Skocz do zawartości

pojazd 3D: BMW X3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Taki modelik BMW X3 zrobiłem ostatnio. Myślałem że jeszcze coś z nim będe robił, ale jednak zostawie go w takiej postaci, bo nie chce mi sie z nim bawić, dlatego daje go do galerii prac skonczonych. Model miał być LowPoly - wyszło mi 12500 scianek i 13000 wierzchołków, więc siatka jest miejscami znacznie uproszczona.

Czas realizacji: 5 dni

Powiedzcie co myślicie.

 

BMW_2.jpg

 

BMW_3.jpg

 

BMW_1.jpg

 

i siateczka, troszke niewyraźna :)

 

BMW_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak na low poly to bardzo dobrze wygląda, choć rowki troche kanciaste - mogłeś je zastąpić dobrą teksturą, oszczędził byś trochę poly. Po za tym widać krzywizny, np pod tylnymi lampami. Jak jeszcze trochę posiedzisz może być ekstra. Jescze przyczepił bym się do felg, na nich bardzo widać uproszczenie, też mógłbyś tam trochę pokombinować, dorzucić kilkanaście ścianek.

 

13 tysięcy ścianek to tak akurat chyba tyle mają auta z CMR 3, nie wiem ile mają te w 4 pewnie trochę więcej może do 15 tysięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam słabość do tej marki z szachownicą, jednak troche powgniatany gdzieniegdzie jest ten model, może takie zamierzenie, nie wiem, no i felgi, może inny wzór, bo ten dla mnie nie pasuje, ale to moje osobiste odczucia, ... jednak kawał dobrej roboty odwaliłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uwagi. Generalnie macie racje, oczywiscie model nie jest dopracowany, tył jest cały pognieciony, jakby go kto młotkiem klepał. Generalnie całość musiałem wykonać w jak najkrótszym czasie (5 dni) i poprostu jakoś nie było już czasu na poprawki. Jeśli chodzi o dodatki typu lakier i materiały, to nie będzie z tego względu że zastosowanie tego modelu miało być zupełnie inne -na potrzeby WWW jako interaktywna prezentacja. Z tego względu ograniczenia w ilości scianek, a materiały to shadery nakładane w innym programie. Model i tak był tylko i wyłącznie testowy, jako sprawdzian przed następnymi i jako sprawdzian moich umiejętności dla firmy w której ubiegałem się o prace (którą notabene dostałem :P ) i zapewnieam że to nie szczyt moich umiejętności :)

Jeśli natomiast chodzi o felgi, to zgadzam sie, nie wyszły zbyt pięknie, jednak szczególnie na nich musiałem ograniczyć ilość scianek, a rezultat to niestety kompromis między złożonością a jakością, natomiast jeśli chodzi o wzór felg to zrobiłem takie jakie są w oryginale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"felgi jak z kosci \" haha cos w tym jest

 

nie zostawiaj go tak, modeling to jedno a materialy drugie, na pewno wiele sie przy tym nauczysz.

 

jak zostawisz jedno, to potem drugie, trzecie itd.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie \"lekkosc\" budowy tego modelu, mimo jakichs tam bledow ktore nawet ja (samochodowy laik) zauwazam. Proste - konkretne podejscie do sprawy - to tutaj dostrzegam!

I podoba mi sie to duzo bardziej od przereklamowanego \"napompowanego\" LandRovera z Evermotion...

Takze nalegam zebys go wykonczyl - w sensie pozytywnym oczywiscie ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no to niektorzy mnie teraz troszke zdolowali:

napisał Saczek_XTRM

1 pytanko: jesteś początkujący??? który to Twój model??Jeśli jeden z pierwszych to powiem nawet że mi się bardzo podoba :P ale popracuj jeszcze nad nim PLZ nie zostawiaj go tak . .

 

LOL, grafiką zajmuje sie juz pare lat. Co do tego modelu to jak już pisalem, ma bugi i dobrze o tym wiem, ale to była szybka robota gdzie czas realizacji był ważniejszy od jakości. Mimo zachęt, chyba jednak już nie wróce do tego modelu ze względu na brak czasu. Jednak mam nadzieję że niedługo was uracze nowym tego typu modelkiem Jeśli tak, to postaram sie go już zrobić lepiej, ale to jeszcze zobacze co w firmie wymyslą -znając żecie to pewnie na nowy model dadzą mi 3 dni, a wtedy znów niczego pięknego nie ustrugam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia fajne, ale w morde ile tych samochodów ?!!! W galerii nie ma chyba autora, który by jakiegoś autka nie wymodelował. Wymodelowane zay...ście, ale nie macie już pomysłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Edi, mnie też już bierze na wymioty jak widze co chwile nowe modele aut, ale ja mojego nie robiłem z braku pomysłu. Dostałem poprostu zadanie: \'Zrób BMW X3!\' -więc zrobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż.... więc tak, na początek to staraliśmy się z Yano o pracę w tej samej firmie i dostaliśmy ją .... Też robiłem dokładnie ten sam model BMW. Yano powiedział że model robił w 5 dni. Gdyby zliczyć efektywny czas pracy wyszłoby może 3-4 dni. Przede wszystkim liczył się czas a jego jak zawsze było za mało. Koncepcja pracy była taka : \"Zrobić model BMW X3 w jaknajkrótszym czasie z jaknajmniejszą ilością ścianek najlepiej zmieścić się w 10000\". Model wędrował do silnika graficznego o nazwie Cipher jako model do interakcyjnej prezentacji na stronę www i do dema gry. Wszystki shadery były montowane w Cipher-ze więc prezentowany model nie ma lakieru z tej prostej przyczyny (bo nie mógł mieć). Model wymaga jeszcze kilku poprawek ale.. co mozna zrobić w 3-4 dni ? I tak uważam że model jest wypasiony bo posiada wszystkie ważne i mniej ważne detale modelu. Mój model ma mniej niż 10000 około 9500 a i tak nagimnastykowałem się nieprzeciętnie. Jeśli ktokolwiek robił coś na potrzeby gier wie ile potrzeba kombinacji i zachodu żeby wszystko grało w silniku. Sam model to nie wszystko... silnik graficzny nie toleruje błędów i na shaderach wszystko widać. Jeśli chodzi o felgi ... he proponuje wymodelujcie felgę w lowpoly taka jak chcecie i zobatrzcie ile wam \"zje\" elementów !!! 4 felgi i już macie ponad 10000 ... he he a gdzie reszta ? Skoro ktokolwiek uważa że ten model jest zły to muszę powiedzieć że zainteresował się nim Tomek Rozkosz i kupił go !!! Więc to o czymś świadczy.... Pozdrawiam wszystkich

P.S następnym modelem do gry jaki robimy w firmie to model lowpoly Subaru Imprezy WRC... pewnie Yano też go zamieści i będzie bardziej dopracowany i po prostu lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności