Skocz do zawartości

V-Ray for 3ds Max Version 2.0 / Upgrade Policy


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzięki Loki wielkie za to info. Bardzo byłem właśnie ciekaw cen upgradu.

Nie wiem czy dobrze to rozumiem ale wychodzi mi że kupując upgrade z V-Ray 1.5 między 1 sierpnia a 1 listopada otrzymamy za 150 Euro netto VRay 2.0 który zawiera również V-Ray RT CPU and V-Ray RT GPU?

 

Edit:

Po wniknięciu głębiej w tą niejasną tabelkę wygląda na to że upgrade kosztuje po prostu 400 Euro.

Trochę reklamy ;)

http://www.procad.pl/pf/page/me/obj/99596_V_Ray_2_0.html

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie chyba tak jak piszesz pionix, będzie 400 euro za upgrade. 150 było by za upgrade gdybyś kupił V-Ray 1.5 w okresie Sierpień / Listopad.

 

W skład nowej wersji pluginu V-Ray 2.0, wchodzić będą trzy produkty:

 

1. V-Ray 2.0 for 3ds Max

2. V-Ray RT on CPU

3. V-Ray RT on GPU

 

 

Jak to rozumieć? Czyli że mając V-Ray 1.5 i kupując ten upgrade za 400 euro dostanę V-Ray RT?

Pytał ktoś może w Procad już?

 

Ze swojej strony polecam targowanie się u dystrybutora. Zdaje egzamin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że najlepszy interes teraz to:

V-Ray Edu (292zł) + Upgrade do V-Ray Advanced (1 770,00) + upgrade do wersji pełnej 2.0 (150e ~ 600zł). Za cały pakiet mniej więcej 2800 netto.

 

(czyli tyle co koszt nowej licencji V-Raya na tą chwilę bez aktualizacji do 2.0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh swoją drogą ciekawe jak ten zapis ma się do polskiego prawodawstwa - np. czy to nie jest ogranicznie moich praw do produktu który nabyłem?

 

przykład trywialny:

 

Jestem robotnikiem - zawodowym kopaczem rowów - kupuję sobie dajmy na to łopatę - do mojej pracy, i teraz chcę ją sprzedać komuś - z przyczyn obojętnych - przecież producent łopat nie wprowadzi zakazu odsprzedaży swoich produktów bo to kompletnie poroniony pomysł by był no i UOKiK pewnie by się na to nie zgodził - w końcu godzi to w interes klienta. To jakim cudem takie kwiatki przechodzą bez problemów w przypadku oprogramowania?

 

Aż zadzwonię i zapytam w UOKiK'u :)

 

 

------- edit --------

 

zadzwonione - do Stowarzyszenia Konsumentów Polskich.

 

Zapis powyższy jest niezgodny z polskim prawem i można go zwyczajnie olać w świetle obowiązujących przepisów.

 

Firma (ani Autodesk, ani Chaos Group) - po za jakimiś wyjątkowymi sytuacjami, ale tu nawet pan w SKP nie wiedział dokładnie jakie to hipotetyczne sytuacje mogą być, i musiał by sprawdzić dokładniej - nie może ograniczyć konsumentowi (czyli nam) możliwości odsprzedaży licencji - jest to nie zgodne z Polskim prawem.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kumpel robi teraz inwentaryzacje w firmie, którą zamykają i mają właśnie licencje V-Raya też. Tylko wydaje mi się, że problem pojawi się w przypadku aktualizacji oprogramowania. Mogą tego zwyczajnie odmówić bo nie będziesz nigdzie wpisany jako właściciel softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy problem jest z tym, że Chaos Group nie jest Polską firmą - i odkręcanie tego może zająć więcej czasu niż warta jest ta licencja - rozumiem Cię w pełni chudy.

 

Ale podejrzewam że nie legalne jest to również z punktu widzenia prawodawstwa unijnego, i gdyby ktoś powalczył z tym, taki zapis pewnie by zniknął, a firmy musiały by się dostosować wreszcie do cywilizowanych standardów.

 

Przy okazji, na przykładzie Adobe - da się to załatwić i nie ma większego ani problemu ani kosztów - sam tak Photoshopa kupowałem (całość przeniesienia licencji na mnie trwała może z 2 dni, i kosztowała mnie wysłanie 2 maili). Widać wyraźnie różnicę w podejściu do klienta jakie prezentuje np. Autodesk vs Adobe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaznaczam że też nie jestem prawnikiem, więc moja interpretacja to tylko próba logicznego podejścia do problemu:

 

tak czy inaczej - kupujesz jakieś dobro - w wypadku interpretacji takiej jak piszesz bartolomeo, tym dobrem jest możliwość używania oprogramowania. Zatem skoro jakieś dobro nabyłeś, to logicznym było by żeby móc je zbyć. Ale logika jak pokazuje doświadczenie, niewiele z prawem ma wspólnego czasami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu tego roku kupiłem Vraya 1,5+RT+PDPlayer w promocji. Teraz muszę dopłacić 400 euro do v2.0 :-/ W sumie mogłem poczekać ale miałem zapewnienie ze będzie darmowy upgrade do 2012 roku.

 

Panikujesz :), wyraźnie jest napisane że w Twoim przypadku upgrade do v2.0 będzie darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panikujesz :), wyraźnie jest napisane że w Twoim przypadku upgrade do v2.0 będzie darmowy.

 

Chyba jeśli to dotyczy OBECNEJ promocji Three In Budle czy jakoś tak. Ja skorzystałem z zeszłorocznej promocji "gwiazdkowej" i myślę, że nie załapię się na ten free upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności