Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Audi A5 2008


Tamyl91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moim kolejnym, trzecim samochodem będzie Audi A5 2008. Tym razem mam zamiar być cierpliwy i wykonać go porządnie. Oczywiście takie detale jak felga, lusterko czy coś takiego będę robił w dużej mierze na oko, bo refek dobrych nie ma. No więc zaczynam nietypowo, bo właśnie od felgi :)

 

123dl.jpg

Edytowane przez Tamyl91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tamyl - wcześniejsze modele wychodziły Ci bardzo średnio ale masz duże pojęcie o materiałach i ich doborze. Chyba właśnie mało się przykładałeś do kształtu poprzednich obiektów, ale teraz ten felunek to prawdziwe coś :) Kibicuję, bo zaczyna się robić bardzo ciekawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że się czepiam, ale ta krawędź powinna być szersza przynajmniej tak wynika z blueprint-a twego, wyglądało by to wtedy jak by było splecione, a tak jest jak jest. Wiem to tylko szczegół ale takie lubimy najbardziej.

 

felgan.jpg

 

Dajesz dalej idzie nieźle, uwielbiam kształty :), nienawidzę tekstur :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach13, robiłem w sumie na podstawie tego zdjęcia, tutaj ta krawędź nie jest taka jak na blueprincie, choć faktycznie grubsza niż na moim modelu. Moja wersja jest trochę uproszczona, ze względu na to, że umiejętności nie pozwoliły na dokładne odwzorowanie ;) (może, gdybym posiedział cały dzień nad felgą, wszystko byłoby idealne, ale na takich detalach mi narazie nie zależy)

 

attachment.php?attachmentid=46356&stc=1&d=1245857454

Edytowane przez Tamyl91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staraj sie wzorować na fotkach z rzeczywistosci a nie na renderach. Bo innaczej wzorujesz sie na kims kto coś przeoczył i samemu coś przeaczasz itd... jak kopiowanie kasety video, kolejne kopie coraz gorsze. Ładna felga:) mozna by dopracować, ale nie wiem jaki efekt chcesz osiagnać. Mysle ze stać Cie na wiecej niz od siebie wymagasz przyłóż sie:P i Powodzenia!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu kolejna osoba usuwa szyby czy wtłacza światła lub wlot. Dobra, możesz sobie teraz uprościć tym robotę, bo nie musisz zwracać uwagi na zgodność edgleloopów, ale potem będziesz musiał ręcznie dorabiać klosze czy jakieś ramki lub uszczelki, co jest nudne, niedokładne i schodzi z tym kilka razy dłużej niż poprostu wycięcie ich z bazy i dalsza obróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazniew: nie wiem po co narzucasz wszystkim swój styl modelowania, to że Ty tak robisz nie znaczy że wszyscy muszą tak robić. Jest dużo osób którzy wycinają te szyby lampy itp i jakoś dają sobie radę i mają wszystko równo. To że jest z tym więcej roboty to już sprawa modelera. Nie ważne jak robione, byle tylko efekt byłby dobry. ;)

 

Co do modelu to jak na razie dobrze idzie, jedziesz dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam doświadczenia w takim modelowaniu ale co za problem miec jedno i drugie? Tzn nie wywalać poligonów tylko odłączyć. Albo wykonać kilka operacji na dwóch kopiach bazy. Np z refletorami i bez. Poza tym przeciez zawsze powinien być zapisany poprzedni etap zapisany poprzedni etap gdzie można baze jeszcze raz wysmoothować i wyciąć to co potrzeba szybe czy klosz

Ładnie idzie. Wg mnie felga ma troche za ostre krawędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności