Skocz do zawartości

animacja 3d (stereoskopowa): Powstanie Doliny Prądnika


arturro

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zaprezentować jeden z projektów które wykonaliśmy w zeszłym roku. To 5 minutowy film animowany o geologicznej genezie powstania okolic Krakowa. Film powstał w tym czasie co "Bieg", ale z różnych względów może być opublikowany dopiero teraz. Całość jest dostępna w kinie 3d w nowo-powstałym muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, online dostępny jest trailer oraz kadry ("mono" oraz anaglifowe "stereo 3d"):

 

dolina.stereo3dfx.pl

 

Magazyn Computer Arts zgodził się opubilkować artykuł making off z numeru kwietniowego. Zachęcam do przeczytania:

 

makingoff_ca.pdf

 

Sama animacja od strony 3d (mono 3d:)) nie jest wybitna i ma sporo błędów, ale od pewnego momentu najważniejsze stało się ukończenie projektu w terminie z poprawnym i możliwie efektownym stereo 3d. Docenić to można najlepiej na miejscu z okularami polaryzacyjnymi, anaglifowe wersje wiadomo są biedne. Tym bardziej, że kolorystyka nie była dobierana pod anaglify, i tylko na końcu, na potrzeby internetu, wyciągnąłem ile mogłem korekcją kanałów z każdego ujęcia.

 

edit:

na stronie jest mało "z kuchni", więc może kilka podstawowych informacji:

- animacja renderowana w HD 720p 25fps

- soft 3d: 3ds max 2009/2010 + mental ray, modo 4

- compositing, montaż: adobe AE i Premiere CS4

- texturki w niezastąpionym PS

Edytowane przez arturro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w pełni zapłacony i w pełni "oblany" :) w pełni animowany miało znaczyć nie więcej niż brak wstawek video w animacji, ludzie z Parku bawią się też na własną rękę w video stereoskopowe i kręcą podwójnym obiektywem sarenki i inne cuda doliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Nie za duży tu ruch panuje, a szkoda bo byłem ciekaw Waszych opinii, najbardziej na temat samego efektu stereoskopowego.

 

Magazyn Computer Arts zgodził się opubilkować artykuł making off z numeru kwietniowego. Zachęcam do przeczytania:

 

makingoff_ca.pdf

Edytowane przez arturro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mało osób kończy własne filmy, a więc na poczatku gratulacje ukończenia.

 

Film obejrzałem oczywiście w oklularkach, pewne momenty mi się podobają, pewne mniej, ale jest w zasadzie tak jak napisałes. W "mono" animacje ogląda sie inaczej niż w okularkach. Tak mało jest filmów i prac w "stereo", że naprawde z przyjemnością oglądam tego typu produkcje i ciesze się, że coraz więcej osób stara się coś stworzyć w "3D".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jest się czego czepiać:) Niestety nie zawsze jest czas na poprawianie błędów, nawet pozornie oczywistych i łatwych w poprawieniu choć odrobinę.

 

Mam nadzieję, że ludzie mniej doświadczeni znajdą coś ciekawego w artykule. Wymiataczy raczej nic nie zaskoczy.

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności