Jump to content
torm

Minibitwa WebDesign #2 - PsyHos - SONDA

Who's the best? :)  

123 members have voted

1. 1. Who's the best? :)

• prawiejakpawel
      7
    • dziadek3D
      32
    • torm
      62
    • SSn4k3
      22

Recommended Posts

....Jezusicku...!!!...mój kochany GURU gdybym to wiedział wcześniej.... to bym też nic nie pokazał jak Ty.....:)))..... aż się boję zapytać co to była za agencja.... mam nadzieję że nie towarzyska....:)). Jeszcze jedna agencja i będziesz miał 360*...:))).

GURU.... gdzie Ty żyjesz, masz pustą statystykę, a nauczasz i jeszcze masz WAŻNE UWAGI....wiem że musi się mutować ale żeby aż tak....:)))

Po pierwsze nie guru bo nie jesteśmy na "ty" ;)

Po drugie - pisałem własną ocenę bo tak akurat wpadłem na ten wątek...

Jeśli nie potrafisz przyjmować słów krytyki to widać nie dorosłeś do tego, aby upubliczniać swoje prace ;)

Nie zjechalem nikogo tylko wyraziłem swoją opinię i dałem kilka cennych wskazówek...

Nie była to korku a.towarzyska tylko interaktywna...

Pozdrawiam.

Turisma

...bardzo doceniam że wpadłeś tu w sposób tak interaktywny.... ale to co ja piszę to jest moja ocena tego co Ty piszesz i jak nie potrafisz przyjmować krytyki to może lepiej nie wpadaj.... ....:))

Edited by Adek
  • Sad 1

...szkoda że taki profi żałuje, że taka mała frekwencja... rozumiem że za niski poziom.... żeby samemu wziąć udział....:))

Twój NICK pasuje do Ciebie jak ulał - smęcisz jak dziadas... każdego musisz skwitować to Ci nie pasuje, że ktoś to ocenił - to po cholere wrzucasz coś na forum ? Co Ty myślisz, że oceniać będą tylko Ci, którzy też brali udział ?

Człowieku - obudź się ;) Może w 3D jesteś dobry, czy w malowaniu... nie wiem, ale w projektowaniu stron wnioskując po Twojej pracy to cieniutko... ;)

Pozdrawiam....

Turisma

..dobry człowieku... jak cieniutko jest u Ciebie to ja nie wiem bo nic nie widziałem.... nie pochwaliłeś się.... zaglądam do statystyki, innych namiarów nie mam i...... widzę że mówisz jak Grand Turismo.... a tam tylko 125p.... obudź się MEN na wszystkie słowa trzeba mieć podkładkę.... bo naczej to są puste słowa....:))).

...a ja jestem dziadas i to jest fakt.... do udowodnienia...:)).

Dziadek jak to dziadek jest marudny i złośliwy.... ale nie bez powodu...!!!

dziadek - nic nowego ;) "men" ? ;) tak jak czułem... smęcisz nadal swoje ;)

Te słowa mogą być puste dla kogoś takiego jak Ty, co nie rozumie ich znaczenia... pff..

nara ;) i jak masz pisać znowu coś podobnego to daruj sobie - ja napisałem swoją ocenę... a Ty dziwaku nie umiesz tego przyjąć godnie..

...a ja napisałem swoją ocenę Twojej oceny....a Ty dzieciaku nie rozumiesz jej znaczenia....:)).

AMEN....!!!!

Uważaj sobie kogo nazywasz dzieciakiem, człowieczku, a amen to tam w kościółku sobie możesz klepać ;)

Spokojnie panowie... bo będę zmuszony zamknąć wątek.

Turisma - ja widzę jeden zasadniczy problem w twoich radach - są one bardzo ogólne, powiedziałbym też że podręcznikowe.

Rzecz w tym że to co napisałeś ma w niektórych przypadkach rację bytu, a w innych nie.

Najważniejsza rzecz o której zapominają młodzi webdesignerzy to kwestia ukierunkowania produktu jakim jest strona na docelowego odbiorcę. Nakręcają się tym żeby były fajne rozwiązania wizualne, a zapominają o funkcjonalności.

To jaki jest odbiorca decyduje o tym jak powinna być zaprojektowana strona.

Większość rad które dajesz dotyczą odbiorcy masowego, o stosunkowo niskim poziomie intelektualnym. Tak, dla takich ludzi także projektujemy strony - i wtedy to co piszesz ma sens.

Jeśli jednak projektujesz pod konkretne środowiska to musisz skupić się na konkretnym przypadku. Co za tym idzie - to co będzie sprawdzać się w jednym rozwiązaniu, w innym zupełnie nie będzie spełniać swojej roli.

Obrazowo - inaczej zaprojektujesz stronę z interaktywnymi grami dla najmłodszych, a inaczej portal wymiany informacji dla ogólnoświatowego stowarzyszenia fizyków kwantowych :)

SBT77

Zgadzam się, że troszkę ogólnie to ująłem, ale o indywidualnym podejściu do kazdego klienta nie musisz mi mówić ;)

Może zabrzmiało to tak, jakbym nie wiedział o tym... ale ok ;)

Mi głownie chodziło o to, że te prace dziadka itd one są zbyt odstraszające... a to nie powinno mieć takich emocji w sobie - wg mnie ;)

I jeszcze jedno...to o czym pisałem - że strony są płaskie... to nie jest podręcznikowa rada dla mas, tylko jedna z wielu zasad projektowania, po prostu powinno się zachować proporcje - co jest ważniejsze, a co mniej... pierwsza strona od góry jest totalnie płaska, oddzielona liniami... nie powiecie mi, że widać tam co jest co ;)

Ps. Nie musisz zamykać wątku ;) Z mojej strony to tyle ;)

pozdrawiam serdecznie wszystkich !

Kwestia punktu widzenia, ja widzę w tym konkretnym (dziadka3d) projekcie, ciepło i spokój... a tylko to co go otacza jest trochę hardkorowe :) ale w tym właśnie rzecz :)

Głównie chodziło o banner ;)

Hmm.. hardcore nie bardzo ma coś wspólnego ze szpitalem psychiatrycznym ;)

Hmm.. hardcore nie bardzo ma coś wspólnego ze szpitalem psychiatrycznym ;)

Powiedz mi, co uprawnia cię do sformułowania takiej tezy ? Masz jakieś doświadczenia w tym zakresie, żeby się wypowiadać ?

@Turisma

... nie dziw sie, skoro pojawiles sie tutaj w lutym tego roku i rozdzielasz rady na lewo i prawo jednoczesnie nie pokazujac niczego spod swojego piora (myszki)...

...czego bys tutaj nie wypisywal to i tak nikt nie moze sprawdzic czy Twoje rady wynikaja z Twojego doswiadczenia i czy sa miarodajne...

...ale taki juz jest internet ze kazdy moze sie pojawic tu i tam i kogos "zjechac" jezeli ma tylko ochote

...prosze pokaz cos, chetnie wszyscy sie od Ciebie czegos nauczymy

Edited by MOTHMAN

oops... strona nie dziala :-/

za to znalazlem cos takiego...

>>>

http://tinyurl.com/34cgxaf

"TURISMA DESIGN - ...i NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH ! ; ) "

Pozdrawiam

Moth

Edited by MOTHMAN

Napisałem ciemna maso "NIEBAWEM", bo przenoszę się z innego serwera.

A co do oferii, to dziekuje za reklame - nie wiem o co Ci chodzi, chciałes być fajny , że znalazłeś to czy co ?

Edited by Turisma
  • Sad 1

Turisma, rozumiem, że chcesz się podzielić dobrą radą, czy jest ona słuszna - nie wiem, myślę, że każdy ma swój własny sposób na tworzenie stron, liczy się efekt końcowy. Mimo wszystko daruj sobie osobiste wycieczki. Bo za chwilę puszczą mi nerwy i zapytam Cię o wiek, a to nie jest przyjemne ;)

Turisma, okaż trochę dojrzałości i posłuchaj mądrzejszych. Jeśli pokażesz, że Twoje rady wynikają z wieloletniego doświadczenia w świecie webdesignu, to nikt nie będzie miał do Ciebie żadnych pretensji. Bo tutaj nie chodzi o gust, tylko o zasady. Bo "dobre" rady może dawać każdy (najlepszym przykładem tego jest typowy klient), ale te rady muszą być jeszcze wartościowe.

Klotnia jak sie patrzy :D

Dziadek - klimat grafik pasuje do Edgara Alana Poe albo Lovecrafta. Fajnie - tez lubie poczytac sobie o Cthulhu ale nie wyslalbym tam nikogo potrzebujacego wyciszenia i opieki. Ta strona nie ma chyba oddawac stanu psychicznego pacjentow, prawda? Strach pomyslec co bys za foty wrzucil robiac strone dla ginekologa ;)

Poza tym strona jest takim zamknietym klockiem. Kompletny brak manewru przy zmianie rozdzielczosci - jedynie cala stronka bedzie wieksza lub mniejsza - nic sie nie bedzie rozciagac i dopasowywac, zostalo zamkniete w takim broszurkowatym ksztalcie - fotka i dwie kolumny tekstu. Koniec. Calosc przytlacza i nudzi - podobnie zreszta jak projekt torma - wszechobecna biela, chlodem i pustka ktorej nie probuje zlamac zaden box, zadna kolorowa fotografia, dominujacy nad caloscia element - szaro, zimno, smutno i pusto.

prawiejakpawel - jakis pomysl jest ale wyglada na to ze calosc skladana byla na szybko byle skonczyc. Straszne typo w naglowku, brak antyaliasingu ktory tu akurat razi, Jednolite biale tlo, ktore zbija calosc wizualnie pomimo podzialu na bloki - a wystarczyloby dac delikatne pastelowe tlo pod jakas partie zeby rozbic nude. Z lenistwa nie wstawiono roznych zdjec w dziale "nasi doktorzy" co niestety wizualnie robi bardzo zle wrazenie. Chyba kazdy kto pracowal z klientem wie, ze wielu z nich ma BARDZO ograniczona wyobraznie i nie bedzie sobie w stanie zwizualizowac tego z roznymi fotami. Podzial na bloki wydaje mi sie odrobine chaotyczny ale na pewno krok w dobrym kierunku.

SSn4k3 - lepiej, juz sie tak nie boje ze to bilet w jedna strone patrzac na ta stronke. Ale to szpital psychiatryczny a nie przychodnia - po co tym lekarzom stetoskop? Beda nasluchiwac czy aby szalenstwo pacjenta nie bierze sie z zapalenia oskrzeli? ;) Duzo ciekawiej jesli chodzi o uklad - nie wieje tak nuda, tekst logicznie podzielony, nie mecze sie probujac brnac przez zbity blok tekstu ale tez nie gubie sie w chaosie. Moj faworyt - szkoda ze mialem awarie kompa jak bylo glosowanie.

I panowie - po co ta klotnia. pyskowki, osobiste wycieczki - polemizujmy w temacie a nie o sobie nawzajem.

Ta strona nie ma chyba oddawac stanu psychicznego pacjentow, prawda?

Dobre pytanie Nezumi. Odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna, ale ja przychylałbym się raczej ku stwierdzeniu, że w tym przypadku powinna.

Słowem kluczem w psychiatrii jest zaufanie pomiędzy lekarzem a pacjentem, a nie jest wielką tajemnicą że chorzy psychicznie lepiej czują się w sytuacji gdy mają wrażenie, że ich problemy są rozumiane.

Dzięki wszystkim za głosy, w przyszłym tygodniu startuje nowy temat, więc bądźcie gotowi ;)

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy