Skocz do zawartości

Mocny zestaw na kilka lat.


Gość pabloss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna nowego PC-ta. W tej chwili pracuję na 4-letnim laptopie a obecne zlecenia dają mocno w kość, więc czas zmienić sprzęt.

 

Krótka specyfikacja mojej pracy:

- modelowanie i wizualizacje 3d (od małych przedmiotów reklamowych po wizualizacje architektoniczne) - 3ds max + vray

- animacje - 3ds max i After Effects

- animacje flash i praca z grafiką 2d - praca na dużych bitmapach

 

Proszę o komentarze i uwagi dotyczące mojego wyboru poszczególnych podzespołów.

 

 

  • Płyta główna - Asus Rampage III Extreme
  • Procesor - Intel Core i7 970 (6-core)
  • Chłodzenie - Noctua NH-D14
  • Pamięć - Kingstone 3x4GB 1600 MHz CL9
  • Grafika - Asus GTX 470 1024MB
  • Obudowa - Cooler Master HAF-932
  • Zasilacz - be quiet! Dark Power PRO P8 - 900W
  • HDD - 2x Samsung SpinPoint F3 1TB Sata II
  • Monitor - 24" Dell U2410 lub 27" Dell U2711

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nawet jeśli wszystko co kupisz będzie miało najwięcej i najszybciej to i tak za 4 lata budżetowy komp do odpalania filmów i facebooka będzie zjadał wydajnością twojego. Nie chodzi tylko o ilość cyferek ale o ciągle pojawiające się nowe technologie, inne procesy produkcyjne podzespołów jak no zmniejszające się tranzystory (mniej prądu + mniej wydzielania ciepła -> większa efektywność przy takim samym prądzie i wydzielanym cieple).

 

Postaw na stabilną płytę główną ze slotem na najnowsze procki i zasilacz. Resztę i tak wypadałoby co 2 lata zmieniać.

 

Jeśli chcesz się bawić w hi-end to zastanów się czy nie warto zainwestować w jakiś dysk SSD na którym będziesz miał system i programy. Możliwe że ogromnie przyspieszy to startup i działanie softów.

 

A po pierwsze 2 monitory. ;)

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć polecałbym Patriot lub OCZ.

Z tańszymi pamięciami do generycznych domowych zestawów zdarzają się jaja typu błędy w zapisie modeli i scen i później dochodzisz 8 godzin czemu nie działa, strzelanie vertexów w zbrushu, grzanie się i zwiechy. Oszczędzisz sobie nerwów.

 

Monitor w zależności od potrzeb, spoko by był 22"-24" + drugi mniejszy, może być 19" nawet.

Ja mam 24" i mi brakuje ekranu choćby po to by wyświetlić koncept.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyzej napisali na kilka lat mozna lopate kupic do ogrodu :). Zestaw oczywiscie moze byc na kilka'nascie lat ale wedlug mnie mija sie to z celem. Lepiej co rok dwa zmienic na sredniaka niz ladowac sie w drogi sprzet. Sam juz to przerabialem z Core 2 extreme i drugi raz tego bledu nie popelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie sprżet fajny.. napewno zauważysz kolosalną różnice pomiedzy tym laptopem. nie zdziwiłbym sie jak by wynosiła 10x ... Tylko bym płyte główną zmienił na jakiegoś np. Gigabyte. .BO miałem do czynienia z tą serią płyt ASUSa i ze stabilnością nie było kolorowo.. TO płyty dla maniaków podkręcania i by uzyskać stabilność musiałem pozmieniać miliony opcji w BIOS.. Szkoda na nią kasy ... Polecam owiele bardziej Gigabyte X58A-UD3R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup średniaka za około 3,5 koła a za rok jak wyjdą nowe procki to będziesz miał kasę naq upgrade.

Sandy brige już tuż tuż, za pół roku być może amd wypuści buldożera którego specyfikacja daje spore nadzieje na łomot dla intela więc i ceny powinny być przystępne.

 

970 o ile się nie mylę jest 4 rdzeniowa. 980x, 990x to procki 6-cio rdzeniowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności