Skocz do zawartości

Audi A8


Gość Kozisoft1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kozisoft1

Witam serdecznie wszystkich na forum.

 

3d Maxa mam od lat lecz kiedyś jeszcze nie bardzo wiedziałem co jest 5, teraz powoli zaczynam coś tworzyć konkretnego, jest to model Audi A8, ogólnie nie lubię audi i bmw ale zobaczymy co z tego wyjdzie:)

 

Proszę o krytykę i pomoc w modelowaniu:)

 

Pozdrawiam kozisoft1

 

 

photo.php?photo_id=34&full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

to samo chcialem napisac;) niestety widac ze nie czujesz wogole 'o co tu chodzi' i pewnie myslisz ze po nadaniu magicznego meshsmooth/turbosmooth bryla bedzie przypominac A8 (bez urazy) ;) daleka droga przed Toba, musisz na razie zlapac solidne podstawy, tutoriale to najwlasciwszy wybor na poczatek (nie koniecznie te o autkach, ale ogolnie o polymodelingu). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kozisoft1

No właśnie:) tak całe dni, miesiące robię i kasuję nieudane modele, teraz korzystam z http://motionfreaks.pl/tutoriale/sieciowe/196-zaawansowany-modelling-w-3ds-max.html i robię wszystko tak samo, bardzo chcę się dowiedzieć jak dobrze układać siatkę, jak napisałeś "niestety widac ze nie czujesz wogole 'o co tu chodzi'" to bardzo chciałbym się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tutorial to lekki crap moim zdaniem;) jak chcesz miec dobra siate to wszelkie ciecia pod drzwi, klamki, grille, reflektory rob juz na modelu po turbosmooth. Prosty przyklad zrob wyciecie na kuli ktora ma 5 segmentow a potem to samo ciecie na kuli ktora ma 20 segmentow i na to daj turbosmooth;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczatki sa trudne, jak wszedzie, ale trzeba przez to przebrnac. Oddzielna sprawa jest znajomosc i umiejstnos wykorzystania dostepnych narzedzi, a oddzielna zrozumienie procesu modelingu auta. wiekszosc tutkow na sieci pokazuje jak wymodelowac auto, a nie jak zrobic dobre autko. Kiedys byl tutek do AUDI a3, ktory pokazywal ogolne zasady, uwazam ze dla poczatkujacego jest OK i mozna go polecic. jezeli jestes dobrym obserwatorem, z czasem sobie sam wypracujesz najlepsze dla siebie techniki. Na poczatek pare tutkow. Pozniej mozesz zrobic auto zrobione juz przez jakiegos naszego forumowego kozaka( Loozack, reflectvision, johnZi, andy ;p... przepraszam jezeli kogos pominalem:D) co by podpatrzec rozne rozwiazania danych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrych tutkow niestety nie znam, ale mysle ze wystarczy popdpatrzec techniki kolegow, ktorych wymienil Sereck, wielu pokazuje siatki modeli przed i po cutowaniem, a to jest juz moim zdaniem duza podpowiedz. Dalej to juz tylko cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc, a w koncu zacznie wychodzic;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten tutorial to lekki crap moim zdaniem;) jak chcesz miec dobra siate to wszelkie ciecia pod drzwi, klamki, grille, reflektory rob juz na modelu po turbosmooth. Prosty przyklad zrob wyciecie na kuli ktora ma 5 segmentow a potem to samo ciecie na kuli ktora ma 20 segmentow i na to daj turbosmooth;)

 

nie wiem czy takie narzucanie metody to dobry pomysl, na poczatku metoda przygotowania bazy i rzucenia TS to spore wyzwanie, bo ciezko mu bedzie swietna baze zrobic (jak widac wyzej...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaczynasz to nie od aut, tyle ci powiem. Ja zaczynałem od aut i uważam, że straciłem kupe czasu tylko. Akurat samochody moim zdaniem to chyba jedne z najtrudniejszych modeli do zrobienia. Ja mam takich zaczętych i nieskończonych chyba ze 6-7, większość już nie rusze, bo za wcześnie zesmoothowane, albo tyle vertexów, ze nie ogarniam sprawy :|

Ja sie nie znam, ale zacznij od czegoś prostszego.

Zresztą... rób jak wolisz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności