Skocz do zawartości

Animacja 3d: Szachy


Szymon_176

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Jest to mój pierwszy post na Forum dlatego też chciałbym podzielić się z wami moimi pierwszymi wypocinami.

 

Poniżej link do mojej pierwszej animacji 3D.

 

http://www.youtube.com/watch?v=roBeLxSl3yU

 

Animację wykonałem w programie Cinema 4d r 10, do renderingu wykorzystałem standardowy silnik załączony do programu. Pracę wykonałem ponad 18 miesięcy temu ale dopiero teraz odważyłem się ją wystawić na profesjonalną krytykę :) Całość zajęła mi 6 miesięcy, długo ponieważ dopiero się uczyłem obsługi programu a wcześniej wykonałem dwa mega proste modele o animacji rzecz jasna nie miałem bladego pojęcia.

 

Gorąca prośba o wasze komentarze jak się wam podoba prace i co jest źle zrobione. Błędów jest tam sporo, pomysł może też nie jet zbyt oryginalny bo w internecie podobnych animacji jest cała masa. Jeżeli chodzi o muzykę to wiem że się wszystkim przyjadła ale dwa lata temu jak ją wybierałem to byłem święcie przekonany że jest mało znana i mega oryginalna, teraz wiem że się myliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pierwsza rzecz: wątek bardziej pasuje dzo działu animacja. czyż nie? przenoszę.

 

druga rzecz: błagam tylko nie TAK muzyka. mogłeś tam podłożyć wszystko, tylko nie Lux Aeterna... szczerze obejrzałem animację przy Deep Purple... wypadła o niebo lepiej.

 

całość jako pierwsza animacja nie wypadła najgorzej. Ale ruchy kamery i ruchy pionków szachowych można było dopracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja bym za mocno nie krytykowal. Kazdy musi od czegos zaczac i z reguly nie jest latwo na poczatku i robi sie mase bledow :). ja bym na Twoim miejscu zastanowil sie nad tym co sprawilo ci najwiecej frajdy przy tym projekcie, animacja, ostwielanie, modelowanie, rendering? Jak juz sobie odpowiesz na to pytanie to zacznij zaglebiac sie w danym kierunku zamiast uczyc sie wszystkiego. Jezeli interesuje Cie animacja, to najlepsza rada jaka moge ci dac, to zebys nie uczyl sie programu, tylko animacji. Nie potrzebujesz znac duzo opcji zeby animowac, musisz za to znac tradycyjne zasady animowania, ktorych nie znajdziesz w tutorialach do Cinemy ;). Ehh, gdyby ktos mi cos takiego powiedzial kiedy sam zaczynalem animowac....pewnie nie musialbym przerabiac tych wszystkich manuali do mayi.....

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka błędów (bo to chyba błędy) widać przy tworzeniu się figur (białych).

Nawet w miarę ciekawe, ale odrobinę bardziej dopracowane mogło być — animacja, tło, shadery etc.

Jeśli odzie o szczegóły — ruchy trochę chyba przypadkowe jak na prawdziwą partię szachów.

I muzyka — kto tak oszpecił oryginalny utwór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoją obronę :) dodam tylko że musiałem się wywiązać z tematu dlatego wszystkie ruchy jak również do tworzenie figur (podczas animacji) musiałem wykorzystać deformery. Błędy o który mówisz przy tworzeniu się białych figur jest wynikiem odwrócenia deformera Explosion FX dlatego widać zbliżające się do pionka segmenty.

Za muzykę się już ukrzyżowałem :) ale najpierw wybrałem muzykę a potem tworzyłem całą animację dokładnie pod ten kawałek tak żeby była dobra synchronizacja (wyszło jak wyszło)

Słaba końcówka była wynikiem braku czasu przed zdaniem projektu.

Ruchy szachów są poprawne tzn. zgodne z zasadami, raz tylko koń rusza się nie zgodnie z regułami gry (mogłem przeoczyć jakiś inny ruch)

 

Wielkie dzięki za komentarze :) bardzo są pomocne :) przy kolejnej animacji będę wcześniej wrzucał jakieś modele i sceny żebyście pomogli mi ocenić co jest do poprawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jak na pierwszy raz to spoko, przynajmniej w pewnym stopniu opanowałeś soft i możesz jechać dalej. Proponuję porobić kilka statycznych obrazków żeby podczyć się renderu, oświetlenia, materiałów, modelowania. Dodać do tego kompozycje i postprodukcje. Potem poduczyć się animacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy krytyka dotyczy samej muzyki czy jej doboru. Trochę za dynamiczna na najbardziej flegmatyczny sport świata. Muzyki nie znam ale uszy nie bolą. Grafikę niech ktytykują ci którzy nigdy szachów nie zrobili - będzie wątek bez krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności