Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Fiat 126p a.k.a. \"maluch\" (NURBS)


zipper

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich serdecznie ... ten model to totalna prowizorka (z nudow) ale w odpowiedzi na prosbe \"Skilo\" zamieszczam go jako WIP ... moze to zmobilizuje mnie do tego ... zeby cos tam popoprawiac ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no i tu od razu ode mnie kilka wyjasnien ... do pytan ktore zapewne sie pojawia ...

1) tak ... szyby sa troche wklesle (nie chcialo mi sie poprawic)

2) tak ... pos maska jest przeswit ... nie jest jeszcze zamknieta od dolu

3) progi i tylny zderzak sa takie a nie inne bo w ktoryms momencie przyszedl mi do glowy pomysl ze bedzie to maluszek taki troszke wyscigowy

4) przedni zderzak nie pasuje do sportowego ... bo pojawil sie przed pomyslem na malucha rally ;)

 

to chyba tyle ... jesli chodzi o konie i woz ... dodam jeszcze ze to co tu widzicie jest efektem jakichs 4 godzin skubania ... takze nie jest to jakos szczegolnie \"zadbany\" model ...

 

a tu pytania do Skilo i innych ew. uzytkownikow maluchow ...

 

1) czy to wklesniecie z tylu nie powinno byc bardziej plytkie ? (nie tak glebokie?)

2) czy to wklesniecie z boku nie powinno byc glebsze ?

3) to samo sie tyczy wklesniecia z przodu :\")

4) czy nie ma watpliwosci ze w zalozeniu mial to byc maluch ?

 

hahaha ... pozdrawiam serdecznie i czekam na komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODp

1) troszeczke mnie glebokie i ranty ma bardziej kwadratowe, mniejszy promien rokow

2)wyglada dobrze, moze mniej ostre te rany

3)niestety nie widze

4) szyby za gleboko osadzone, daj bardziej na zewnatrz

 

przedni zderzak wyglada prawie jak oryginal, progi fajne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow skilo :) szybki jestes :) spoko ... z szybami wlasnie sie bawie ... bo nawet mi daja po oczach ... juz je wyprostowalem ... (tzn zrobilem od nowa proste :) no to teraz je osadze bardziej plytko ... no i ci pokaze do oceny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... wyprostowane i osadzone ... narazie dziwnie to jak dla mnie wyglada ... ale wydaje mi sie ze to przez brak rynienek ... jak je zrobie chyba bedzie lepiej ... jak to widzisz/widzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pusiczka ... ten material to jest tylko tak sobie ... :) zeby nie byl goly ... poza tym ... dobrze jest widziec jak sie lamie otoczenie odbite w karoserii ... a na siatce tego nie widze :) jakby nie bylo to ten \"sraczkowaty\" tez mi sie nie podoba ... takze napewno zrobie jakis lakierek dla niego narazie bawie sie z modelem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz napisalem ... jakies 4 godzinki ... na teraz poprawilem wkleslosci na boku ... ta z tylu ... co miala byc bardziej kwadratowa i mniej klesla ... poprawilem jeszcze raz okna ... bo w tym renderze co juz zamiescilem wczesniej widac ze sa za wysoko i za male ... poza tym zmienilem lakier na zolty ...

 

teraz jestem zajety ... wiec kolejnych dodatkow/ poprawek mozna sie spodziewac dopiero wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

egon14: troche poklepany ten twoj maluszek :) poza tym sprawia wrazenie jakby przednie kolo nie mialo zamiaru sie zmiescic w nadkolu :)

 

saczek: sorry ... narazie tylko tak zaznaczylem na inny kolor szyby zeby sie odznaczaly ... to nie jest jeszcze \"pokolorowana\" wersja :) zapewne sie zmieni ... a i zderzaki beda napewno w innym kolorze ... narazie jeszcze zastanawiam sie na zmiana przedniego ... bo jak juz wspomnialem to chyba bedzie jednak maluszek sportowy ... i nie na wydechu z lufy od czolgu bedzie to polegalo :)

 

beeper: pognieciony jest moj ... czy egon\'a ?

 

pozdrawiam - i dzieki za komentarze ... (chce wiecej oczywiscie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim jeszcze nie ma drzwi :) a co do plaszczyzny gdzie beda sie one znajdowac ... to na zdjeciach krote wygrzebalem w necie jest plaska ... prawie jak od linijki ... :) zobaczymy jeszcze to ...

 

aha ... progi schowalem(zawinolem) troche pod \"auto\" bo tez mi sie tam wydawal dziwny ... :) moze to o to ci chodzilo ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kryhas i reszta panow ... :) bardzo bym prosil o komentowanie mojego maluszka :) a nie innych ...

 

wlasnie wstalem ... wiec pewnie niedlugo cos sie znowu pojawi ... jak narazie sa wloty na boku no i poprawione niektore miejsca ...

 

ka21k: 4 godzinki ... :) bo to nie max ... ja w maxie to bym tego maluszka nie poskladal i w miesiac ... a w rhino bawie sie juz sporo ... wiec i praca idzie znacznie szybciej ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ... rano oczywiscie moje plany troszke sie zmienily ... i nie znalazlem ani chwili zeby usiasc do RHINO ... ale teraz chwilke znalazlem ... i wyskubalem co nieco :)

 

drzwi wyciete i pofiletowane ... wlocik na boku gotowy i dopasowany ...

 

zamieszczam wiekszy renderek specjalnie dla pozeraczy bug\'ow :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczek ... do takich zderzakow musialbym go spoooro poszerzyc :) a jakos mi sie nie chce za bardzo ... narazie juz mam w glowie krzywe do golfa IV ... strasznie mi sie podobaja jego tylne nadkola ... ;)

 

do maluszka dodalem jeszcze wlew ... tez troche nietypowy ale co tam :) i zawiasy tylnego bagaznika \"?\" :)

 

kupe nauki dzisiaj mialem ... wiec dopiero jutro najprawdopodobniej zrobie tylne lampy, migacze, moze kola ... , rynienki i takie tam pierdoly ... z wnetrza jak zwykle zrezygnuje ... i z braku checi ... i ze wzgledu na to ze maluszek juz renderuje sie 3 minuty ...

 

pozdrawiam ... i zycze milej nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skilo : z daleka i tak tego nie widac :) , co to yeti ? :) mi tez sie wydaje dlugi ale taki mam na princie ten przod :S ... jakby nie bylo juz go nie bede zmienial bo za duzo musialbym robic od nowa ...

 

kulexy : jak narazie to szczegolow niewiele jest :) oprocz klameczek i zawiasow to raczej sama buda jak narazie :) ...ale jakby nie bylo ciesze sie ze ci sie podoba

 

pozdrawiam ... dzisiaj jeszcze cos tam wrzuce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze ci idzie :) przy okazji mam pytanie... jak wyglądała wyjściowa powierzchnia, z której wyciąłeś maskę ? byłbym wdzięczny, gdybyś mógł zrobić untrim na tej powierzchni i pokazać screena z siateczką :)

 

pozdrawiam

 

P.S. czekam na Golfa IV w twoim wykonaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loozak: maska jest zrobiona z dwoch surfaceow ... ktore nie byly obcinane w zaden sposob ... o ile dobrze pamietam to srf from curve network ... a pozniej delikatny point move zeby uzyskac finalny ksztalt ...

 

PS. ja tez sie nie moge doczekac az zaczne skubac tego golfa ... ale jak to zazwyczaj ze mna bywa ... bede sobie chcial odpoczac chwile po maluszku ... a moze i nie ... zobaczymy jeszcze :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, gnębiło mnie jak to zrobiłeś, że róg maski (ten z przodu) nie jest w żaden sposób odcięty od reszty, poza tym zaokrągla się gładko, a teoretycznie tam powinien być kant... musze popróbować :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ... nie mialem dzisiaj ... (jak narazie) zbyt wiele czasu ... ale wyskrobalem kilka detali ...

-rynienki

-lampy (przod i tyl)

-migacze

-antenka

-zamek na tylniej klapie

-zawiaski ... i tak chyba za duze sa :) ale to juz wy mi powiecie prawda ? :)

 

teraz uciekam ... (jak dobrze miec ukochana na drugim koncu miasta) wroce wieczorem to skubne jakies kola ... i moze lusterka ... (czego bardzo nie lubie ...)

 

pozdrawiam serdecznie i czekam na komentarze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odjazdowy maluszek :) Widzę, że dobrze sobie radzisz z tymi NURBS\'ami...(kiedyś będę musiał sie ich nauczyć :P)

Mialem 2 maluchy...jeden żólciutki (jak twój), dugi pomarańczowy. Bardzo je lubię i z ogomną chęcią będę tu wchodził, podziwiać twoją \"robotę\" :)

 

Pozd & powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pozno sie za to wzialem ... ale wsadzilem kola ... troche wieksza felga na niskoprofilowych oponkach ... (chyba przesadzilem z chromem :) ) ale moze nie koniecznie ...

 

co do opon ... to bierznika nie bedzie ... tzn bedzie ew. bump ale napewno nie modelowany bierznik ... ze wzgledu na wydajnosc kompa ;)

 

cos ten przod mi nie daje spokoju ... jest taki pusty ... chyba wsadze tam jeszcze dzis znaczek fiata ...

 

paskudnie prosty choryzont tez daje po oczach ... ale to juz na samym koncu ... jeszcze te paskudne lusterka i jakis wydech i bedzie chyba koniec ... grrrr ... rejestracja jeszcze ... ale to juz sie zrobi teksturke ... :)

 

pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym renderem to sa conajmniej 2 dobre powody dla ktorych nie :)

 

pierwsze ... flamingo renderuje mi ta \"scenke\" w 5 minut ... brazill z tego co sie naczytalem na forum ... zliczalby ta scene pewnie kuuuuupe czasu ...

 

drugie ... nawet jesli mam czas ... bo w sumie ciagle jezdze do mojej pani i nie ma mnie calymi dniami ... to ja nawet nie wiem jak pokolorowac glupia kulke w 3d studio ... nie mowiac juz o konfiguracji rendera :)

 

kolejna sprawa jest to ...ze brazila nie posiadam nawet jak juz zdecydowalbym sie na export i probe nauczenia sie \"malowania\" w 3d studio.

 

no i ostatnia sprawa jest to ... ze po eksporcie do maxa ... to ledwo co moge poruszyc viewportem :) komp wysiada strasznie... a siatka jest tak gesta ... ze zaznaczanie pojedynczych czesci do pomalowania graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh, na naukę nigdy nie jest za późno, a efekt będzie o wiele lepszy :)

 

pozdrawiam

 

EDIT

 

dziwne jest trochę twoje podejście, że tu masz rendering w 5 minutek, a Brazil by pewnie to za długo liczył (wszystko zależy od ustawień)... w końcu chyba chodzi o to, żebyś mógł się pochwalić jak najlepszym renderkiem, a nie czasem renderowania :| przecież to nie speed modelling/rendering...

ja osobiście wolałbym czekać nawet 16h na render powodujący szczękopad u moich znajomych, niż wyrenderować coś w 5 minut, co potem wstydziłbym się ludziom pokazać... no ale rób jak uważasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno zipper sprawdz jakies inne rozwiazanie renderingu bo to naprawde nie wyglada za dobrze i nie wydaje mi sie zeby brazil takie cos dlugo renderowal a tym bardziej cos takiego jak vray. a naprawde smiesznym i banalnym sposobem oswietlenia jest uzycie alias imagestudio wbudowane scenki materialy wiec tylko sie je przypisuje cos tam nieco lekko sie zmienia i mental juz reszte robi za ciebie i plus takie ze swietnie kuma igesy z rhino doslownie nie zauwazylem jeszcze ani jednego bledu...

 

http://www.alias.com/eng/products-services/imagestudio/index.shtml

 

http://www.alias.com/eng/products-services/imagestudio/alias_imagestudio.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... wiecie co panowie ... :) sprobuje ... naprawde sprobuje

jak tylko dpadne jakiegos rendera ... to poprobuje z czyms co spowoduje \"szczekopad\" hahaha to jest niezle okreslenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ... zdecydowalem sie sprobowac ... mam tylko kilka pytan ... i szczerze mowiac chcialbym z kims kto sie orientuje ... pogadac chwile jakos ... na ten temat ...

 

MSN - [email protected]

GG - 3425131

Mail (jedyny ktory sprawdzam) - [email protected]

 

pozdrawiam i czekam na jakis kontakt z waszej strony ... loozack ... bzyku ... :) help please ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ... kontaktu zero ... sam sie bawilem chwile brazilem ... ale cos kiepsko mi to idzie ...

 

kolejnu update ... chyba finalowy ... moze poza renderem ... z tym sie moze jeszcze pobawie ... doszly lusterka, wycieraczki, wydech, rejestracje, kilka uszczelek no i poprawilem go gzie niegdzie ...

 

bylbym wdzieczny za komentarze z waszej strony ... pozniej dorzuce jeszcze siateczki i render \"dupki\"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zipper, ja cie chyba zastrzele ;) kontaktu zero powiadasz... dobijałem się do ciebie na GG, ale nie odpowiedziałeś, to po pierwsze... a po drugie, to chyba ty powinieneś pierwszy odezwać się do kogoś, a nie odwrotnie, w końcu to TY potrzebujesz pomocy :P

 

masz tu przydatne linki:

 

http://www.zs1.bochnia.pl/~mt/brazil/brazil.htm

http://myszek17.webpark.pl/tutoriale/3dsmax/3dsmax.html

 

mam nadzieję, że nastepny render będzie już w Brazilu :]

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności