Skocz do zawartości

Poważny problem z kartami GTX pod maxem


Kub@

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu borykam się z następującym problemem:

Od kiedy tylko zmieniłem w komputerze kartę na GTX 285,

zaczęło mi się wieszać 3d studio max - zawiecha totalna, trzeba zresetować kompa. Dodatkowo uszkadza to ostatni zapisany w maxie plik, więc sejwy muszę robić średnio co minutę.

Taka zawieszka występuje czasem po kilku minutach pracy, innym razem po kilku godzinach.

 

Dokładnie tą samą sytuacje miałem na innym kompie w robocie, gdy zmieniłem kartę na GTX 260. Zawieszało się dokładnie w ten sam sposób co w domu, szybkie mignięcie ekranu na czarno i nagle komp zamiera ( Problem w robocie minął dopiero po zmianie karty na 470)

 

Problemem nie jest przegrzewanie się karty - (40 st idle, 60 stres).

Komp wiesza się TYLKO i wyłącznie pod maxem podczas zwykłej pracy w viewporcie:(

Męczyłem tę kartę kilka dni non stop renderingiem GPU oraz grami i wszelkimi innymi sposobami i wszystko działało jak należy.

Testowałem wersje maxa 9, 2008 i 2009, wszędzie jest to samo :(

Instalowałem sterowniki z płytki jak i najnowsze ze strony nvidii.

 

Prawdopodobnie zostaje mi tylko reinstal systemu ale i tak nie wiem czy to pomoże. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też miałem ten problem. Ale tylko pod 7. W innych systemach było ok. To jakiś problem ze sterami, pewnie kiedyś to naprawią. Kupiłem model, który wiedziałem że działa bez problemu i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobnie z radeonem hd5850 i problemem okazał się zasilacz, kupiłem Corsair 850W i od tego czasu sprzęt się ani razu nie zawiesił, jak masz możliwość to sprawdź z jakimś mocnym zasilaczem (od 600W w górę), bo GTX285 pobiera ok 320W (http://pclab.pl/art35006-18.html)w stresie, wliczając w to procka dyski ect. to minimum 600W i to najlepiej na jakimś firmowym zasilaczu.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norap - Nie zupełnie masz rację. Cały zestaw z GTX285 pobiera 285 Watt.

Ja mam Quadro FX4500 (110 Watt max) + GTX470 (215 Watt) + Core i7 @3,2 Ghz +6gb Ram + dyski, teledyski itp.... na zasilaczu Chiefteca 650 Watt.... Bez problemu z wydajnością zasilacza.

A pod Maxem i tak się wiesza jeśli GTX pracuje jako główna karta. Sam bym chciał znać rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam kartę Zotac GTX 285 i na początku użytkowania można powiedzieć, że był dramat. Kilka razy dziennie wywalało mi Maxa i Photoshopa. Z czasem zacząłem odczuwać większą poprawę stabilności w miarę instalowania coraz nowszych sterowników do karty. Obecnie karta pracuje poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki motyw, że wszystko mi działało elegancko z jednym felerem - połowa zakupionych gier mi się nie odpalała (druga połowa działała normalnie). Oczywiście to nie była kwestia sterowników, więc komp poszedł na diagnozę. Niestety nic nie znaleziono o_O

Wybrnąłem z tego w prosty sposób - z bratem zamieniliśmy się kartami graficznymi, i teraz i u niego i u mnie cacy wszystko chodzi...

norap - mój kolega też miał problem z zasilaczem, tylko że tym problemem nie była jego moc, ale po prostu to, że źle działał... Zasilacz poszedł na gwarancję, i na nowym identycznym działało już OK...

Ale ta elektronika pogięta jest... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem GTX 260 na moją starą ATI 4850 i problem zniknął w maxie. Szkoda tylko, że ATI jest wolniejsza ale przynajmniej nie mam skoków w viewporcie przy każdej próbie przesunięcia i rotacji. Raz zaufałem tej firmie i od razu się przejechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem zniknął po przesiadce na win 7.

Chociaż dalej jestem niezadowolony bo pod moim ulubionym maxem 9 dalej są bugi, szczególnie z odświeżaniem. pod maxem 2010 wszystko smiga jak należy.

Teraz przynajmniej nie ma żadnych zwiech systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności