Skocz do zawartości

Autodesk 3ds Max 2011 - Hotfix 4


pionix

Rekomendowane odpowiedzi

Autodesk 3ds Max 2011:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/index?siteID=123112&id=2334435&linkID=9241178

 

Autodesk 3ds Max Design 2011:

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/index?siteID=123112&id=2334435&linkID=10381720

 

Hot Fix 4 zawiera poprawki dotyczące stabilności i wydajności: FileLink, Graphite Modeling Tools, Bitmap Proxies, Satellite Rendering, Normal Mapping, Quicksilver Hardware Renderer i User Interface.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to trochę żenujące że producenci wypuszczają na rynek nie dopracowane programy każdego roku lub nawet co kilka miechów byle by miał nowy numerek i "nowe" super opcje tyle tylko że jest on nie stabilny i nie dopracowany.Szkoda że idea serwis paków itp. G... została uznana za rzecz normalną i typowa ba nawet za pożądaną - teraz użytkownik który wydał ciężkie pieniądze na program cieszy się że będzie mógł pobrać serwis paka lub 10 hot-fiksa (którego tak na marginesie to też nikt nie testował czy przypadkiem nie spowoduje on innego rodzaju usterki po zainstalowaniu).Jak tak dalej to będzie szło w tym kierunku a ludzie będą nadal szczęśliwi że mogą zainstalować sobie hotfixa to nie długo nie będzie się można oderwać od kompa bo właśnie instalke maya lub maxa się puściło i trzeba 163 serwis paki zainstalować w 3 tygodnie po premierze. SAD :( ale po marudziłem ale mnie to irytuje że programy za kilkanaście K złotych to chłam a producent ma to w nosie bo i tak sprzeda - byle by nowy numerek umieścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę żenujące że producenci wypuszczają na rynek nie dopracowane programy każdego roku lub nawet co kilka miechów byle by miał nowy numerek i "nowe" super opcje tyle tylko że jest on nie stabilny i nie dopracowany.Szkoda że idea serwis paków itp. G... została uznana za rzecz normalną i typowa ba nawet za pożądaną - teraz użytkownik który wydał ciężkie pieniądze na program cieszy się że będzie mógł pobrać serwis paka lub 10 hot-fiksa (którego tak na marginesie to też nikt nie testował czy przypadkiem nie spowoduje on innego rodzaju usterki po zainstalowaniu).Jak tak dalej to będzie szło w tym kierunku a ludzie będą nadal szczęśliwi że mogą zainstalować sobie hotfixa to nie długo nie będzie się można oderwać od kompa bo właśnie instalke maya lub maxa się puściło i trzeba 163 serwis paki zainstalować w 3 tygodnie po premierze. SAD :( ale po marudziłem ale mnie to irytuje że programy za kilkanaście K złotych to chłam a producent ma to w nosie bo i tak sprzeda - byle by nowy numerek umieścił.

 

Nie tylko Ciebie to irytuje... Taki Adobe np. co chwilę ma update'y, widać nie specjalnie byli przygotowani na 64bity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest i to nie tylko PS miał dodane 64 bity tylko po to aby w końcu było - chyba każdy większy program w pierwszym wydaniu 64bity w najlepszym razie nie powodowało błędów i działało tak samo szybko jak wersja 32bit. No ale tu jeszcze dochodzi kwestia obsługi przez system gdzie xp i vista zwłaszcza 64bit był rzenadami. Ogólnie cyrk jeden wielki - szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sobie blendera zainstalować albo porzucić pracę grafika i iść na sklep soki układać. :) Jest też opcja abyście napisali własne softy bez żadnych błędów. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, oczekiwanie od programu 64bitowego, że będzie działał szybciej niż 32bit jest najdelikatniej mówiąc zwykłą ignorancją. Nawet tego nie skomentuję.

Po drugie, czasy kiedy na oprogramowanie składało się 10 guziczków i 20 funkcji w menu już dawno minęły i jeśli coś jest tak rozbudowane jak przeciętna aplikacja 3d to błędy będą zawsze i zwyczajnie nie da się tego uniknąć. Co z tego że kosztuje $3500? 10 lat temu profesjonalne softy 3d kosztowały 10x tyle i TEŻ miały bugi.

Hotfix to ani powód do radości, ani do zmartwień - naturalna kolej rzeczy przy rocznym cyklu produkcji, który wynika z subskrypcji.

Nikt ci nie każe upgradować oprogramowania skoro uważasz że nowa wersja nic nie wnosi (zakładam oczywiście, że kiedykolwiek kupiłeś legalny soft). Możesz poczekać 5 lat aż nowe super funkcje się ustabilizują.

ps. Jeśli jeszcze do tego stawiasz w jednym rzędzie XP x64 i Vistę to pozostaje mi tylko zacytować Ciebie - szkoda słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Przygotowanie' pod 64bity ma w ogóle niewiele tutaj do rzeczy.

Jest to bardziej kwestia narzędzi programistycznych niż tego, czy jakiś program był, czy nie był na to przygotowany.

Program 64bitowy nie może działać szybciej, a wręcz były na początku obawy że mogą działać troszkę wolniej. Zagadnienie 64bit odnosi się tylko i wyłącznie do kwestii adresowania pamięci. Co to ma do szybkości działania? Poza tym, że jest możliwość wykorzystania nieporównywalnie większej ilości pamięci, to zupełnie nic.

@lolipop :) to że Autodesk leci w ch... jest oczywiste, ale ja bym się raczej czapiał ich zółwiego tempa przy pracach nad XBR. Akurat nad Hotfixami pracują dość regularnie i jeśli ktoś nie puszcza bug reportów ani nie zgłasza problemów, to trudno potem oczekiwać, żeby wyłapywali wszystko, pracowali nad nowymi funkcjami i poprawiali jednocześnie architekturę. Nawet za te $3500, wymagania trzeba mieć realne. Jak komuś sie nie podoba to niech po prostu nie używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie czy fixy są wypuszczane do wersji 2007, 2008? Płacisz 20k za soft to powinni mieć okres wsparcia te 5 lat. Jak nie to właśnie tu jest oszustwo. Wypuszczają program niedorobiony...

 

... Po czym próbują go przez pół roku dopracować, a potem kolejna wersja, która ma coś innego zwalonego. WinXP był pieszczony latami. Wyszedł super system. XP x64 był najwydajniejszy w renderingu jak mnie pamięć nie myli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wenus525 - to o czym piszesz to utopia niestety. Gdyby mieli supportować wszystkie 5 ostatnich wersji, to nic innego by nie robili, tylko wypuszczali hotfixy. W każdej wersji coś dochodzi, coś się zmienia, więc właściwie do każdej musieliby mieć osobny team supportu.

Subskypcja jest jaka jest, ale jednak stanowi dość sensowne rozwiązanie i obniża koszty utrzymania softu, więc ten roczny cykl produkcji jest utrzymywany. Na szczęście zauważają pewne absurdalne niedogodności i od 2011 można zapisywać do wersji poprzedniej.

Instalując soft godzisz się na warunki umowy, a nie kojarzę aby dawali w niej support na 5 lat. Zatem mówienie o oszustwie jest trochę na wyrost IMHO.

Ile znasz ludzi którzy wysyłają rzetelne bug reporty? Mając na uwadze to, że max jest wykorzystywany praktycznie w każdej możliwej dziedzinie 3d, trudno oczekiwać żeby przewidzieli wszystkie scenariusze i przetestowali soft w każdych warunkach. Niestety cześć tej odpowiedzialności spada na użytkowników, a to jest 300,000+ stanowisk. Gdyby każdy włożył minimalny wysiłek w zgłaszanie błędów zamiast wypisywać na forach, że nie działa, to możnaby więcej wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawki do oprogramowania są standardem i konia z rzędem temu, kto potrafiłby stworzyć oprogramowanie bez błędów... Nawet dopieszczony paint potrafi się wywalić ;)

 

Swoją drogą Max ma już 20 a nie 15 lat i z tej okazji Autodesk ogłosił też 20% zniżkę na zakup Maxa

http://www.pccpolska.pl/20-lat-3ds-max-super-oferta.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co rozumieć przez to że się 'wywodzi'? Doskonale wiadomo, że poza samą nazwą '3d studio' - Maxa ze swoim poprzednikiem praktycznie nic nie łączy. Nowy kod, nowa architektura, nowa filozofia pracy...

To tak, jakby powiedzieć, że Softimage ma 22 lata, bo się wywodzi od Softimage|3D....

Z resztą nieważne....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności