Jump to content
torm

Minibitwa WebDesign #2 - PsyHos - SONDA

Who's the best? :)  

123 members have voted

1. 1. Who's the best? :)

• prawiejakpawel
      7
    • dziadek3D
      32
    • torm
      62
    • SSn4k3
      22

Recommended Posts

Szpital Psychiatryczny

im. Antoniego Kępińskiego

w Krakowie

(jako bonus informacje o Antonim)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Kępiński

1. Projekt:

- serwis www(szerokość 960px)

- logo

2. Background o firmie:

- Nowoczesny szpital psychiatryczny z wieloletnią tradycją. Ostatnio przechodzimy ostry lifting, w związku z czym potrzebujemy nowego wizerunku również w internecie.

3. Grupa docelowa:

Rodziny osób chorych psychicznie, oczekujący od szpitala fachowej opieki i pełnego profesjonalizmu.

4. Zalecenia kolorystyczne:

- jasne kolory, głównie biel.

5. Przykładowe strony:

Bardzo zależy nam na bardzo czystym, profesjonalnym projekcie budzącym duże zaufanie.

http://www.sleepoversf.com/

http://www.executiveedits.com/

http://www.rikcatindustries.com/

http://www.corporateriskwatch.com/

6. Zawartość strony:

- Menu (Historia, Sale, Kadra, Metody, Kontakt)

Najbardziej istotne dla nas jest zaprezentowanie nowych metod leczenia, które odchodząc od tradycji, opierają się nie tylko na farmakologii, ale również zastosowaniem terapii, rozmowie, wymianie poglądów, doświadczeń.

Jak i również przedstawienie naszej wysoce wykwalifikowanej kadry, jako ludzi z pasją i wieloletnim doświadczeniem.

-----------------------------------------------------------------------------

prawiejakpawel

12copy.jpg

dziadek3D

szablon-sypital-31a.jpg

szablon-sypital-32a.jpg

szablon-sypital-33.jpg

torm

szpital.jpg

SSn4k3

psychos.jpg

Edited by torm

Wpadła mi w oko praca torma i Dziadka. Ostatecznie praca torma za miłą dla oka, prostą estetykę. Proste, spokojne...jak w psychiatryku :D

Jak dla mnie torm. Przyjemne dla oka wyczucie estetyki, delikatnie dobrana typografia. Nie straszy prewkami :)

Guest AT7

Głos dla SSn4k3. Jednak najbardziej kojarzy mi sie z leczeniem a nie z umieraniem. Bardzo ładny layout torma. Wybrałbym jego pracke pod względem estetycznym no ale skojarzenia wygrały.

AT7

...czyli wolisz piguły i biznes .... niż myślenie i zaangażowanie.... obyś nie musiał sprawdzać... ale w zasadzie nie masz wyjścia....:))

Głosowałem na torma bo jego projekt jest najbardziej profesjonalny i najtrafniej przedstawia powagę instytucji jaką jest szpital psychiatryczny. Muszę jednak przyznać, że pozytywnie zaskoczył mnie dziadek bo jego praca też nie jest zła - jednak widać braki w zakresie webdesignu no i rendery zapewne w jakiś sposób mają artystycznie przedstawiać chorobę psychiczną ale podejrzewam, że niestety większość osób(w tym ja) nie rozumie owych renderów przesłania/treści.

...tych co siedzą u Antoniego też nikt nie rozumie i dlatego tam siedzą, bo odbiegli od normy pojmowania, sami ją ustanowiliśmy, więc pojmujemy co nam wolno i należy....:))....posuniesz się o krok za daleko i już jesteś za pastelowym designem... i nawet nikt tego nie zauważy.... no bo nie należy tego widzieć....:)).

szkoda że tak mało prac i mimo wszystko tylko dwie ostatnie trzymają poziom

ale pytanie, czy będzie może "druga część konkursu" czyli wygrana praca zostanie udostępniona na forum i będzie trzeba do tego zrobić kod html + css + jakieś pierdoły typu ustawienie .htaccess do optymalizacji szybkości działania(ustawienie kompresji, wygasania plików itp.) no i ocenianie można by było zrobić na zasadzie sprawdzenia z wszystkimi obowiązującymi standardami(W3C), dodatkowo sprawdzenie takich rzeczy jak podzielenie plików, sprawdzenie ilości zapytań http(każdy oddzielny plik to każde dodatkowe zapytanie http), dostosowanie do różnych systemów, przeglądarek oraz rozdzielczości

kwestie sprawdzenia szybkości działania i kilku innych pierdół rozwiąże plugin yslow który jest doinstalowywany do pluginu firebug który jest do firefoxa :)

ale to taka luźna propozycja, która mimo wszystko może być ciekawą alternatywą do stricte graficznej tematyki forum

...szkoda że taki profi żałuje, że taka mała frekwencja... rozumiem że za niski poziom.... żeby samemu wziąć udział....:))

ale to taka luźna propozycja, która mimo wszystko może być ciekawą alternatywą do stricte graficznej tematyki forum

Propozycja jak propozycja, każdy może mieć propozycję. Pomysł może i fajny, ale przy takiej frekwencji w graficznej części, to czarno widzę te webdesignowe "code wars" :D

Najlepiej robić te konkursy częściej, żeby rozruszać towarzystwo, a potem zastanawiać się nad dalszym rozwijaniem tematu ;)

Jeśli chodzi o tą sondę to głosowałem na dziadka, chociaż trochę z mieszanymi uczuciami. Nie widziałbym tych grafik na żadnej stronie internetowej, ze względu na szacunek dla obrazu. Ale to nie ja tu jestem "zarządzającym" obrazem i chcąc niechcąc godzę się na to co widzę...

Dziadka projekt fajnie przejrzysty ale zbyt hardcore'owy przez te grafiki. Wg mnie przedstawia ten szpital jako zeschizowane miejsce. Torma projekt jest najładniejszy, ale bardziej pasuje do jakiegoś stowarzyszenia poetów niż szpitala psychiatrycznego. Tak czy inaczej głos chyba na Torma.

ja zagłosowałem na dziadka. w sumie zadna mi nie podchodzi - nie sa przemyslane pod kątem produktu, ale Dziadkowa ma koncepcję. Ja niestety zatrzymałem się na produkcji logotypu i na stronę nie znalazlem już czasu. Choć nie ukrywam, ze takie dlugie milczene w wątku nie pomoglo konkursowi.

co do propozycji zdunka, to ja wolałbym konkurs na jakieś wypieki z kuchni np. "ciastko dla wariata" jako dopełnienie bitwy.

...szkoda że taki profi żałuje, że taka mała frekwencja... rozumiem że za niski poziom.... żeby samemu wziąć udział....:))

ja jestem koderem, ale rozmawiałem już z moim grafikiem i myślę że weźmie udział w następnej bitwie, no a w tej nie wziął bo prawdę mówiąc, ani ja ani On nie wchodzimy za często na forum, ostatnio tylko praca praca praca i ew. studia

Propozycja jak propozycja, każdy może mieć propozycję. Pomysł może i fajny, ale przy takiej frekwencji w graficznej części, to czarno widzę te webdesignowe "code wars" :D

Najlepiej robić te konkursy częściej, żeby rozruszać towarzystwo, a potem zastanawiać się nad dalszym rozwijaniem tematu ;)

obstawiam że na kodowanie przyszłoby więcej osób, bo z kodowaniem jest tak że można się go po prostu wyuczyć, wręcz wykuć

a z grafiką to jednak trzeba mieć to poczucie estetyki itp.

no i z kodowaniem ja jestem BARDZO chętny, pewnie bym też puścił cynk do kilku koderów to też z chęcią by się sprawdzili, w szczególności że forum max3d.pl jest duże i ma już swoją renomę :)

Torm, zdecydowanie. Przeciez tej strony nie beda ogladac czubki tylko ich rodziny. Celem jej jest w strawny sposob poinformowac i przedstawic co i jak. Jest to dosc delikatny temat i bardzo trzeba uwazac, granica bledu i smaku jest bardzo waska.

Torm wedlug mnie najlepiej to przedstawil. Grats pro robota: ]

hmm... ja jak patrze na strone Torma to przez podana forme i czcionki mam wrazenie ze to witryna domu weselnego...

obstawiam że na kodowanie przyszłoby więcej osób, bo z kodowaniem jest tak że można się go po prostu wyuczyć, wręcz wykuć

a z grafiką to jednak trzeba mieć to poczucie estetyki itp.

A tam estetyki. Sklonuje jeden z drugim 10 stron z monster templates i potem to już leci wyuczonymi trickami.

W kodowaniu też teraz zdaje się panuje fanatyczna moda na bezgraniczne zaufanie do walidatorów. Ja zarówno w designie jak i kodowaniu zawsze preferowałem rozwiązania partyzanckie ale za to pomysłowe i autorskie. Przez wielu nazywane "niepoprawnymi" :D

No ale to ja. Ja to raróg jestem. Wielu jednak nawet w stronie dla psychiatryka akceptuje błękitną, profesjonalną estetykę :D

KoMic

....chory psychicznie to nie czubek....:))...wielu z nich samemu potrafi wybrać gdzie chciałoby się leczyć.... a oszukiwanie dotkniętego niezwinioną słabością to .... nawet nie wiem jak to nazwać...!!!

zapomniałem chyba dodać, że sonda trwa 7 dni, czyli do 7-ego lipca

dziadek3D, w sumie masz racje, ze chory to nie czubki.

Znam przypadek ze kolegi ojciec trafil do takiego szpitala, nie byl czubkiem tylko mial zalamanie nerwowe i mega depresje. Normalny facet jak kazdy, ale watpie aby w chwili slabosci mial jaki kolwiek wplyw na wybor. Raczej nie.

Hey,

Wg. mojego doświadczenia te projekty bardziej ponure i przerażające nie spełniają założenia " budzące zaufanie " ;) Zbyt dużą uwagę poświecono tam zdjęciom ;)

Jak dla mnie brak tu takiej pracy, która zasługuje na wyróżnienie:

prawiejakpawel i torm wg. mnie wykonali najlepsze prace... choć i tu miałbym zastrzeżenia ;)

Np. Paweł - Twoja strona jest płaska - widzisz to ? Nie ma niczego w stronie co jest wg. Ciebie ważniejsze od innego elementu - a powinno być ;) Footer powinien być łagodniejszy od treści strony, Header powinien być bardziej wymodelowany - to jest tak jak z twarzą... coś jest bardziej z przodu - nos, a coś jest bardziej w tyle - broda ;) to brzmi śmiesznie, ale zobaczysz jak zmienisz podejscie i skupisz się na każdym elemencie z osobna - będzie rewelka ;)

Ja sam po swoisch stronach zauważam, że po praktykach w agencji mam strony fajniejsze o 180* ;)

Starajcie się projektować kazdy element strony : tzn. header, boxy, menu, footer, jakby były osobnymi stronami - tzn. musicie każdemu elementowi strony poświęcić duśo uwagi... popatrzcie na różne prace w necie, poczytajcie o zasadach kompozycji... a na pewno będzie lepiej ;)( Traktujcie to jak malowanie ) Trochę róbcie górę potem wróćcie do menu itd, widzisz, że menu wygląda lepiej niż reszta - to robisz na styl menu reszte itd.. aż wyjdzie ładna kompozycja ;)

JEDNA WAŻNA UWAGA:

Tylko Prawiejakpawel zrobił jedną rzecz dobrze w miare - podzielił tekst na boxy,

W Pracach dziadka itd.. jest za dużo tekstu - ludziom nie chce się wchodzić i czytać Pana Tadeusza ;) Info musi być krótkie i takie, żeby to oko ogarnęło szybko, nie może zniechęcać wielkością... a jeśli ma być więcej tekstu to robimy button - czytaj więcej ;)

Ps. Nie jedźcie od razu po opinii, bo się Wam coś nie spodoba, tylko weźcie z niej to co Wam się przyda, a zobaczycie, że Wasz design się poprawi ;)

Mówię Wam to czego sam nauczyłem się od jednego z najlepszych ;)

Pozdro !

Edited by Turisma
  • Like 1

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy