Skocz do zawartości

trudy nauki maxa


panek1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Panek nie bądź inny.. to zazwyczaj ludziom na dobre nie wychodzi... zrób coś pod publikę i zrób to dobrze...

(a zresztą jak chcesz ale potencjału nie widzę osobiście...)

I jak nie chcesz pokazać siatki to nie pytaj co poprawić jeszcze bo nie wiadomo co jest Spier . one.

nie chcę nikogo obrażać i mam nadzieję że nikt tego tak nie odbierze...

btw ile w maxie siedzisz?... i co wcześniej zrobiłeś?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panek nie bądź inny.. to zazwyczaj ludziom na dobre nie wychodzi... zrób coś pod publikę i zrób to dobrze...

(a zresztą jak chcesz ale potencjału nie widzę osobiście...)

I jak nie chcesz pokazać siatki to nie pytaj co poprawić jeszcze bo nie wiadomo co jest Spier . one.

 

Nikt Cie tu nie chce osmieszać tudziez cokolwiek w tym temacie.. Kazdy chce tutaj pomoc, tylko jak Ty nie bedziesz reformowalny to nic z tego nie bedzie... sam widzisz, ze nie masz calego modelu itd itd, takze moze lepiej posłuchać i zrobić coś tak według rad, hm ?

 

Strzała --------->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do korka niekoniecznie. wanna u mnie w domu ma spust wlasnie z drugiej strony

To dziwna ta wanna, weź pokaż zdjęcie. No pomyśl, wanna jest po to aby się w niej elegancko położyć i wtedy głowa powinna być z drugiej strony (no bo nie opierać się na kranie przecież) i chyba nikt by nie czuł się komfortowo mając korek pod tyłkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Cię pochwalę, jest nieźle, mogłoby być lepiej, ale zważywszy na fakt że dopiero zaczynasz to jest ok. Mam wprawdzie kilka uwag:

1. Kafelki- zapewne zrobiłeś jeden, walnąłeś teksturkę, i skopiowałeś X razy. Wyjście dobre, ale mogłeś je trochę poobracać (teksturę, albo chociaż kafelek), bo wyglądają dokładnie identycznie, a to psuje mi trochę odbiór Twojej pracy.

2. Nie wiem co to jest to na końcu łazienki w rogu, byłbym jednak skłonny uznać to albo z kibelek, albo za kosz na śmieci. Przy kibelku: no jednak widzisz że to jeszcze nie przypomina kibelka. Przy koszu: zły materiał (bardziej przypomina 'kibelkowy' materiał).

3. Ściany- do testów itp. nie są złe, ale jak będzie gotowa scenka, to narzuć na nie jakąś teksturę ściany z googli, będą wyglądać o wiele lepiej.

4. Odbicie w wannie- na dole w wannie odbijają Ci się kafelki i reszta pokoju, super! Ale daj tam zdjęcie jakiejś łazienki albo czegokolwiek, ażeby nie było to takie puste odbicie. Właściwie, to mogą tam być nawet jakieś drzwi.

5. I te nieszczęsne kurki, są za duże, właściwie, to są one wręcz gigantyczne, jeszcze nie widziałem takich, ale wszystko przede mną ;).

6. Mógłbyś (ale nie musisz) poprawić trochę materiał szafki, bo niezbyt widac że jest ona drewniana.

 

Poza tym, wszystko jest OK.

 

Pozdrawiam,

Brain-Eater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziekuje bardzo:) porzadne i tresciwe porady bez pisania ze jest do kitu^^ dziekuje i zastosuje sie na pewno:) tak jak mowilem kurki zlew i ten kibelek znikna tylko mialy ukazywac co gdzie bedzie w scenie:) jeszcze raz dzieki brain-eater

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy musi przejść przez etap "wiem w miarę gdzie się to pudełko robi to dam radę do końca" ;] nie ma w tym nic złego ale no z czasem złapiesz że to nie tak działa. Tak jak pisze Kacper. Jeśli teraz rzucisz się na scenkę to nawet jeśli ją skończysz będzie paskudna :D wybacz ale nie przeskoczysz jakiegoś etapu nauki. Brain eater pojechałeś:D "nie wiem co to jest to coś w rogu...ale jest nieźle" ;] (przepraszam za uproszczenie wypowiedzi;p) tak samo materiał szafki...póki nie przeczytałem nie wiedziałem że to drewno. Mam nadzieję że się nie obrazisz. Celem tego postu nie jest pojechanie po pracy ale wydaje mi się że standardy dobrej pracy ustalają ci najlepsi a tobie pozostaje do tego dążyć. Sam pewnie widzisz że dużo do tego brakuje. Wiem że jesteś w tym nowy i nie oczekuję pro pracy ale no nie czekaj na przyklaskiwanie bo jesteś początkujący. Walcz dalej! (BTW paskudny zwyczaj trzaskać własne posty jeden pod drugim ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no coz. z pewnoscia macie racje. jestem amatorem z nizszej polki, a co do asymetrycznosci kurkow. sa rowne. byly kopiowane nie moga sie roznic wielkoscia. wczoraj ogladalem moje pierwsze pracki i doszedlem do wniosku ze mimow ze moje terazniejsze prace tez nie sa za dobre, to i tak w porownaniu z tamtymi to niebo a ziemia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Velendil ma rację.

Zaczynając modelować od ogółu łatwiej jest uchwycić prawidłowe proporcje bryły: wysokość zakoli, rozstawienie słupków w oknach, świateł, ich rozmiar. Jak skopiesz proporcje w samochodzie o zaawansowanej siatce, to potem będziesz miał sto razy więcej użerania się z poprawieniem ich, niż gdybyś poprawnie wychwycił je na prostym modelu.

Zasada od ogółu do szczegółu naprawdę ma sens.

 

No i to, co już wcześniej usłyszałeś: zacznij od czegoś prostszego, bo samochód jest trudny nawet dla wygów. Ja wiem, ze rozpiera Cie ambicja, że jak spadać to z wysokopoligonowego samochodu ( :) ), ale to wymaga co najmniej solidnych podstaw w panowaniu nad siatką. Być może jeszcze lekceważysz tą kwestię, ale wierz mi: jest to równie ważne jak panowanie nad kierownicą przy prowadzeniu samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności