Skocz do zawartości

Hanvon art master vs Wacom intuos4


pixelangel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, powoli zaczynam planować kupno tabletu i z tego co widzę to wiodącymi markami są Wacom oraz Hanvon. Jest ciekawa linia art master III hanvona 1309 (A4) która przynajmniej na dokumentacji przebija parametrami Wacoma intuosa4 L. Co sądzicie o tych tabletach? czy to prawda że te intuosy4 tak szybko siadają, odnośnie ścieralności materiałów?

 

Czy ktoś używa tabletu do takich programów jak illutrator, premiere, 3dsmax, mudbox, zbrush, itp ? czy polecacie do takich programów omawiane tablety?

Edytowane przez pixelangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Temat jaki pojawil sie kwadrylion razy - zaufaj mi ze nie uslyszysz nic nowego. Wiodacy jest Wacom i tyle. Zadne tam Hanvony (wtf, jakas firma "krzak" wiodaca :D) czy pentagramy. Papier jest cierpliwy - moge na nim napisac nawet ze gliniana tabliczka mojej produkcji bije na glowe Wacomy. Szczerze - jak chcesz kupowac sprzet - nie ma sie co zastanawiac. Producenci zawsze beda zachwalac swoj produkt ale ja bym wybral byle bamboo wacoma nad "super duper" sprzet (na papierze) innej firmy. Pamietaj tez ze rownie wazne jak dane techniczne sa sterowniki.

Bierz wacoma.

 

Albo pokaz mi jakiegos artyste ktory pracuje na "hanvonie" i sobie chwali :D

 

 

Co do pytania czy ktos uzywa tabletu do MB, ZB czy illustratora to nie wiem czy na serio pytasz czy robisz sobie jaja :D Oczywiscie ze tak - bez tego nie ma powaznej pracy w zadnym z tych programow (w illustratorze cos ewentualnie mozna poprobowac, ale i tak komfort jest nieporownywalny).

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś przekonany że sterowniki sprzętu Hanvona są gorsze jakościowo, że ściemniają odnośnie udokumentowanych parametrów. Bo takie ogólnikowe podejście typu że Wacom jest najlepszy bo inni tego używają itp. nie pomaga mi zbytnio w podjęciu decyzji.

Mnie osobiście odstraszyły skąpe informacje w sieci dotyczące żywotności intuos4, np producent zaleca kreślenie izolując powierzchnię kartką papieru. Głównie o takie parametry mi chodzi, bo nie mam zamiaru wydać kasę na sprzęt który przetrwa parę tygodni/miesięcy. Przydała by się tu opinia osób które pracują na takim intuosie4 intensywnie.

Edytowane przez pixelangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścierają się końcówki piórka i powierzchnia robocza(folia),i jedno i drugie jest wymienne.Tak że nie martw się,jak zużyjesz to wymieniasz na nowe,żywotność intuosa 4 nie ucierpi.Raz na rok wymienisz folię a rysików masz kilka zapasowych gratis przy zakupie.

 

Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coroczne? Ale nie używaj tabletu jako deski do krojenia chleba:)

Ale serialnie wam tak te starte rysiki przeszkadzają? mój się starł do połowy i mi to kompletnie obojętne. To nie ołówek, nie rysuje mniej ostro bo nie jest zatemperowany.

Edytowane przez biglebowsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skąd te 300zł,folia 100,rysiki 40 i masz 140zł max.Zresztą nie zużyjesz w rok wszystkich rysików,chyba że posypiesz tablet piachem dla lepszego tarcia albo będziesz na nim kroił chleb faktycznie:D.Ja mam ponad rok i wymieniłem 1 rysik z dzieśięciu które dostałem:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w jednej firmie mial intuosa (chyba wersja 1) startego faktycznie jak deska do krojenia, ale dzialal bez zarzutu. Choc nie wiem jak to zrobil bo moj intuos 2 nie ma w ogole rys, a setki godzin pracy za nim. Choc rysik mi sie w koncu zepsul, musialem wymieniac caly (nie tylko koncowke). Ale to chyba po 5 latach uzywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteś przekonany że sterowniki sprzętu Hanvona są gorsze jakościowo, że ściemniają odnośnie udokumentowanych parametrów. Bo takie ogólnikowe podejście typu że Wacom jest najlepszy bo inni tego używają itp. nie pomaga mi zbytnio w podjęciu decyzji.

 

Jestem przekonany ze firma Hanvon jest chinska firma "krzak" a nie jedna z wiodacych jak napisales. Hanvon i Pentagram to jeden kit - poczytaj sobie:

http://www.max3d.pl/news.php?id=478

W komentarzach znajdziesz odnosnik do hanvonu jako producenta pentagramow. Tez sie wszyscy jarali ze taki tani odpowiednik intuosa a po czasie wyszlo ze masa z nich miala wady produkcyjne. To raz.

Dwa - na wacomie pracuje codziennie od lat - recze za ten sprzet bo go sprawdzilem a nie dlatego ze slyszalem jak ktos mowil.

Trzy - jest tu ktos kto uzywa tej calej hanvony? Bo jesli nie (a sadze ze nie :P) to na jakiej podstawie mamy ci doradzic zakup tego tabletu? Na papierze to moze wygladac cudownie. Jesli chcesz ryzykowac to kup - bedzie taniej ale nie wiadomo jak sie toto zachowuje bo nikt nie korzysta z tego wynalazku. Mozesz byc pionierem!

Jesli pytasz sie ludzi doswiadczonych to doradza ci to na czym sami pracuja - Wacoma. Proste.

 

linki:

 

tu masz recenzje intuosa4 napisana przez Daarkena ktory jest raczej znana postacia i niejeden rysik zuzyl

http://daarken.com/blog/2009/12/20/shiny-new-tablet/

 

Tu masz wideo z dosc dokladnym omowieniem Intuosa4 - zauwaz jak dopracowany jest soft. Zareczam ci ze te firmy krzak nie maja tak dobrych sterow

 

Pokaz mi jakakolwiek recenzje Hanovy czy jak sie tam to badziewie nazywa napisana przez kogos kto zna sie na rzeczy i jest profesjonalista. Milego szukania.

 

Kurde - tak trudno uwierzyc ze Wacom jest dobry? I jak ktos dopiero zaczyna na prawde nie potrzebuje intuosa (jak chce poszpanowac to od razu Cintiq niech sobie sprawi :P). Bamboo wystarczy z nawiazka jesli kogos odstrasza cena intuosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Intuosa 4 jedyny problem jaki miałem z nim to był taki, że przy mocnijeszym nacisku odpadała nakrętka z piórka 0_o (ta co trzyma gripa), pomogło wywalenie podkładki która się za nią znajdowała, aczkolwiek panowie z wacoma oferowali wymianę piórka tylko musiałem wysyłać piórko do niemcowni (stwierdizłem, że brka podkładki mi nie rpzeszkadza :D). Rysik mocno się nie ściera bynajmniej u mnie mimo, że dość mocny nacisk stosuję. Od roku 0 problemów a nawet zdażyło mu się z biórka spaść i nawet się nie porysował. W pracy miałem Intuosa 3 działał 2 lata mojego użytkowania i zero problemów, dalej bym go używał gdyby nie pojechał do Warszawy z kolegą :P, a mi nie dali bamboo :/ swoją drogą też fajny bez problemowo śmiga i po starciu połowy rysika dalej się nie ściera tka mocno i wcale to nie przeszkadza. Wcześniej miałem też ponad 2 lata Graphire 4 który też sprawował się idealnie i dalej sprowuje tylko, że u kolegi (poszedł w odstawkę na rzecz wspomnianego wcześniej Intuosa, głównie z powodu napływu gotówki i wymianu monitora na 22 cale i G4 A6 nie był już tka wygodny jak rpzy 19 calach :P ).

 

Raz w ręce miałem jakiegoś Pentagrama i powiem tylko, że było to uczucie jakbyś przesiadł się z BMW do Poloneza. A więc Wacom Intuos 4 :) ewentualnie inny Wacom.

 

Co do programów do ZBrusha idealnie się nadaje, w illustratorze ja bynajmniej wolę krzywe robić myszą chociasz tablet się przydaje jak jedziesz z ręki. Kiedyś modelowałem w blenderze tabletem co było mega wygodne dopiero wymiana myszki spowodowała powrót na mysz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ETA" dzięki za opinie, raczej jestem już bardziej przekonany do wacom-a

Może lamerskie pytanie ale zastanawiam się właśnie czy taki tablet Intuos4 L (a4) styknie do monitora 30'', + 2xlcd (21''&17''), czy też taka konfiguracja może być kłopotliwa mając omawiany tablet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszy jest tylko XL wiec juz wielkiego wyboru nie masz. Nie przejmuj sie czy starczy - bez obawy. Tablet nie musi rosnac wraz z rozmiarem monitora. Przy 30" byloby juz przegieciem pracowac na najmniejszym tablecie ale nawet sredniak by wystarczyl - w koncu masz zoom od czegos.

 

Sadzac z twoich postow to kupujesz sprzet na wyrost. Bez obrazy ale najpierw pytasz czy w ogole ktos uzywa tabletow do ZB czy MB (co jest pytaniem kompletnie poczatkujacego) a chwile pozniej inwestujesz w sprzet z najwyzszej polki (wyzej jest tylko Cintiq chyba...). Dla kogos takiego jak ty to nie tylko starczy, ale bedzie to zestaw na wyrost. Starczylby porzadny monitor 21" i bamboo - jak masz kase i koniecznie chcesz miec topowy zestaw to oczywiscie luz - kupuj i milej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nezumi" - na przykładzie "ETA" sam widzisz że nie każdy totalnie preferuje pracę na tablecie. Tablet ma mi raczej umilić prace wykończeniowcze w Ai,PS,PR,AE, 3Dsmax, Autocad, nie mam zamiaru stosować tabletu do każdego programu na którym pracuję jak CATIa czy Solidworks, bo myszki mi nie zastąpi na bank. Jestem konstruktorem, i czasami muszę trzaskać pod projekty ilustracje, prezentacje video, wizualizacje/szkice prototypów, itd. Chciałbym odciążyć puchnącą łapę przy właśnie takich pracach:-)

ZB&MB to inna bajka, dobrze wiedzieć że tablecik wacoma dobrze się sprawdza.

Edytowane przez pixelangel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja powiedzialem kiedykolwiek ze WSZEDZIE tablet jest najlepszy? Pytales o konkretne softy - w ZB i MB powazniejsza praca bez tabletu w ogole nie ma sensu. W Illustratorze zalezy co - mozna i bez tabletu krzywic. Oczywiscie ze sa prace przy ktorych mycha jest najlepsza - sam odkladam piorko jesli wygodniej machnac cos mycha ;)

 

Jesli potrzebujesz piorka w opisanym przez Ciebie celu tym bardziej bez sensu (z mojego punktu widzenia ;)) inwestowac w topowy tablet. Chyba ze lubisz wywalac kase albo czujesz sie lepiej majac mega sprzet. Jesli tylko cos sobie chcesz wykonczyc to duzy Intuos4 jest strzelaniem z bazooki do komara. Ale z cala pewnoscia sie nie zawiedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem gabaryty zewnętrzne tabletu Intuos4 xl (ponad 46cm gł.), pechowo nie zmieści mi się na biurku z klawiaturą na przeciwko, szkoda. Jednak pozostaję przy A4 nie mniej.

Dzięki wszystkim za porady, szczególnie te dotyczące jakości wykonania intuosa4/ jego eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akcesorii to moze bedzie to wyjątek ale udało mi sie kupic na allegro folie do intuosa3 za 70pln, torbe wacoma do i3 za 40 pln a kilkanascie rysików (zakladam ze jest to zestaw dozywotni bo starłem ich w sumie niewiele) za 15 pln..

 

szukac szukac bo nie tylko transit i cortland to sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności