Skocz do zawartości

[soft] jaki do organiki?


marcinW

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem jak nazwać i nie mam pewności czy w dobrym miejscu na forum.

 

Witam,

 

Tak się rozglądam i nie mogę znaleźć nic na forum. powiedzcie proszę, lub wskażcie link do wątku gdzie taka rozmowa się toczy/toczyła, w jaki soft warto zainwestować jeśli chodzi o tworzenie roślinek/ogólnie organiki ale głównie roślinność. Czy może to co jest w Maxie wystarczy do lekkich scen? Np stworzenie ogrodu etc. co potrzebuję? najgłośniej jest o Vue z tego co mi się wydaje, ale na ten temat czytam, że chyba więcej jest przeciwników niż zwolenników. Poza tym pewnie są tańsze rozwiązania, a może nawet darmowe (? :)). A Wy w czym się bawicie?

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co prawda za dużo Vue się nie bawiłem ale nie wiem skąd ta większość na nie, jak piszesz:) Ma bardzo fajny ecosystem, można robić wszystko z poziomu maxa, cud miód i orzeszki,heh.

Głównym jego mankamentem jest cena i konieczność nauki kolejnego softu. No ale co by tu dużo nie gadać bez pracy nie ma kołaczy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prostej roślinności jest darmowy forest pack lite:

http://www.itoosoft.com/english/menu.php?id=forestpack_description

Jest też bardziej wypasiona wersja pro ale z ani jednym, ani drugim styczności nie miałem gdyż roślinki mnie nie interesują specjalnie:)

Z organicznych rzeczy jest jeszcze w miarę przyzwoity GLU3D(maxowy plugin) ale tym tylko fluidy.

Wszystkich softów i pluginów nie znam ale wydaje mi się, że jeśli chodzi o realistyczną roślinność to Vue lekką ręką da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś bawiłem się bryce dołączonym jako trial do jakiegoś pisma .I kiedyś nawet był udostępniony za free ale teraz to nie wiem jak to jest chyba z powrotem jest płatny ....

 

Jest nowa wersja bryce, 7 jako PLE. Ma fajny generator drzewek (Tree Lab), szybki, wygodny, efekt znośny, ale... brak eksportu takich modeli, przynajmniej tak w 5 było co jak dla mnie eliminuje ten soft.

Rendering w bryce? nie, chyba nie dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ApaczoS dzięki. tego foresta zajrzę. fluidy to chyba dla mnie jeszcze nie na teraz :)

 

kotisded, Monio y... hehe. dzięki za radę ale aż tak matmy nie lubię ;) ja mam nadzieję, że można istnieć w grafice na dobrym i lepszym poziomie bez zagłębiania się w skrypty? :)

 

natas, factoradic faktycznie, kiedyś miałem trochę do czynienia z brycem. ale jeśli nie da rady exportować to odpada :)

 

dzięki za odpowiedzi. chyba pada na vue. chociaż jeszcze tego foresta chyba warto obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotisded, Monio y... hehe. dzięki za radę ale aż tak matmy nie lubię ja mam nadzieję, że można istnieć w grafice na dobrym i lepszym poziomie bez zagłębiania się w skrypty?

Akurat do roślinek przydatna chyba byłaby przyjaźń z matematyką i elementami programowania. Ale bez tego też się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam matematyka - jak masz chec tworzyc jakies mega cudactwa i budowac L-systemy od podstaw to moze ale do zwyklych roslinek wystarcza softy ktorych w ogole tu nie wspomniano a mozna za ich pomoca zrobic kapitalne rzeczy:

 

ONYXTREE - http://www.onyxtree.com/ (jakosc ich strony od zawsze byla tragiczna ale efekty samego softu bardzo ok).

 

XFROG - http://www.xfrog.com/products/productStart.htm - maja mase gotowych drzewek konkretnych gatunkow, ale samym softem mozna sobie tworzyc wlasne rzeczy, kompletnie nawet wymyslone i alienowate.

 

Poza tym Maya Paint Effects odpowiednio zmiksowane dadza wcale fajne efekty.

 

A wy ty z takim swinstwem jak matematyka wyjezdzacie - tfu! Na psa urok! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z matmą problemów nigdy nie miałem - w sumie zawsze lubiłem, ale nie aż tak, żeby się wziąć za programowanie. mam nadzieję, że nie stanie się konieczne.

 

Nezumi wypas. Natychmiast przeglądam. powiedz(cie) mi jeszcze tylko, jak vray ma się do tego wszystkiego? normalnie wszystko pięknie renderuje etc? bo gdzieś cos czytałem, że np taki vue 7 nie bardzo się trzyma z vrayem za rączki :] dopiero chyba 7.5. a te dwa?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zabawna asocjacja: jak roślinność to L-System, i zawsze ktoś wspomnie Houdiniego, chociaż skuteczne rozwiązania leżą zazwyczaj znacznie bliżej, w zasięgu ręki.

 

...z drugiej jednak strony... ostentacyjnie wypinanie się na szerszą tematykę też jest zabawne, żeby nie powiedzieć żałosne. Połowa współczesnych artystów po akademiach sztuk pięknych napieprza w kodzie. W każdym razie ta część, która jest czegoś warta. Kiedyś się strugało fujarki, a teraz się robi visual performance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności