Skocz do zawartości

ZBrush 4.0 Unleashed!!!


Nezumi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Boruteczko - zawsze sa jakies jazdy ale tak jest z kazdym softem. Z tym lataniem bledow to pewnie tez jest tak ze musi splynac odpowiednia ilosc ich zgloszen, na pewno jest inaczej kiedy testuje to zamknieta grupa beta testerow-fachowcow a inaczej kiedy calosc idzie w swiat i dorywaja sie do niej tez amatorzy ktorzy probuja nagle roznych dziwnych motywow (swiadomie lub nie :D). I ZB nie jest tu zadnym wyjatkiem. Maya po premierze miala juz ile tych hotfix'ow - ze trzy? Mudbox mial conajmniej dwa service packi a ma o polowe mniej opcji jak ZB. Sympatyczny Modo doczekal sie piatego service packa, wiec nie jest zle. Normalka.

Ze rok opoznienia? To ich kretynskie zapowiadanie premiery nim sa gotowi przyczynilo sie do tego - chyba wtedy spanikowali przed premiera nowego mudboxa i chcieli na szybko o sobie przypomniec ;) Ale generalnie dodali tyle stuffu ze sie im nie dziwie. No i jeszcze makowcowa wersje musieli zrobic dla niewolnikow wujka Steve'a :P

Koniec koncow - bedzie dobrze. Juz jest niezle. Z3.5r3 dziala rownolegle wiec jak komus jakis blad UNIEMOZLIWIA prace (w co watpie ale ludzie bywaja dziwni i latami moga plakac nad kropkowaniem tak jakby wokol jednego brusha sie ich zycie krecilo :D) to wciaz moze uzywac starszej wersji w produkcji i poczekac troche az dotra Z4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie bywaja dziwni i latami moga plakac nad kropkowaniem tak jakby wokol jednego brusha sie ich zycie krecilo :D)

 

Nie będę tu wymieniał po nicku ale tych dziwnych ludzi jest dużo.

Szczególnie jak się zbrush co chwila wywala przy używaniu lazy mouse. Weź sobie wtedy zrób jakieś regularne pociągnięcia z tymi ******** kropkami.

A wszystko z głupiego widzimisię twórców którzy nie mogli dodać prostej opcji wyłączającej to dziadostwo żeby było jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plakac nad kropkowaniem tak jakby wokol jednego brusha sie ich zycie krecilo :D) .

No jak tym jednym brushem jest standard brush,czyli absolutna podstawa pracy, to owszem.

Nawiasem mówiąc w Z4 rozwiązali problem z kropkowaniem,standard ma teraz standardowo włączone lazy mouse.Jak wyłączysz to dalej kropkuje:)

U mnie się nie wywala ale 3.5 też mi sie nie wywalał z lazy mouse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomala - slowo daje ze NIGDY mi sie nie wywalil Zbrush przy lazy mouse. A celowo probowalem bo naczytalem sie o tym bugu. Co oczywiscie nie zmienia faktu ze bug jest ale nie mialem okazji go doswiadczyc. Chyba zaczne skladac kompy na zamowienie - bo u mnie tez PS CS4 smigal a masa osob miala problemy z nim ;)

Dla mnie tragedia osobista by bylo gdyby clay dzialal slabo. Spoko, rozumiem ze jak ktos uzywa tego brusha to go to moglo doprowadzac do szalu. Teraz jak jest move elastic, move topo i clay build up - jesli o mnie chodzi standard brusha mogloby w ogole nie byc :D (zartuje - wole zaznaczyc zanim mnie ktos zacznie uswiadamiac do czego jest potrzebny standard ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się że standard w 4 z domyślnie włączonym "lazy mouse" będzie bardzo "lazy", ale działa całkiem w porządku. Można robić całkiem szybkie i chaotyczne pociągnięcia. Nie wiem jak ze stabilnością, bo sprawdziłem to tylko tak na chwilę, nie chce mi się w ZB pracować;).

 

Na cgtalku Laa-Yosh dość ostro się obchodzi z ZB. Więc to naprawdę nie tak, że wszystkim wszystko pasuje.

A odnośnie tego że od Mudboxa nikt nic nie oczekuje, to wiesz Nezumi, to po prostu program do rzeźbienia, nic więcej. Od traktora nie oczekuję że będzie szybki jak Lamborghini (sprawdzić czy to nie traktor tej firmy;)) i vice versa, nie oczekuję że Lambo zaora mi pole (sprawdzić...).

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności