Skocz do zawartości

Animacja 3d:Milk Flood


SzakalSzaleniec

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Ostatnio takie cos udalo mi sie zrobic z pomoca Realflow w Majce :) Uprzedzam odrazu pytania i komentarze - tak wiem ze karton po mleku jest straszny :D Zareczam ze z wymodelowaniem go nie mam zadnego problemu ale niestety projekt ten oddaje jako zaliczenie gdzie wymagany byl jeden element z proEngineer (chore), a wykladowca nie uwierzy ze pochodzi on z tego programu jak nie bedzie mial ostrych krawedzi (chore jeszcze bardziej). Sporo niedorobek wynikajacych z poczatkow z realflow - ale chyba nawet przyjemnie sie oglada :) Prosze o komentarze.

 

 

P.S. Blagam nie bijcie za ten karton :P Mnie on rowniez strasznie boli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie zbiją cię za karton, zbiją cię za całą resztę ;)

Nie przejmuj się.

Jak na początki to fajna pracka.

 

Symulacja powinna być trochę dokładniejsza z mniejszymi a gęstszymi partiklami, wyglądało by to bardziej naturalnie i miało by więcej detali. Po czymś zlać to mleko by nie wypadało prosto z emitera bo to widać.

Materiał mleka nie jest łatwo zrobić powinno mieć trochę subsurface scateringu i trochę przeźroczystości.

Popracował bym też nad resztą materiałów powinno być więcej obić (łyżka, szkalnka, karton z większą wartością glossy) albo z obszarowych świateł, albo z jakieś mapy hdri, albo tego i tego. Tutoriale odnośnie robienia dobrego studia znajdziesz wszędzie

Proponuje jak już zaliczysz wrócić i zrobić to drugi raz dla siebie.

Jak się posiedzisz trochę to może wyglądać bardziej pro i na przyszłość będzie do reela jak znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerze powiedizawszy nie planowalem robic remaka, ale moze i tak bedzie lepiej.... Co do oswietlania to jzu jest tak jak mowisz. Dookola jest IBL oraz dodatkowo dorzucilem 1 area light z podajze 6500 Kelvinami. Materialy setu az tak mnie nie bola co samego mleka (i tutaj w pelni sie zgadzam z tym co napisales). Niestety na napiety terim oddania (lacznej pracy bylo chyba 1 dzien) spowodowal ze wyglada jak wyglada. Po kilku krotnym obejrzeniu jeszcze jednego mi brakuje, a mianowicie jak mleko sie rozlewa to powinno chyba zostawiac jeszcze jaaks wetmappe bo nei dorazu ono zanika. Jakby mial ktos doswiadczenie wieksze z realflow i zechcial mi pomoc z ustawieniami to bylbym wdzieczny (zamieszcilbym screeny z ustawieniami i skala). Pozdraiwam i dziekuje za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda.. ciekawy kolor.

Może potraktuj to ujęcie jako Bazę i spróbuj dodać jakieś Odpryski albo troszkę MBlura na strumień. Dać Łyżce jakiś ciekawszy design. Wprowadzić trochę przestrzeni, może tapetę geometryczną. Skorzystać z DOF'a skoro już użyłeś blura na końcu [na pierwszym planie]. Poprawić ruch kamery, żeby uniknąć tego "dziwnego" drygu, kiedy kamera startuje do odjazdu. Może.

Pamiętaj że praca nad ujęciem nie kończy się na renderze, często to dopiero początek zabawy.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności