemy na kilku wersjach Ubuntu i wszystko gra. Od builda 10.0.401 nie pamiętam, żeby mi się Houdini wywalał ponad standard, aczkolwiek istnieją kombinacje sterowników / buildów, od których można osiwieć.

 

Zainstalowałem jak tylko przeczytałem newsa w wersji free. Wersja dla Debiana 64 bit Houdini Master Version 10.0.595. Mam Debian testing AMD64. Instalacja przebiegła super. Uruchomione z basha. Sterownik karty to niesławny fglrx od amd w najnowszej wersji. Uruchamia się normalnie. Prezentuje GUI z widokiem 3d. Kiedy tworzę jakikolwiek obiekt wszystko jest w porządku dopóki nie kliknę w widoku 3d ponownie. Wtedy pojawia się okienko z napisem "Fatal Error: data saved to /tmp/xx.3332.hip".

Przy starcie w term pojawia się napis (żaden błąd - bez zwiąku):

"(firefox-bin:3347): GLib-WARNING **: g_set_prgname() called multiple times"

Po wystąpieniu błędu mam:

"(sent by pid 0)r: Segmentation Fault

Saving application data to /tmp/dc.3332.hip

Crash log saved to /tmp/crashlog_dc"

Natomiast "cat /tmp/dc.3332.hip" pokazuje dosyć długi listing ale bez niczego zwracającego uwagę jako błąd.

Dodam że system jest generalnie z repozytorów i X'y działają na dwóch monitorach w trybie odzielnym.

 

Podejrzewam że to niezgodność z 64 bitową wersją glib, co niestety dotyka różnież XSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na Houdinim pod różnymi systemami na przemian: Ubuntu64bit (v8 i v9.10), CentOS64bit (v4 i v5), OSX 64bit (aktualnie 10.6.3)

 

Na wszystkim działa bez najmniejszych problemów, stabilnie (napewno stabilniej niz max czy maya) wiec rowniez polecam ktores z powyzszych.

 

Na XP64 mialem jaja typu problem z instalacja nowej wersji Houdego gdy sa zainstalowane sterowniki Wacoma :D i inne glupoty wiec sobie darowalem ten system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saving application data to /tmp/dc.3332.hip

Crash log saved to /tmp/crashlog_dc"

Natomiast "cat /tmp/dc.3332.hip" pokazuje dosyć długi listing ale bez niczego zwracającego uwagę jako błąd.

Podejrzewam że to niezgodność z 64 bitową wersją glib, co niestety dotyka różnież XSI.

. Zobacz, co jest w crash logu, a nie w hipie zapisanym w tmp, bo to jest po prostu zrzut sceny. W logu powinno być więcej. Możesz to spokojnie wysłać do supportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wysłałem raport. Podejrzewam że za bardzo nie przejmą się gdyż to nie jest stabilny Debian. Co do innych systemów to Debian i Ubuntu to praktycznie to samo więc nie ma sensu zmieniać.

Mam pytanie czy ktoś może używa Houdini 10.0.595 na Debianie Lenny AMD64?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności