Skocz do zawartości

Making of: "Sintel"


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli macie wolną godzinę czasu, zachęcam Was do obejrzenia dokumentu poświęconemu filmowi "Sintel". Fundacja Blender zamieściła właśnie godzinne wideo prezentujące kulisy powstawania tego filmu.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=1458

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

David to pierwszy znany mi pros który używa tylko OSowych narzędzi, niedawno jedna z jego prac zrobiona w Gimpie i MyPaint dostała wyróżnienie na CGTalku http://deevad.cgsociety.org/gallery/903553/

 

Dzięki Sintel zrobiło się o nim głośno wśród projektów aplikacji graficznych ma spory wpływ na rozwój MyPainta i Krity, więcej takich by się przydało ;p

Po za tym to naprawdę równy koleś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-pigeon - nie TYLKO o czym sam wspomina. Na swojej stronie ma nawet making of do pracki ktora tworzyl na photoshopie/painterze z reszta kiedys nawet uczyl photoshopa. Inna sprawa ze caly ruch OS jest mu bliski i wspiera go jak moze :)

 

Nawiasem mowiac MyPaint wlasnie pojawil sie w nowej wersji:

http://mypaint.intilinux.com/?p=415

 

Spadam testowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi

 

Z tego co mi mówił od dłuższego czasu nie używa photoshopa i paintera, głównie dlatego że pracuje na Linuksie (Mint) może czasem używa PSa, tego nie wiem, ale raczej próbuje wykonwyać teraz całą swoją prace w OS, większość jego nowych prac jest przy użyciu tylko OS. Te stare raczej są głównie w PSie.

Nie jestem pewien, ale zdaje się że nadal uczy, PSa pewnie też, ale raczej chodzi o digital painting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po tym jak napisalem komenta tez skonstantowalem ze dzis juz stara sie korzystac jedynie z OSowego softu.

Ogolnie sa mi dalekie wszelkie ideologiczne zajawki - uzywam czegos co nadaje sie do pracy. Jesli to cos jest przy tym darmowe to super. W zeszlym tygodniu na szybko skreslilem pomysly w Alchemy a klient zaakceptowal to jako final :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie chodzi o ideologie, a o reklamę ;) Programy OSowe są często spychane na margines przez kontr ideowców co nie jest, ani uzasadnione, ani mądre. Oczywiście każda strona ma swoje za uszami. Ciężko walczyć z takimi krzykaczami jak nie można pokazać przykładu z życia, np jakiegoś prosa który pokarze, że nie jest to gorsze, tylko inne.

Potem mamy stado użytkowników wersji "od kolegi" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności