Skocz do zawartości

Zemsta PRL ;)


misiekINblue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, jestem misiek :) i jestem zarówno nowy na tym forum jak i w temacie Maxa. Swoją przygodę z max'em rozpocząłem 3 tygodnie temu. Po obejrzeniu kilkudziesięciu tutków postanowiłem coś stworzyć i oto efekt moich wypocin :P , stary dobry malaczunio ST. Pracka jak to ogólnie z pierwszymi bywa zawiera multum błędów i niedociągnięć ale z czasem zapewne większość poprawie.

 

56695130.th.jpg72729856.th.jpg68614124.th.jpg 12776724.th.jpg

69697685.th.jpg 27766744.th.jpgm10fs.th.jpg

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie renderingu: czy obrazy wielkości 640x480 (te kolorowe powyżej) powinny się renderować 4,5 do 8 min ? (render w mentalu). Wiem ze jest to zależne od ilości poligonów, tekstur i kompa ale nie sądziłem ze mój AMD X2 5600+ i 2 GB pamięci będą tak wolne, a może taki czas to norma?

 

Pozdrawiam serdecznie MiB ;)

Edytowane przez misiekINblue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam na forum :)Sam model jest tu i ówdzie krzywy ale nawet nieźle zwłaszcza że siedzisz w tym krótko nie chce mi sie wymieniać co jest nie tak bo późno jest :P ale przede wszystkim tło jest kompletnie nie wpasowane chyba sam widzisz :) ile masz poly w scenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku wiem, że krzywizna :( , te "największe" zakrzywienia widzę, co do ilości poly to: 1130428 posiada sam model ( oczywiście jest to ilość po TSmooth przy iteracji 2) bez TS jest 35 650.

 

vision3d moje clay'e wyglądają bardziej jak fleje (jeszcze mi nie wychodzi rendering nawet taki ;/ ) no ale mówisz-masz ;) siatkami nie ma się co chwalić bo straszna makabryczna sieczka ale także dorzucam, i zaczynam się utwierdzać w przekonaniu, że chyba szybciej i lepiej będzie wymodelować malca od początku niż poprawiać błędy w tym co jest ?

 

fleje:

 

36778160.th.jpg 95206407.th.jpg 90113387.th.jpg 56986578.th.jpg

 

sitaki:

 

87753387.th.jpg 23354214.th.jpg 70494735.th.jpg 14093263.th.jpg

 

no to póki co chyba tyle;) za poprawki będę się brał od poniedziałku wiec jakieś upy pojawią się w przyszłym tygodniu myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę następny maluszek :) Widać że się przyłożyłeś do tutoriali, ogólnie modelik wyszedł bardzo dobrze tym bardziej że dopiero zaczynasz, jakichś rażących błędów nie widać. Przyczepiłbym się do siatki na pokrywie silnika - za gęsto. Teraz tylko dopieść materiały, j.w. powiedział ikkiz papierowe lampy najbardziej się rzucają.

 

Sam model autka ma 35tys poly? Bieżnik opon rozumiem że to textura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem nad materiałami będę na pewno pracował, siatkę także chcę poprawić, co do klapy to nie wiedziałem zbytnio jak wyjść z tych kratek bez robienia sieczki.

co do ilości poly to napisałem to co mi pokazało okienko (takie jak zdj. poniżej ) ;) jeśli podałem złą wartość to sorki ;). Bieżniczek teksturka wrzucona do jako bump map .

 

96967900.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak się składa że również jestem nowy w 3d i również rzeźbiłem maluszka jako pierwsze autko. Mój ma teraz ma coś ponad 100tys poly bez meshsmootha. Ale za to mniej ze smoothem bo użyłem MeshSmooth z Iteration 2. (Temat jest w dziale WIP) Tylko u mnie to rozciągnięte w czasie bardzo jest, więc jak na 3 tygodnie pracy to zrobiłeś to express szybko. Wrzucę swój screen klapy tylnej z siatką to sobie porównasz.

Edytowane przez slide
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czekam na klapę u Ciebie w topiku, a 3 tygodnie to dopiero siedzę w Maxie a malca robiłem jakieś 17 dni tyle że siedziałem w sumie po kilka(naście) czasami godzin nad maxem.

A co do Twojej klapy to widzę ze paski są tylko wycięte czy już się coś zmieniło i wpuściłeś ścianki do środka? ale o tym może pogadamy u Ciebie ;)

niżej znajduje się powód sieczki na klapie, jak ktoś ma pomysł jak to uprościć to będę wdzięczny ;)

 

kratkas.th.jpg

 

i gdyby nie taka siatka krateczka nie wyglądałaby tak jak w rzeczywistości :/ przynajmniej przy moim poziomie umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tu się zorientowałem, że dałem je na darmo ;), raczej chodzi mi o linie wychodzące z górnej części kratki które podtrzymują ten mały łuczek, nie chce ich robić w trójkąty potem na klapie (bo po TS robi się gniot) i nie widzę sposobu na zmniejszenie ich ilości żeby siatka wyglądała estetyczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to malutki up. zabawa z materiałami i oświetleniem mnie dobija ale jakoś idzie powoli. Nie wiem czemu gdy wywaliło mi Maxa uległa deformacji siatka w kilku miejscach czy tak się innym też dzieje? Pozostało jeszcze kilka poprawek i będę kończył , dochodzę do wniosku że lepiej zacząć nowy model i nie popełnić starych błędów niż babrać się w g.... (sztuce).

 

malacze.jpg

By misiekinblue at 2010-11-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super jak na pierwszą poważną rzecz :) nie pracuje w maxie wiec niewiem ale kazdy soft czasami ma swoje humory;/ zapomniales chyba wlaczyc ramki reflektora? nie chce byz złym doradcąale ja to bym mu jeszcze antenę z futerkiem dorobił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ;) co do antenki to nie mam zamiaru jej dawać tak jak i lusterek (antenka do malca nie pasuje a lusterka no cóż..), a ramka reflektora nie pojawia się w modelu ST ;) przynajmniej nie w postaci tego ohydnego plastiku z FL ;) co najwyżej taki delikatny chromowany paseczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe spoko ;) ja też z motoryzacją średnio jestem obeznany, a jeśli chodzi o malca to mam rocznik 85 wiec co nieco się orientuje ;)

 

 

 

Panowie i Panie ;) nie chce zakładać nowego tematu wiec zapytam w tym czy wiecie moze jak uzyskać taki fajny matowy materiał jak ten poniżej ? będę wdzięczny za podpowiedzi bo męczę go i męczę i wymęczyć nie mogę :/

http://image.shutterstock.com/display_pic_with_logo/1483/1483,1288386117,22/stock-photo-blue-matt-christmas-balls-on-white-background-with-space-for-your-text-64122772.jpg

Edytowane przez misiekINblue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności