Skocz do zawartości

Tablet | Pentagram Virtuoso


Majas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się właśnie nad zakupem tabletu firmy pentagram virtuoso. Z tego co wiem są jak by dwie wersje. Ponoć ta pierwsza z nich ma jakiś błąd. Nie wiem do czego to zależy. (

). Nie chce kupić tabletu żeby też mi tak kursor uciekał podczas jakiejkolwiek pracy. I tutaj pytanie do was jak rozpoznać stary tablet z " tym błędem " a nowy w którym ta usterka została już usunięta. Pytam ponieważ nie chce się wkopać w wadliwy sprzęt. Wiadomo wacom intuos to nie jest, ale za taką cene i możliwości techniczne nic lepszego raczej nie dostane.

 

Dzięki z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wacomy nie mają z tym problemu. aktywnie poszerzają obszar na dwa monitory, albo można wymusić region lub po prostu podzielić na monitor 1 lub 2 z możliwością szybkiego przełączania pomiędzy monitorami.

 

virtuoso nie wiem. testowaliśmy na jednym dużym :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pentagram lata temu bezpowrotnie stracil moje zaufanie. Jesli nawet udalo im sie zrobic w miare solidny sprzet to w kazdej chwili mozna trafic na problem ze sterownikami. Wolalbym juz oryginalnego, wacomowego bamboo'sa niz udajacego intuosa pentagrama.

 

Teraz sprawdzilem na szybko ceny w Vobisie (a pewnie mozna taniej dostac - ot tak wrzucilem znany sklep). Wynika z tego ze za identyczna cene jest intuos4 tyle ze A6 a za jej ulamek mozna dostac ktorys z Bamboo, ktore patrzac na specyfikacje wcale nie sa zle..

Ja mam starenkiego wacoma Graphire i lada moment bede zmienial bo piorko juz prawie nie ma koncowki. Ale na pentagrama nawet nie spojrze chocby nie wiem jak dobrze udawali, bo to wciaz tylko udawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz zonk :). Coś w tekście Nezumi jest coś prawdy. Pentagram to pozer wacoma jak by nie było. Hmmm no nie wiem teraz sam. Ogólnie tak jak patrze i znalazłem nawet na allegro aukcje dość ciekawa bo dodatkowo max3d pisze na temat tego tabletu ( http://allegro.pl/tablet-pentagram-virtuoso-najnowszy-i-najlepszy-i1205243249.html ) No i tak wracając do tematu tego tabletu, to raczej skusze się na niego bo jak by nie było nie jest on najgorszy a firma z drugiej strony zmienia się na lepsze. Marka Pentagramu może nie jest jakaś super znana ale robi sprzęt dla początkujących, tak mi się wydaje. Hmmm a tak w ogóle to patrze na Wacoma Intous 4 ale rozmiar S no S na small jak sama nazwa wskazuje troche mały. Mały ale czy ma power ?. O to jest pytanie nie wiem może wy mi poradzicie. Jak by nie było wacom to wacom i nikt go już nie zmieni. Ogółem tablet jest mi potrzebny do Zb, PS i może jeszcze mudbox ( wyjdzie w praniu ). Bo dodać te 200 zł to nie jest dużo a jeżeli ma się sprzęt różnić co do wykonania tabletu , np: jakiś lepszy rodzaj plastiku, guziki które sie nie rylają za 5 kliknięciem, piórko jest ważnym urządzeniem, czytając na temat właśnie piórka to wacom oferuje najbardziej dopracowane. Proszę forumowiczów jaki urzytkowników tych tabletów i jakaś podpowiedz. Bo lepjej dodać te 200 zł i mieć lepszy niż gorszy ;]. Czyli po prostu Pentagram Virtuoso vs Wacom Intous 4 S.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka Pentagramu nie jest jakaś super znana?

Dwadzieścia lat temu nie słyszałem o Wacomie a Pentagram był władcą modemów i różnych rozszerzeń.

Sam tablet nie jest taki super. Ma małą powierzchnę a duże wymiary przez co utrudnia dostęp do klawiatury. Sterowniki są zawsze problemem dla sprzętów mało rozpowszechnionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tablet wszystko ładnie pięknie wygląda ale czy jest dobry ?. Głównie o to chodzi żeby tablet był dobry technicznie, wygląd jego jest w ogóle nie istotny. Ogólnie tutaj pod czas tej dyskusji na temat tabletu wywnioskowałem że :

- Marka też się liczy

- Jego specyfikacje również

- Wybiera się tablety jak najbardziej znane ponieważ jest łatwy dostęp do sterowników

Nie wiem czy dobrze to sobie poukładałem ale tak mi się wydaje. Dobra nie ma co dalej poćwiczę na moim mega 100 złotowym tablecie ( nie śmiać się :D)

dozbieram i kupie coś lepszego.

 

A dlaczego, bo na pewno nie zgotuje sobie niespodzianki i się nie zawiodę.

Może to w pewnym sensie samobójstwo ale co tam raz kozie śmierć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności